Miha Geršič iz podjetja Golden Tree, Kristjan Hlede iz družbe Nimrod in Andraž Krajnc iz Caretronica / Foto: Tina Dokl

Gorenjska gazela je podjetje Nimrod

Naziv gorenjska gazela je letos pripadel škofjeloškemu podjetju Nimrod. Družinsko podjetje, ki zaposluje 68 ljudi, je eden največjih ponudnikov divjačine v Evropi.

V gorenjski gazeli Nimrodu so lani zabeležili 18 milijonov evrov prometa in nadpovprečno dodano vrednost več kot 69 tisoč evrov na zaposlenega. Kar 93 odstotkov izdelkov izvozijo.

Kranj – V Šolskem centru Kranj je potekal še zadnji regijski dogodek v sklopu izbiranja letošnjih gazel, hi­tro rastočih podjetij, ki ga v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije – Regijsko zbornico Gorenjska pripravlja družba Dnevnik. Med tremi nominiranci – poleg Nimroda sta bila v ožjem izboru še podjetje Golden Tree iz Lesc in in kranjski Caretronic – je komisijo najbolj prepričal škofjeloški ponudnik divjačinskega mesa, ki je tako nasledil podjetje Marmor Hotavlje, ki je priznanje prejelo lani. »Vizionar in pionir Miro Hlede, ustanovitelj Nimroda, je v sredini devetdesetih z Lovsko zvezo Slovenije postal povezovalni člen med lovci in končnimi porabniki divjačinskega mesa. Z razumevanjem verige vrednosti so nadgradili že prej urejen sistem ulova divjih živali, izboljšali kakovost mesnih izdelkov pri končnem uporabniku in zagotovili sledljivost od življenjskega okolja divjadi do končnega kupca,« so v obrazložitvi zapisali člani komisije. Kot so poudarili, so s svojim poslovnim modelom zgled krožnega gospodarstva. Lani so zabeležili 18 milijonov evrov prometa in nadpovprečno dodano vrednost več kot 69 tisoč evrov na zaposlenega. Večino izdelkov, 93 odstotkov, izvozijo. Kot pravijo, pa v Sloveniji ljudje še premalo poznajo koristi divjačinskega mesa, zato so oblikovali blagovno znamko Slovenska divjačina. Družinsko podjetje je danes v rokah druge generacije, vodi ga direktor Kris­tjan Hlede. »Nisem pričakoval, da bomo zmagali, in občutek je res fantastičen,« je povedal Hlede, ki ni pozabil dodati, da jim brez dobrega dela zaposlenih in podpore družine ne bi uspelo.

Načrti ambiciozni, izziv predvsem kadri

Preostala nominiranca prihajata s povsem različnih področij. Caretronic je proizvajalec izdelka NurseCare, enovitega modularnega klicnega sistema, ki digitalizira zdravstveno nego in olajša komunikacijo med pacienti v bolnišnicah in medicinskimi sestrami in ga danes prodajajo na okoli 45 trgih po svetu. V podjetju Golden Tree pa se ukvarjajo s spletno prodajo prehranskih dopolnil in izdelkov za nego kože, pri tem pa so uspešni prav zaradi svojega celostnega pristopa do potencialnega kupca.

Kot so vsi trije direktorji povedali v kratkem pogovoru z Andrejem Šolincem iz CEED Slovenija, imajo v prihodnje precej smele načrte. Kot je povedal Miha Geršič iz podjetja Golden Tree, si želijo postati vodilno podjetje na svojem področju v Evropi. Ambiciozne cilje imajo tudi v Caretronicu, a kot je dejal direktor Andraž Krajnc, bodo kljub vse večji mednarodni prisotnosti ostali slovensko podjetje. Kristjan Hlede pa je dejal, da želijo model, ki jim je uspel v Sloveniji, zdaj prenesti tudi na italijanski trg.

Sogovorniki so se strinjali, da bo poleg težav z dobavami, s katerimi se že srečujejo v Caretronicu, eden od glavnih izzivov v prihodnje zagotavljanje usposobljenega kadra. S tem se že srečujejo v vseh treh podjetjih. »Včasih so se na fakultete vpisali le najboljši iz posamezne generacije. Danes študirajo skoraj vsi. Ne vem, kam bo pripeljalo, če bomo vsi visoko izobraženi, za poklice, kot sta mesar in klavec, pa se ne bo odločal nihče,« se je ob koncu pogovora pomenljivo vprašal Kristjan Hlede iz Nimroda.

Škofjeloško podjetje se bo s preostalimi zmagovalci regijskih izborov prihodnjo sredo, 26. oktobra, v Cankarjevem domu potegovalo za naziv slovenska gazela 2022.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / nedelja, 20. januar 2019 / 12:35

Veliko lepih trenutkov in »prekucij«

Aleksandra Kornhauser Frazer, ugledna znanstvenica svetovnega formata, je pri svojih 92 letih objavila avtobiografijo Poti in srečanja, ki jo je v teh dneh predstavila v domači Škofji Loki.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 18. junij 2007 / 07:00

Kriminal

Vlomilec izpraznil klet Škofja Loka - Neznani storilec pred dnevi vlomil v kletne prostore stanovanjskega bloka v Škofji Loki. Odnesel je stabilno kro...

Kronika / ponedeljek, 18. junij 2007 / 07:00

Uspešno pogasili požar

Žeje – Gasilska zveza Naklo in Prostovoljno gasilsko društvo Žeje-Bistrica sta 15. junija izvedla vajo ob občinskem prazniku in 70-letnici društva v Žejah. Po obvestilu o požaru na gospoda...

Kronika / ponedeljek, 18. junij 2007 / 07:00

Nesreče

Poziv pričam Preddvor - V nedeljo ob 10. uri se je blizu kleparstva Kržan na ulici Goričica v Preddvoru zgodila prometna nesreča, v kateri je bil ranj...

Gospodarstvo / ponedeljek, 18. junij 2007 / 07:00

Kmetje treh dežel v Strahinju

Drugo srečanje slovenskih kmetov iz Avstrije, Italije in Slovenije je gostila občina Naklo.

Kronika / ponedeljek, 18. junij 2007 / 07:00

Boksarju leto dni zapora

Kranjčan Erduan Braimi, sedemkratni državni prvak v boksu, je zaradi ropa obsojen na eno leto zapora. Oškodovani Enver Kalač je razočaran zaradi nizke kazni.