Legalizacija po dolgih letih
Ministrica Alenka Bratušek se brani pred medijskimi očitki, da je bila več let lastnica nelegalnega objekta, ki je bil na vodovodno omrežje priključen pred odmero komunalnega prispevka.
Kranj – Ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek se je pred dnevi odzvala na poročanje medijev, da je bila družinska počitniška hišica na Rupi pri Kranju več let črna gradnja, kot objekt daljšega obstoja pa jo je legalizirala šele letos, o čemer je najprej poročal portal Trma.si. Kot je v petek odgovorila na novinarsko vprašanje, objekt v obdobju, ko so ga postavili (leta 1971), ni potreboval nobenih dokumentov. Poudarila je še, da v zadnjih petdesetih letih objekt, kljub temu da ga je mogoče videti neposredno iz Kranja, ni bil nikdar predmet inšpekcijskega nadzora, in poziva, da bi se stvari uredile.
Bratuškova je povedala, da sta z možem zadeve začela urejati takoj, ko sta objekt kupila (leta 1998). Zahtevala sta vpis v kataster, tako da je objekt od leta 2004 vpisan v uradne evidence. A objekt sta z možem v celoti legalizirala šele letos, po njenih besedah zato, ker prej interesa za to ni bilo, saj so objekt zelo malo uporabljali.
Toda tu še ni konca očitkov. Objekt naj bi bil namreč priključen na vodovodno omrežje, preden je bil zanj odmerjen komunalni prispevek. Ta je bil odmerjen in plačan šele pred dnevi. Po pojasnilu direktorja Komunale Kranj Matjaža Berčona bi morala odmero prispevka po zakonu zahtevati Bratuškova ali njen mož kot lastnika, česar pa nista storila. Prispevek je tako Mestna občina Kranj odmerila šele, ko jo je o tem po medijskih objavah obvestila Komunala Kranj. Bratuškova se brani, da je vse postopke vodil mož, sama pa v njih ni sodelovala, da pa je bilo pridobljeno soglasje komunalnega podjetja za priključitev objekta na vodovodno omrežje.