S pečatom obletnice
Društvo upokojencev Šenčur je na srečanju starejših od osemdeset let zaznamovalo obletnico zakonskih parov, ki so se poročili pred petinpetdesetimi leti.
Šenčursko društvo upokojencev povezuje blizu 880 občanov in je tako najštevilnejše v občini. V širokem naboru dejavnosti po besedah predsednika Cirila Sitarja lahko vsak najde kaj zase. Aktivnih je trinajst sekcij, v okviru projekta Prostofer in programa Starejši za starejše ponujajo roko tudi tistim, ki niso včlanjeni v društvo. Poleg tega organizirajo različne dogodke, med drugim Šenčurska glasbena srečanja – koncerte narodnozabavne, zabavne in ljudske glasbe ter mednarodni festival klasične glasbe (Šenčurska poletna glasbena srečanja), ki bo z letošnjim prvim sklopom koncertov ponudil glasbene užitke že ta in naslednji petek. »Na koncertih gostimo uveljavljene glasbenike,« je predsednik spomnil na tradicionalnem srečanju članov, ki so dopolnili 80 let ali več. V svojem nagovoru je zbranim v dvorani Doma krajanov namenil tudi zahvalo za prispevek k delovanju društva. »Vi ste generacija, ki je v marsičem prispevala k uspešnemu delu; sicer društvo ne bi bilo v taki kondiciji, kot je.«
V društvu je okoli 320 starejših od 80 let, na srečanju, ki so ga začeli s sveto mašo za zdravje v cerkvi sv. Jurija v Šenčurju, se jih je družilo blizu dvesto. V Domu krajanov so dobro razpoloženje ob ponovnem snidenju dopolnili Jurjevi godci, literat Franc Medle in pogostitev.
Skupaj petinpetdeset let
V ospredje dvorane so ob tej priložnosti povabili tudi zakonce, ki so na skupno pot stopili leta 1969. Vida in Janez Rozman sta se poročila po štirih letih poznanstva, civilno v Kranju, cerkveno v Šenčurju. Družino, v kateri so se rodili trije otroci, sta si ustvarila na Lužah. Mladi rod danes zastopa šest vnukinj. Kot smo še izvedeli, je Vida opravljala delo tkalke v podjetju Ibi Kranj, Janez pa je bil voznik tovornjaka v kranjskem podjetju Vino pivo in pri Dinosu.
Ljudmila in Jožef Kepic se poznata že iz otroških let. Poročna prstana sta si nadela v Kranju in v Rakovniku pri Ljubljani. Poleg treh hčera ju razveseljuje sedem vnukov. Jožef, ki je delovno dobo spisal v Merkurju, vnuke spremlja tudi pri igranju odbojke in je aktivni član AMD Šenčur. Oba sta aktivna v Folklorni skupini Šenčur; Ljudmila, ki je bila zaposlena v Gorenjskem muzeju, rada tudi bere in poje.
Norma in Stanislav Erjavec sta se poročila v Cerovljah v Istri. Imata hčer in sina ter pet vnukov. Obožujeta morje, hribe, potovanja. Stanislav, ki je poklicno pot prehodil pri Železniškem gospodarstvu Ljubljana, se sprošča tudi s klekljanjem, Norma, ki je delala pri Mednarodni špediciji, z igranjem na citre.
Med člani Društva upokojencev Šenčur imata letos 55. obletnico poroke še Dragica in Viktor Pravst s Prebačevega, ki pa se srečanja zaradi drugih obveznosti nista mogla udeležiti.