Omilili pogoje za mesto direktorja

Občinski svet v Kamniku je potrdil omilitev pogojev za zasedbo delovnega mesta direktorja Zavoda za turizem in šport Kamnik, s čimer se nadejajo večjega nabora kandidatov.

»Zanimanja za to delovno mesto ni veliko. Zahteve so visoke, plačilo pa slabo in to se odraža tudi pri prijavah.«

Kamnik – Občinski svet v Kamniku je na zadnji seji potrdil novelacijo odloka o ustanovitvi javnega zavoda Zavod za turizem in šport Kamnik. S potrditvijo so omilili pogoje za zasedbo delovnega mesta direktorja zavoda. Doslej zahtevano univerzitetno izobrazbo in znanje dveh tujih jezikov so nadomestili z visokošolsko izobrazbo oz. izobrazbo prve bolonjske stopnje, zadoščalo pa bo že znanje enega tujega jezika.

Kot je pojasnila vodja oddelka za družbene dejavnosti Katja Vegel, so se za spremembo odločili zaradi vrste neuspelih javnih razpisov. V zadnjih desetih letih so namreč zavod več kot polovico časa vodili vršilci dolžnosti direktorja, posameznik pa ga je vodil v povprečju le dvajset mesecev. Od marca lani sicer zavod kot vršilec dolžnosti vodi Luka Svetec.

»Vsekakor takšna fluktuacija ne more biti v prid delovanju javnega zavoda,« je dejala Veglova, ki je dodala, da so glede spremembe pridobili tudi mnenje ministrstva za javno upravo, kjer so pojasnili, da zakon o javnih zavodih specifičnih pogojev za imenovanje direktorja ne ureja in pogoje prepušča ustanovitelju.

V Gibanju Svoboda sta svetnika Karla Urh in Aleš Lipičnik posvarila pred nižanjem standardov. »Občina se preveč ukvarja s kadrovskimi zahtevami, pozablja pa na vsebinski vakuum, ki ga imamo na tem področju,« je še povedala Karla Urh.

Matija Sitar Močnik iz SDS je poudaril, da ima svet zavoda še vedno kompetence in možnosti, da izbere najboljšega izmed prijavljenih kandidatov. Svetnik Sandi Uršič pa je izrazil veselje, da je občinska upava pridobila mnenje ministrstva in je uspelo to, za kar so si prizadevali že v prejšnjem mandatu, čeprav gre po njegovem mnenju za »pripravo terena«, da mesto zavzame sedanji vršilec dolžnosti. »Zanimanja za to delovno mesto ni veliko. Zahteve so visoke, plačilo pa slabo in to se odraža tudi pri prijavah,« je povedal in dodal, da so imeli v preteklosti pri izbiri tudi precej smole in zapletov. Izrazil je tudi upanje, da bo direktor v prihodnje uspešen. »Trend nočitev in obiska gre v nasprotno smer kot finančni stroški,« je povedal.

Zaplet, ki je še aktualen, se nanaša tudi na nekdanjega direktorja Roka Jarca, ki je štiriletni mandat začel junija 2021, februarja lani pa ga je, potem ko ga je uslužbenka obtožila fizičnega napada in šikaniranja (obtožbe je Jarc sicer zavrnil), svet zavoda nezakonito razrešil. Občinski svet zadeve ni obravnaval. Jarc se je pritožil na Delovno in socialno sodišče v Ljubljani, ki je razsodilo v njegovo korist, zadeva pa še ni pravnomočna, saj sta se stranki pritožili.

»Glede na ugotovitev sodišča, da so bili vsi sklepi sveta Zavoda za turizem in šport Kamnik prepoznani kot nezakoniti in ker sodba še ni pravnomočna, ima ZTŠK trenutno po mojem razumevanju dve osebi na direktorskem mestu, direktorja in v. d. direktorja, ki ne izpolnjuje izobrazbenih pogojev,« nam je zatrdil Jarc.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / / 22:29

Skrbijo za tekaške smučine

Tek na smučeh je te dni dobrodošla rekreacija, da so proge pripravljene tudi v dolini, pa marsikje poskrbijo člani Športnega društva Dražgoše.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sobota, 7. junij 2008 / 07:00

Vprašanja in pobude

Člani občinskega sveta postavljajo na seji pod točko "pobude in vprašanja" različna vprašanja, na katera jim potem župan oz. občinska uprava zagotovijo odgovor. Povzemamo nekaj vprašanj in odgovorov.

Radovljica / sobota, 7. junij 2008 / 07:00

Več denarja za naložbe

Občina bo letos 56 odstotkov proračunskega denarja namenila za naložbe.

Radovljica / sobota, 7. junij 2008 / 07:00

Nove možnosti za gradnjo

Občinski svet je na majski seji sprejel prostorske dokumente, ki omogočajo zasuk letališke steze v Lescah, stanovanjsko gradnjo na Brezjah in nove prostorske posege v središču Lesc.

Splošno / sobota, 7. junij 2008 / 07:00

Koridor buri krajane

Trinajst metrov širok cestni koridor, ki ponekod poteka tudi preko hiš in hlevov, buri krajane Mišač in Zgornje Dobrave.

Splošno / sobota, 7. junij 2008 / 07:00

Mladost je letni čas veselja

LAS oziroma občinska Lokalna akcijska skupina za preventivo odvisnosti združuje strokovnjake, ki delajo z mladimi, saj se ti vedno pogosteje poslužujejo tako alkohola kot drog. Problem odvisnosti...