Komenda
Občina Komenda ostaja ena hitreje razvijajočih se občin pri nas. Največ proračunskih sredstev, ki so visoka 3,5 milijarde tolarjev, so v letu 2006 vložili v izgradnjo in obnovo komunalne infrastrukture.
Sredi leta so s pravim vaškim praznikom slavnostno odprli prenovljeno vas Križ, ki je postala prva stoodstotno komunalno urejena vas v občini. Z investicijo, ki je bila vredna približno 500 milijonov ali kar milijon na krajana, so začeli že lani, krajani pa so dobili nove vodovodne cevi, fekalno in meteorno kanalizacijo, plinovod, obnovljeno omrežje javne razsvetljave, urejene bankine, pločnik ter na novo asfaltirano cestišče. Na gasilskem domu so odkrili tudi spominsko ploščo, ki bo spominjala na ta veseli dan Križanov. Na podoben način so letos začeli obnavljati tudi infrastrukturo v Mostah, Suhadolah in Žejah. Zamenjali so kanalizacijske in vodovodne cevi ter na novo asfaltirali cestišče. Velikega pomena je tudi izgradnja kanalizacijskega kolektorja, ki ga je občina Komenda zgradila skupaj z občino Mengeš, saj zdaj del odpadnih vod iz občine in tudi iz poslovne cone že odteka v Centralno čistilno napravo Domžale-Kamnik. Za kolektor so letos namenili skoraj 265 milijonov tolarjev. Enega najbolj zahtevnih projektov doslej so zaključili v Poslovni coni Komenda, kjer so maja skupaj z ministrom Andrejem Vizjakom odprli komunalno infrastrukturo v prvi fazi cone, kjer so že začela delovati prva podjetja. Investicija je občino stala kar 1,2 milijarde tolarjev, pridobili pa so tudi 368 milijonov nepovratnih sredstev. Uredili so električno omrežje, javno razsvetljavo, meteorno in fekalno kanalizacijo, plinske in telekomunikacijske napeljave, vodovod ter vse priključke pripeljali na rob 21 parcel. Dokončali so zadrževalnik meteorne vode, od koder bodo vodo načrtno črpali nazaj v naravo. Začela se je tudi že prodaja zemljišč v drugi fazi cone in izdelava lokacijskega načrta za ta del. Pešci v Suhadolah in na Gori so se letos razveselili novih dveh mostov čez Tunjico in Pšato.
Krajani Most, Žej in Suhadol so s protestnim sprehajanjem čez glavno cesto v maju opozorili na nevzdržne razmere v križišču pri Kralju in pri Tušu ter zagrozili z zaporo ceste. Njihov protest je naletel na plodna tla, saj jim je minister Janez Božič na obisku v Komendi obljubil oba semaforja, ki so jih poleti v obeh križiščih nato tudi namestili.
Veliko je bilo narejenega tudi na področju družbenih dejavnosti. Spomladi se je v Mostah odprla Hiša umetnosti Varstveno-delovnega centra INCE. Z novim šolskim letom so otroci dobili nov oddelek vrtca. Ob pomoči občine se je nadaljevala gradnja planinskega doma na Podborštu, kjer so upokojenci letos dobili tudi sodobno balinišče. Izdelana in predstavljena je bila tudi idejna zasnova Medgeneracijskega centra v Komendi, občina pa je v sodelovanju z inštitutom Antona Trstenjaka izdelala temeljito raziskavo o potrebah in željah starejših občanov. Po petih letih zbiranja je bil letos končan tudi popis elementov kulturne dediščine, kar so člani odbora, ki ga je vodila dr. Marta Ciraj, izdali v slikovno bogatem katalogu, ki so ga brezplačno prejela vsa gospodinjstva. Komendčani pa bodo ob koncu leta dobili tudi fizioterapevtsko in zobozdravstveno ambulanto v novih prostorih v središču Komende.
Občinski svet:
Janez Dolinar, Miran Bremšak, Klara Berlec (SDS); Roman Dobnikar, Aleksandra Majcen (SD): Janez Kimovec, Jožef Sušnik (Lista neodvisnih občanov občine Komenda); Franc Petrič, Vid Koritnik (SLS); Roman Grošelj, Srečo Kos (LDS); Baldomir Kremžar, Mirko Kepic (Lista za turizem, razvoj in napredek – TRN) in Danica Zmrzlikar (NSi).
Občinski nagrajenci:
Zlato priznanje je prejel Franc Pibernik, srebrnega Vinko Petek in Henrik Maren, bronastega pa Skavtski steg Komenda 1. Priznanje za najboljšo športnico je prejela Teja Koželj.