Danilo Šenk

Dolgovi že skoraj poplačani

Pred enim letom je vodenje krajevne skupnosti prevzela popolnoma nova ekipa, ki ima že marsikaj pokazati. Pogovor s predsednikom krajevne skupnosti Predoslje Danilom Šenkom.

Svet krajevne skupnosti od lanskih volitev deluje v popolnoma novi sestavi. Interese kraja pri občini zdaj zastopajo Eva Gašperlin, Silvo Oblak, Bojan Pogačnik, Andrej Žbogar in Rok Mubi, za Suho pa je v celoti zadolžen Simon Basaj. Krajani Suhe in Predoselj so že pred časom izrazili željo, da bi imeli nabiralnik za oddajo pošte tudi v njihovem kraju. Glede na to, da je krajevna skupnost maloštevilna, so jim odobrili nabiralnik za Predoslje. Precej več truda pa je bilo treba po besedah Danila Šenka vložiti, da so ga izposlovali tudi za Suho, zlasti ker so želeli, da se pošta pobira vsak dan. »Ko so nam to vendarle odobrili, pa je nastal problem, kam ga namestiti. Gasilci namreč niso dovolili, da bi bil na njihovem domu,« je situacijo, ki spominja na farso, opisal Šenk. No, nazadnje so le privolili in do konca leta naj bi krajani vendarle lahko pošto oddajali v nabiralnik na gasilskem domu.

Predoslje – Okolica Brda je v minulih mesecih dobila popolnoma novo podobo. Pred začetkom slovenskega predsedovanja Evropski uniji so namreč obnovili vse ceste, ki vodijo do protokolarnega objekta na Brdu, zgradili so pločnike, poskrbeli za kolesarske steze …

Minule mesece je zaznamovalo pestro dogajanje v vaši neposredni bližini, saj so bile skoraj vse ceste spremenjene v gradbišča. Izkupiček bližnjega predsedovanje Evropski uniji je tako že zdaj precej dober, se strinjate?

»Na podlagi predsedovanja smo iztržili obnovo celotne lokalne ceste Britof-Predoslje-Kokrica. Poskrbljeno je tudi za večjo varnost krajanov, saj smo pridobili kolesarsko stezo in pločnik na relaciji Predoslje-Brdo, na tem delu je zdaj urejena še javna razsvetljava. Na svoj račun bodo prišla tudi društva, predvsem kulturno in folklorna skupina, ki bosta aktivno sodelovala pri kulturnem dogajanju v okviru dogodkov ob predsedovanju.«

 

Ob prevzemu vodenja krajevne skupnosti vas je pričakalo precej porazno finančno stanje. Ste že uspeli poplačati pretekle dolgove?

»Glede na ne ravno blesteče finančno stanje ob prevzemu vodenja krajevne skupnosti smo v začetku vse moči usmerili v normalizacijo stanja in odplačilo dolga. To nam je že skoraj v celoti uspelo.«

 

 

Katere naložbe ste izpeljali v tem letu?

»Obnovili smo 270 metrov ceste na Suhi, med največjimi naložbami pa je bila gotovo obnova kulturnega doma, v katerem smo že prenovili večino prostorov. Letos smo prvič pripravili krajevni praznik, ki je bil zelo odmeven, saj smo privabili okrog 3500 ljudi. Ob tem smo razvili tudi logotip krajevnega praznika, saj upamo, da se bo v prihodnje razvil v festival narodnozabavne glasbe. Omeniti je treba še popolno prenovo mrliških vežic na pokopališču v Predosljah.«

 

Kaj imate v načrtu za prihodnje leto?

»Načrte že pripravljamo. Predvidena je obnova dvakrat po sto metrov meteornih vodov ter odkup večine obstoječih cest, ki še v zasebni lasti, kar predstavlja skoraj tretjino vseh cest v kraju. Čaka nas tudi obnova mostov na Suhi, največji projekt pa bo odkup zemljišča za izgradnjo novega pokopališča. Z lastnikom se že dogovarjamo in predvidevamo, da bo to končano leta 2009. Sedanje pokopališče je namreč postalo premajhno.«

 

Kdaj se boste lotili ureditve otroškega igrišča na Suhi?

»Najprej moramo zagotoviti ustrezno zemljišče. Po vsej verjetnosti se bomo morali dogovoriti za najem. Povečali bomo tudi otroško igrišče za kulturnim domom v Predosljah, saj glede na obiskanost že postaja premajhno. Za ta namen je predvidenih deset tisoč evrov, kar naj bi zadostovalo za nakup osmih kosov igral.«

 

Jesensko neurje je prizadelo tudi vašo krajevno skupnost. Kolikšna je ocenjena škoda?

»Pri posredovanjih, v katerih se je pokazalo dobro sodelovanje obeh gasilskih društev v kraju, je nastalo za okoli štiri tisoč evrov stroškov. Pri tem pa je prišlo tudi do okvare dveh potopnih črpalk, za popravilo katerih bo predvidoma treba odšteti 650 evrov.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / sreda, 27. april 2022 / 08:27

Navdušeni nad kužki

V kranjskem vrtcu Najdihojca so otroci v okviru projekta Kdo si, kuža? spoznavali pse: skozi pravljice, igro, ustvarjanje in druženje z njimi. Projekt so sklenili z razstavo izdelkov v Mestni knjižnic...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:58

Odprli pasijonsko pisarno

V prostorih nekdanje banke na Mestnem trgu v Škofji Loki so odprli pasijonsko pisarno in napovedali, da bodo odslej promocijske, organizacijske in dramaturške priprave na uprizoritev Škofjeloškega pas...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:47

Prostovoljci delali na Korošici

V torkovi naravovarstveni akciji na planini Korošica so udeleženci zatravili sanirane površine, na katerih so v prejšnjih akcijah odstranili alpsko kislico Rumex alpinus.

Komenda / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:42

Krožišče bo povečalo varnost

Najbolj nevarno križišče v Komendi je že razkopano, saj je občina na istem mestu začela graditi bistveno bolj varno krožišče. Lipa in spomenik ostajata, prihaja pa težko pričakovani pločnik. To je tud...

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:30

Siliranje bo letos bolj pozno

Koruza dozoreva bolj počasi, zato se bo tudi siliranje začelo kasneje kot običajno.

Kranj / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:28

Načrt za energetsko neodvisnost

Združenje za energetsko neodvisnost Slovenije je v Kranju občinam predstavilo pobudo za ustanovitev energetsko neodvisne skupnosti na območju Gorenjske. Seznanili so se tudi z izkušnjami sosednje avst...