Čakajo na soglasje ministrstva

S seje Sveta gorenjske regije: za sprejem Regionalnega razvojnega programa Gorenjske 2021–2027 morajo pridobiti še pozitivno mnenje gospodarskega ministrstva.

V odprtih javnih razpisih ministrstva za okolje in prostor, ki se izvajata v okviru Načrta za okrevanje in odpornost, je občinam na voljo 108 milijonov evrov za izgradnjo manjkajočih vodovodnih sistemov ter energetsko učinkovitih sistemov odvajanja in čiščenja odpadne vode.

Kranj – Na seji Sveta gorenjske regije so se v petek v Kranju letos prvič sestali župani gorenjskih občin. Med drugim so se seznanili z informacijo o programiranju na nacionalni in regionalni ravni, aktualnih razpisih ministrstva za okolje in prostor (MOP), s pripravo regionalnih prostorskih planov, predlogom vzpostavitve gorenjske kreativne mreže in s pobudo Evropske komisije, imenovano Misija za prilagajanje podnebnim spremembam. Potrdili so tudi Regijsko celostno prometno strategijo za širše območje Julijskih Alp in imenovali člane v Svet TEPN Gorenjske (Trajnostni energetsko-podnebni načrt), preddvorski župan Rok Roblek pa se je zahvalil vsem županom za pomoč pri gašenju požara na Potoški gori.

Direktor Regionalne razvojne agencije Gorenjske – BSC Kranj Rok Šimenc je pojasnil, da je priprava Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027 v Sloveniji v zaključni fazi, končna verzija pa bo Evropski komisiji poslana predvidoma do 30. junija. Za sprejem Regionalnega razvojnega programa Gorenjske 2021–2027 je treba pridobiti še pozitivno mnenje ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo. Njegova priprava je v zaključni fazi, je pojasnila Andreja Erdlen, skrbnica gorenjske regije na ministrstvu.

V Sloveniji se z zakonom o urejanju prostora uvaja regionalno prostorsko planiranje, zato je MOP že decembra občinam predlagal, da v vsaki razvojni regiji do konca leta izberejo pripravljavca regijskega prostorskega plana, saj bi postopek priprave dokumenta morali začeti že v letu 2023. Župani so za pripravljavca podprli BSC Kranj.

Franja Gabrovšek Schmidt iz BSC Kranj je podala informacijo o odprtih javnih razpisih ministrstva za okolje in prostor, ki se izvajata v okviru Načrta za okrevanje in odpornost. Občinam je na voljo 108 milijonov evrov za izgradnjo manjkajočih vodovodnih sistemov, ki oskrbujejo pod 10.000 prebivalcev na območjih poselitve, kjer je predpisana javna oskrba s pitno vodo, a ta še ni zagotovljena, ter za izgradnjo energetsko učinkovitih sistemov odvajanja in čiščenja odpadne vode v aglomeracijah pod 2000 populacijskih ekvivalentov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sobota, 28. junij 2008 / 07:00

Zdravstveni dom prednostna naloga

Ob občinskem prazniku smo se z županom Železnikov Mihaelom Prevcem pogovarjali o sanaciji po lanskih poplavah, zagotavljanju poplavne varnosti in drugih načrtih občine.

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Dom upokojencev ne more biti bolnišnica

Stanovalka Doma upokojencev je opozorila na nekaj problemov v domskem življenju.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Mond na vrhu Šmarjetne

Na šestem turnirju za državno prvenstvo v taroku je na Šmarjetni nad Kranjem igralo 138 tarokistov iz vse Slovenije. Tarokisti Merkurja zadnja leta najboljši.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Nova generacija odličnjakov

Letos je zaključilo šolanje v kranjskih osnovnih šolah 112 učenk in učencev, ki so bili vsa leta odlični.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Meščanska poroka za "naj" par

V soboto, 16. junija, sta se poročila ­­­­Ana Cestnik in Peter Razboršek, ki ste ju v akciji Gorenjskega glasa in Zavoda za turizem Kranj izbrali bralci.

Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Cestni režim je treba spremeniti

Na razdalji tristo metrov sta kar dve kritični točki; prva preti voznikom na koncu Delavskega mostu, druga v bližini farme Rešet je nevarna pešcem. Na Direkciji Republike Slovenije za ceste so bili sk...