Na fotografiji del na novo urejenih prostorov in opreme za program fizioterapije. / Foto: Tina Dokl

Dobili program fizioterapije

V Zdravstveni postaji Naklo so pred nekaj dnevi odprli prostore za nov program fizioterapije, gre za pomembno pridobitev v občini.

Naklo – Občina Naklo in Zdravstveni dom Kranj sta v Zdravstveni postaji Naklo uredila prostore in opremo za nov program fizioterapije. Občina je financirala stroške gradbenih in obrtniških del v vrednosti okrog štirideset tisoč evrov skupaj še z manjšimi deli v obstoječi referenčni ambulanti, zdravstveni dom pa je financiral opremo za program fizioterapije v vrednosti nekaj tisoč evrov. Ob odprtju novih prostorov je župan Občine Naklo Ivan Meglič najprej poudaril, da gre za pomembno pridobitev, ki zaokroža zagotavljanje primarne zdravstvene oskrbe v občini Naklo. Ob fizioterapiji imajo v občini še splošno ambulanto, zobozdravstveno in očesno ambulanto ter lekarno.

Direktorica Zdravstvenega doma Kranj Lili Gantar Žura je pohvalila sodelovanje z občino in dodala, da sta se z županom Megličem že kar nekaj časa trudila tudi za program fizioterapije, in ko se je očesna ambulanta iz zdravstvene postaje preselila na novo lokacijo, jim je uspelo. Za lokalno prebivalstvo fizioterapija v domačem okolju pomeni bistveno hitrejši dostop in kakovostno obravnavo do vedno bolj iskanih tovrstnih zdravstvenih storitev. Trenutno je zaposlena ena fizioterapevtka, čez dva ali tri mesece se ji bo pridružila še ena, kar bo omogočilo, da bodo fizioterapevtske storitve na voljo ves dan.

Glede na to, da gre za pomembno pridobitev v občini Naklo, je bilo odprtje slovesen dogodek, ki ga je z nastopom popestrila folklorna skupina Društva upokojencev Naklo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Voda zalila kleti

Močno deževje je v soboto povzročilo precej preglavic predvsem na območju občin Jesenice, Radovljica, Mengeš in Moravče.

Objavljeno na isti dan


Šport / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Petra s srebrno kolajno doma

Včeraj ponoči so se s svetovnega prvenstva nordijcev v Sapporu domov vrnili še zadnji naši športniki, lep sprejem na Brniku pa je doživela Petra Majdič, ki je domov prinesla srebrno kolajno.

Preddvor / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Preddvor ima proračun

Občinski svet v Preddvoru je potrdil osnutek letošnjega proračuna. Pričakujejo tudi denar iz evropskih skladov.

Bled / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Bled bi radi čim prej očistili

Bled - Zaradi tople zime so se na Bledu odločili, da bodo letos prej kot druga leta pripravili sicer tradicionalno akcijo Očistimo naš kraj. Začeli so čistiti obalo jeze...

Škofja Loka / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Obvoznica je najbolj vroča tema

Med pobudami in vprašanji loških svetnikov tudi poljanska obvoznica. V nadzornem odboru spregledani predlogi SDS?

Žiri / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Črno odlagališče postaja bel labod

Nekdanje divje odlagališče v Osojnici, kjer že deluje zbirni center za odpadke za občino Žiri, bo kmalu legalizirano.