Izvrsten rezultat Dejana Sitarja

Dvorje pri Cerkljah – Naš najboljši lokostrelec iz Dvorij pri Cerkljah Dejan Sitar se je izkazal na tradicionalnem 12. lokostrelskem tekmovanju v Nimensu v Franciji, kjer je tekmovalo prek tisoč dvesto lokostrelcev in lokostrelk iz 28 držav. Dejan, ki sicer nastopa za klub Varing, je na največjem tekmovanju že v kvalifikacijah nastreljal kar 594 krogov in se uvrstil le za Američanom Davom Cusionsom, ki je zadel 596 krogov. Dejan je nato v šestnajstini finala premagal Francoza Benqueta, v osmini finala Švicarja Hoferja, v četrtfinalu pa je izgubil proti Francozu Genetu. Od drugih naših je Maja Marcen (Kranj) osvojila 19. mesto, Dolores Čekada (Varing) je bila 68., Ana Umer (Ankaran) 40., Miha Kosec (Kamnik) pa je osvojil 166. mesto.

Škofja Loka / sobota, 19. maj 2018 / 10:36

Koncert Odpri oči srca

Škofja Loka – Mladinski pevski zbor MPZ Škofja Loka in Prosvetno društvo Sotočje vabita na letni koncert z naslovom Odpri oči srca, ki bo v soboto, 19. maja, ob 19.30 v kapucinski cerkvi sv. Ane v...

Škofja Loka / četrtek, 13. marec 2014 / 22:03

Občina Škofja Loka dobila Zlati kamen

Dobitnica letošnjega priznanja Zlati kamen za razvojno najprodornejšo slovensko občino je občina Škofja Loka.

Radovljica / četrtek, 13. marec 2014 / 13:39

Sočutje in pomoč zasvojencem

Pomagajmo človeku, ki pada, in ponudimo mu roko, da bo vstal, je sporočilo sobotnega romanja alkoholikov in drugih zasvojencev ter njihovih svojcev na Brezje.

Škofja Loka / četrtek, 13. marec 2014 / 13:38

Le povezani do denarja

Župani slovenskih zgodovinskih mest so se z evroposlanko Mojco Kleva Kekuš pogovarjali o možnostih pridobivanja nepovratnih evropskih sredstev neposredno v Bruslju.

Kranjska Gora / četrtek, 13. marec 2014 / 13:38

Pasulj namesto rož

Na Dovjem še vedno ohranjajo posebno tradicijo praznovanja dneva žena. Že trideset let na 8. marec v kotlu sredi vasi skuhajo velik kotel pasulja; fantje ga pridejo iskat s kanglicami, da gospodinjam...

Jesenice / četrtek, 13. marec 2014 / 13:36

Razvajali so jih v mestu

V sedmih slovenskih krajih, med njimi tudi v Kranju, na Jesenicah in v Naklem, v akciji Razvajaj se v mestu na poseben način razvajali ženske.