1. vaja

Krepitev mišic trupa

Športno društvo Gorenjski glas organizira trening moči in raztezanja. Vadba je namenjena rekreativcem vseh starosti in spolov. Dobivali se boste ob sredah ob 10. uri v prostorih centra Mateja Šport v centru Ibi v Kranju. Prijave zbira Vinko Mohorič, telefon 041 447 200.

V današnjem prispevku se bomo posvetili vajam za trup. Te vaje so za kolesarje pomembne, ker se v trupu začne pritisk na pedala. Bolj imamo stabilen in močan trup, močneje bomo lahko pritisnili na pedala. Z močnim trupom bomo prihranili veliko energije, saj nam ne bo treba popravljati drže telesa. Močne mišice trupa nam bodo omogočale, da se bomo na kolesu počutili udobneje in bomo zmanjšali možnost bolečin v križu. Vse spodaj navedene vaje izvajamo krožno, kar pomeni, da vsako vajo izvajamo 30 sekund s 30-sekundnimi odmori, potem pa to ponovimo v treh krogih.

1. vaja – deska (plank): Pri tej vaji smo oprti na podlahti in stopala. Pomembno je, da je telo povsem ravno. Pazimo, da imamo glavo v podaljšku trupa in lopatice tiščimo skupaj. Vajo lahko popestrimo z izmeničnim dvigovanjem nog ali premikom iz osnovne pozicije v iztegnjene roke.

2. vaja – dvigovanje nog: Pri izvajanju te vaje krepimo spodnje trebušne mišice. Vajo izvajamo tako, da se uležemo na hrbet, roke imamo ob telesu. Noge so iztegnjene, stopala rahlo od tal. Noge dvigujemo do navpičnice. Če je vaja pretežka, lahko med premikanjem noge pokrčimo.

3. vaja – stranska deska (plank): Z izvajanjem te vaje krepimo stranske trebušne mišice. Začetni položaj je podoben položaju prve vaje, le da smo obrnjeni na en bok. Če je vaja pretežka, se lahko opremo na kolena. Vajo lahko popestrimo tako, da prosto roko dvigujemo do navpičnega položaja in počasi spuščamo.

4. vaja – izmenično dvigovanje okončin: Pri te vaji krepimo ledveni del hrbtnih mišic. Vajo izvajamo tako, da se uležemo na trebuh, roke imamo iztegnjene pred sabo. Istočasno dvigamo nasprotno nogo in roko od tal.

5. vaja – trebušnjaki: Pri tej vaji krepimo zgornje trebušne mišice. Uležemo se na tla, noge so pokrčene in dvignjene od tal, roke pa prekrižane na prsih. Dvignemo se le toliko, da lopatice dvignemo od tal. Če nam je ta vaja pretežka, lahko noge postavimo na višji predmet, na primer stol.

Tudi tokrat je vaje izbral Janž Flajnik, ki jih je tudi predstavil na vseh fotografijah.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 4. julij 2012 / 07:00

Hokejisti še enkrat ugnali navijače

V Podbrezjah so minulo soboto pripravili povratno nogometno tekmo med našo hokejsko reprezentanco in zvestimi navijači, še enkrat pa so bili boljši hokejisti.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / / 17:52

Franja, res enkratna zgodba

Zadnje čase sem iz povsem različnih virov zaznal sporočilo, da so sodobni ljudje žejni dobrih zgodb. Sredi vse hitrejšega tempa in pod težo raznih banalij radi prisluhnemo zgodbam, ki so res enkratne...

Kronika / / 17:36

Na pokopališčih tudi tatovi

O izbruhu tatvin plemenitih kovin na pokopališčih smo letos že poročali, v predprazničnih dneh, ko lastniki množično urejajo grobove, pa so policisti znova prejeli več prijav tatvin na pokopališčih.

Naklo / / 17:35

Namesto sveč prostovoljni prispevek

Akciji Manj svečk za manj grobov so se že lani pridružili tudi na domžalskih pokopališčih, letos pa še na pokopališčih v občini Naklo.

Kultura / / 17:34

Že pet let pojejo iz srca

V soboto je Kranjski oktet s slavnostnim koncertom v polni Škrlatni dvorani Doma krajanov na Primskovem proslavil peto obletnico svojega uspešnega delovanja.

Radovljica / / 17:31

Odprli prenovljen gasilski dom

V Podnartu so v soboto odprli popolnoma prenovljen gasilski dom z novim prizidkom. Gasilci opravili več kot 2700 ur prostovoljnega dela.