Rok Flander (Foto: arhiv GG)

Flander ostal brez medalje

Deskarju na snegu Roku Flandru na svetovnem prvenstvu v Južni Koreji ni uspelo ponoviti rezultatov izpred dveh let. V paralelnem slalomu je bil četrti.

Kranj - Rok Flander, deskar iz Dragočajne pri Smledniku, je na svetovnem prvenstvu v Gangvonu v Južni Koreji branil zlato in bronasto odličje iz Arose izpred dveh let. Žal se mu tokrat ni izšlo povsem po načrtih. Na prvi tekmi v torek v paralelnem veleslalomu je osvojil 15. mesto. Boljši od njega je bil Žan Košir, ki je končal na 9. mestu. Izidor Šušteršič je bil 17., Jernej Demšar 18., Jure Hafner pa 28. Svetovni prvak je postal Kanadčan J. J. Anderson in tako na prestolu nasledil Flandra. Slednji tudi v paralelnem slalomu ni uspel ubraniti brona. Končal je na 4. mestu, tik za dobitniki medalj. V polfinalu je najprej izgubil proti Francozu Sylvainu Dufourju, v boju za tretje mesto pa proti Nemcu Patricku Busslerju. V izločilne boje so se uvrstili tudi ostali trije Slovenci Jernej Demšar, Žan Košir in Rok Marguč, vendar so vsi izpadli v osmini finala. Pri ženskah je Glorija Kotnik izpadla že v kvalifikacijah. Svetovna prvaka v paralelnem slalomu sta postala Avstrijec Benjamin Karl in Švicarka Fränzi Kohli-Maegert.

Rekreacija / četrtek, 9. maj 2019 / 14:14

Karate je zanj najlepši šport

Sergej Dobovišek s Slovenskega Javornika je pri enainsedemdesetih letih eden najstarejših tekmovalcev v karateju pri nas. Trenira skupaj s štirinajstletnim sinom, skupaj se udeležujeta tudi tekmovanj....

Splošno / petek, 2. maj 2008 / 07:00

Mojster čarovnij

Čarovnik Brane navdušuje staro in mlado s čarovniškimi triki.

Lan in Nadja

Lan Dan Kerštanj in Nadja Arhar sta mlada obetavna plesalca, ki sta pred kratkim sodelovala v posebni predstavi – bila sta gosta Čarovnika Braneta v jeseniškem g...

Unikatni nakit Timajana

Mladi jeseniški oblikovalki nakita Maja Klinar in Tina Pivar navdušujeta s svojimi unikatnimi izdelki.

Zanimivosti / petek, 2. maj 2008 / 07:00

V Jelendolu obeležje družini Born

Številni domačini in Tržičani so na posebni slovesnosti v gasilskem domu v Jelendolu priljubljeni in preprosti grofici Elizabeti Born čestitali za rojstni dan.

Kranj / petek, 2. maj 2008 / 07:00