Kolesarji in diabetiki v skupnem poslanstvu

Od 2. do 6. maja je potekal kolesarski humanitarni dogodek Dobrodelno okrog Slovenije. Kar 26 kolesarskih navdušencev je s cestnimi kolesi v petih etapah prevozilo 1225 kilometrov. Organizatorji so bili člani Kolesarskega društva DOS pod vodstvom idejnega vodje projekta Damija Zupija in pod okriljem Kolesarske zveze Slovenije. Pridružila se jim je tudi Zveza društev diabetikov Slovenije s kampanjo Darujem kilometre, s katero ozaveščajo o sladkorni bolezni. V sodelovanju s Slovensko karitas so zbirali sredstva za nakup koles za otroke in mlade diabetike, saj je ta oblika rekreacije zanje še kako pomembna. Tretja etapa 4. maja je bila ena najbolj zahtevnih, saj so kolesarji vožnjo začeli v Kobaridu, premagali Vršič in se spustili v Kranjsko Goro, kjer je bil glavni sprejem za ta del Gorenjske, ki ga je organiziralo Društvo diabetikov Jesenice.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Tržič / / 11:04

Žičnica nadomestila oslico

Tovorno žičnico na Kriško goro je Planinsko društvo Križe zgradilo pred štiridesetimi leti.

Objavljeno na isti dan


Šport / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Petra s srebrno kolajno doma

Včeraj ponoči so se s svetovnega prvenstva nordijcev v Sapporu domov vrnili še zadnji naši športniki, lep sprejem na Brniku pa je doživela Petra Majdič, ki je domov prinesla srebrno kolajno.

Preddvor / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Preddvor ima proračun

Občinski svet v Preddvoru je potrdil osnutek letošnjega proračuna. Pričakujejo tudi denar iz evropskih skladov.

Bled / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Bled bi radi čim prej očistili

Bled - Zaradi tople zime so se na Bledu odločili, da bodo letos prej kot druga leta pripravili sicer tradicionalno akcijo Očistimo naš kraj. Začeli so čistiti obalo jeze...

Škofja Loka / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Obvoznica je najbolj vroča tema

Med pobudami in vprašanji loških svetnikov tudi poljanska obvoznica. V nadzornem odboru spregledani predlogi SDS?

Žiri / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Črno odlagališče postaja bel labod

Nekdanje divje odlagališče v Osojnici, kjer že deluje zbirni center za odpadke za občino Žiri, bo kmalu legalizirano.