Cesta bo dva meseca zaprta
V Bohinju gradijo povezovalni vod, s katerim bodo kanalizacijski sistem iz Zgornje Bohinjske doline povezali s čistilno napravo v Bohinjski Bistrici. Cesta skozi Korita bo predvidoma do sredine julija zaprta, dostop do Zgornje Bohinjske doline bo mogoč samo skozi Ribčev Laz in Staro Fužino.
O popolni zapori ceste je obveščen tudi prevoznik Arriva, ki bo ustrezno prilagodil vozne rede.
Bohinjska Bistrica – Od včeraj je zaradi gradnje komunalne infrastrukture za dobra dva meseca zaprta cesta, ki med Bohinjsko Bistrico in Češnjico povezuje Spodnjo in Zgornjo Bohinjsko dolino.
Za cesto skozi Korita, kot ta del državne ceste imenujejo domačini, bo veljala popolna zapora za ves promet, vključno s pešci in kolesarji, od križišča na regionalni cesti Bitnje–Bohinjska Bistrica, do križišča s cesto Bitnje–Jereka. V času zapore bo obvoz potekal po državnih cestah v smeri Bohinjska Bistrica–Ribčev Laz–Stara Fužina–Bohinjska Češnjica in nazaj. Obvestilne table in ustrezno prometno signalizacijo so že namestili, o popolni zapori ceste je obveščen tudi prevoznik Arriva, ki je ustrezno prilagodil vozne rede, so sporočili z bohinjske občinske uprave.
Na cestnem odseku bodo zgradili povezovalni kanal, po katerem bodo kanalizacijski sistem, zgrajen v zadnjih letih, priključili na čistilno napravo v Bohinjski Bistrici. Kot so pojasnili na občinski upravi, so v preteklem letu zgradili kanalizacijo in vodovod v Češnjici in na Studoru in s tem, z izjemo dela Studora, ki ga bodo dokončno uredili še letos, zaključili velik del projekta izgradnje komunalne infrastrukture v Zgornji Bohinjski dolini. Sistem bodo zdaj po trasi med Češnjico in Bohinjsko Bistrico priključili na čistilno napravo.
V Bohinju so sicer želeli, da bi se projekta lahko lotili skupaj z Direkcijo RS za infrastrukturo in tako obenem prenovili in razširili tudi cesto skozi Korita; direkcija ima namreč že pripravljeno projektno dokumentacijo, a ker ni zagotovljenih tudi sredstev zanj, je občina k okoli 700 tisoč evrov vrednemu projektu izgradnje povezovalnega voda pristopila sama, je povedal župan Jože Sodja.
Obstoječa čistilna naprava kljub dodatni obremenitvi glede kapacitet načeloma zadošča trenutnim potrebam v občini, zagotavlja župan. Je pa res, da se poleti, ko je Bohinj zelo obremenjen s turisti, približujejo skrajnim mejam. »Kljub temu je za zdaj še vse v mejah obvladljivega, kar je potrdila tudi kontrola strokovnjakov, ki so čistilno napravo pregledali pred časom, ko se je v javnosti govorilo, da ne deluje dobro. Čistilna naprava je grajena za od devet do deset tisoč populacijskih enot, Bohinjcev je pet tisoč, tako da bi glede kapacitet načeloma morala zadoščati. So nam pa strokovnjaki svetovali, da v času največjih obremenitev namesto zraka vpihujemo čisti kisik, ki omogoča hitrejše razgrajevanje,« je še pojasnil župan Jože Sodja.