Rejniki in otroci so z zanimanjem opazovali prikaz reševanja in oskrbe ponesrečenca, ki ga je pripravila Gorska reševalna služba. / Foto: Tina Dokl

Planinski konec tedna rejniških družin

V dolini Vrata se je zbralo petnajst rejniških družin, ki so v osrčju gorskega sveta preživele konec tedna. Obiskali so jih gorski reševalci, pravljičar Bukovnik in tudi Chorchyp.

»V Sloveniji je v rejniških družinah trenutno nekaj več kot sedemsto otrok in rejništvo ima pri nas že zelo dolgo tradicijo.«

Mojstrana – Minuli konec tedna je Rejniško društvo Slovenije v soorganizaciji s Planinskim društvom Dovje - Mojstrana, Fundacijo Aljažev kraj, Gorsko reševalno službo Mojstrana in Občino Kranjska Gora v Mojstrani, natančneje v dolini Vrata, organiziralo srečanje rejniških družin, ki se ga je udeležilo 15 družin, skupno 58 rejnikov in otrok. Prvi dan je bil rezerviran za pohod iz Mojstrane proti Vratom, kjer so se namestili v Šlajmerjevem domu, kasneje pa jim je GRS Mojstrana pripravila prikaz reševanja in oskrbe poškodovancev, pri katerem so z veseljem sodelovali tudi otroci. Kot je pojasnil Darko Krajnc, predsednik Rejniškega društva Slovenije, ki obstaja vse od leta 2006, so srečanja v prvi vrsti namenjena druženju ljudi, ki se ukvarjajo z rejništvom, in otrok, ki posledično lahko pridobijo izkušnje, da tudi drugi bivajo v rejniških družinah in da niso sami v tej usodi. »V Sloveniji je v rejniških družinah trenutno nekaj več kot sedemsto otrok in rejništvo ima pri nas že zelo dolgo tradicijo. Tudi sam sem živel v rejništvu in zavzemamo se, da bi se položaj rejništva v Sloveniji spremenil, izboljšal. So pa srečanja zelo koristna, organiziramo jih kar nekaj čez celo leto in zelo smo hvaležni vsem donatorjem, ki so omogočili, da otrokom pričaramo ta čudovit planinski tabor,« je še dejal Krajnc. Večernemu druženju se je pridružil tudi Denis Porčič - Chorchyp, ki je bil za otroke veliko presenečenje.

Naslednji dopoldan pa je otroke po deželi domišljije Rajže po poteh triglavskih pravljic popeljal pravljičar Bukovnik, ki ga uprizarja Marsel Gomboc, preden pa so se poslovili, je bil na vrsti še ogled Slovenskega planinskega muzeja. Evelyn in Tia sta v rejništvu že devet let, in kot sta povedali, se zelo radi udeležujeta srečanj, na katerih se lahko popolnoma odklopita. »Gre za priložnost za oblikovanje novih in ohranjanje starih prijateljstev, poleg tega pa imamo vsi podobne izkušnje, nihče te ne obsoja in lahko se popolnoma sprostimo. Vsako leto imamo več srečanj, gremo tudi na morje, res je pestro in vsakič znova lepo,« sta še dejali.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / / 07:37

Pestro poletno dogajanje

Radovljica, Kranjska Gora in Žirovnica so tik pred začetkom poletja predstavile pestro dogajanje, ki ga tako za obiskovalce kot domačine pripravljajo za letošnji julij, avgust in september. Rdeča nit,...

Objavljeno na isti dan


Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Nočni pohod na Grmado

Medvode - Kot vsako leto, je bil tudi letos ob prvi polni luni v januarju, 5. januarja, nočni pohod na Polhograjsko Grmado, ki ga organizira Planinsko društvo Blagajana iz Polhovega Gr...

Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Na Katarini si želijo še več gostov

Katarina je dobila novo turistično brošuro, v kateri je predstavljena predvsem tamkajšnja bogata gostinska ponudba.

Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Cepili bodo v skladu s strokovnimi smernicami

V ZD Medvode proti humanemu papiloma virusu še ne cepijo, saj čakajo na uradne strokovne smernice.

Splošno / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Anketa: Država bi morala plačati cepljenje deklet

V tokratni anketi smo naše sogovornike povprašali, kdo bi moral kriti stroške cepljenja deklet z novim cepivom proti raku na materničnem vratu, ki je druga najpogostejša oblika raka med Slove...

Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Nadaljevala se bo gradnja tekaškega centra

Za dokončanje izgradnje Športno rekreacijskega centra v Preski bodo potrebovali še okrog 250 tisoč evrov. Od države jih letos pričakujejo 108 tisoč, a svoj delež bo morala primakniti tudi Občina.