Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je v januarju objavilo razpis za vpis novincev v srednje šole. Fotografija je simbolična. / Foto: Tina Dokl

Razpisali mesta za novo šolsko leto

V gorenjski regiji šolo zaključuje 2188 učencev, ki bodo lahko kandidirali tudi za 2672 razpisanih mest v srednjih šolah v gorenjski regiji.

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je v januarju objavilo razpis za vpis novincev v srednje šole in dijaške domove za prihodnje šolsko leto. Podrobnejša pojasnila o vpisu in druge informacije o šolanju bodo prihodnji dijaki lahko dobili na informativnih dnevih, ki so predvideni 17. februarja ob 9. in 15. uri in 18. februarja ob 9. uri.

Od skupno 25.560 razpisanih mest je po podatkih iz razpisa v programih nižjega poklicnega izobraževanja razpisanih 700 mest (enako kot lani), v programih srednjega poklicnega izobraževanja 6872 mest (prav tako enako kot lani), v programih srednjega strokovnega izobraževanja 10.344 mest (lani 10.176), v programih splošnih gimnazij 5966 mest (lani 5976), od tega v zasebnih šolah 476 (lani 504). V programih strokovnih gimnazij, kamor sodijo Tehniška gimnazija, Umetniška gimnazija in Ekonomska gimnazija, je razpisanih 1678 mest (lani 1474). Skupaj je v programih splošnih in strokovnih gimnazij razpisanih 7644 mest (lani 7450). Poleg mest, namenjenih učencem, šole razpisujejo še mesta za programe poklicno-tehniškega izobraževanja (PTI), poklicne tečaje in maturitetni tečaj, po katerih se izobražujejo dijaki, ki so že pridobili določen poklic oziroma so že zaključili določeno srednješolsko izobraževanje, vendar želijo svoje izobraževanje še nadgraditi ali pa želijo pristopiti k opravljanju splošne mature. V gorenjski regiji je za programe PTI razpisanih 364 mest, za poklicne tečaje je na voljo 34 mest, za maturitetni tečaj pa 72 mest.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / / 07:21

V Naklem pet nagrajencev

Letošnji praznik Občine Naklo je bil v znamenju tristote obletnice izdelave prvega lesenega vodovoda.

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / sreda, 16. december 2009 / 07:00

V četrtek prva smuka še v Kranjski Gori

Kranjska Gora - V četrtek, ko bo z obratovanjem začela vlečnica Mojca 2, se bo smučarska sezona začela tudi v Kranjski Gori. Kot je sporočila Klavdija Gomboc iz RTC Žičnice Kranj...

Kronika / sreda, 16. december 2009 / 07:00

Občinskemu svetniku ukradli ime

Kamniški svetnik je prepričan, da gre za politično motivirane cilje zlonamernežev in prefinjen poskus diskreditacije.

Radovljica / sreda, 16. december 2009 / 07:00

Praznično na dan Linhartovega rojstva

V petek so v Radovljici praznovali drugega od dveh občinskih praznikov.

Zanimivosti / sreda, 16. december 2009 / 07:00

Prvo mesto za blejska študenta

Jana Podlipnik in Adam Jerič z blejske višje strokovne šole za gostinstvo in turizem sta zmagala na tekmovanju Evropskega združenja hotelskih in gostinskih šol.

Zanimivosti / sreda, 16. december 2009 / 07:00

Župan sprejel najstarejše občanke

Preddvor - Župan občine Preddvor Miran Zadnikar je pred kratkim priredil sprejem za prebivalce občine, stare nad devetdeset let. Takih je v občini 14, srečanja pa se jih j...