Sašo Bertoncelj

Bertoncelj končal kariero

Škofja Loka – Svojo bogato športno kariero je ta teden zaključil najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj iz Gorenje vasi pri Retečah. Končal jo je z zadnjim nastopom na svetovnem prvenstvu v japonskem Kitakjušuju. Svoje že 13. svetovno prvenstvo je zaključil na 15. mestu.

»Vaja ni bila slaba, vendar se je skozi nastop nabralo preveč majhnih napak. Kljub temu da nisem nastopil v finalu, si nimam česa očitati. Dal sem vse od sebe in lahko sem zadovoljen,« je povedal 37-letni Sašo Bertoncelj, ki mu je na svetovnem prvenstvu najboljši dosežek uspel s četrtim mestom leta 2014 v Nanningu. Od svetovnega prvenstva leta 2018 v Dohi se je ubadal s poškodbami.

»Telo mi enostavno ne dopušča več tako ostre vadbe kot nekoč,« je povedal Bertoncelj, ki se je v svoji karieri na svetovnih pokalih in izzivih redno uvrščal na stopničke svetovnega pokala, desetkrat je tudi zmagal. Petkrat je sezono končal kot skupni zmagovalec svetovnega pokala na konju z ročaji. Zmagal je tudi na prvih evropskih igrah (2015), postal sredozemski (2013) in univerzitetni prvak (2007), z 18 evropskih prvenstev pa ima tri kolajne.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 11. junij 2007 / 07:00

Ločeno zbiranje odpadkov

Z majhnimi koraki do čistejšega okolja

Objavljeno na isti dan


Tržič / nedelja, 3. november 2013 / 17:01

Do konca v boju za vilo

Občina Tržič naj nadaljuje sodno bitko za Vilo Bistrico, so odločili občinski svetniki.

Razvedrilo / nedelja, 3. november 2013 / 17:00

Sto let najstarejše stanovalke

V Domu upokojencev dr. Franceta Berglja na Jesenicah je stoti rojstni dan praznovala Stanislava Dečman z Jesenic.

Radovljica / nedelja, 3. november 2013 / 16:53

Učenci spoznavali poklice

Na Vrtiljaku poklicev v Srednji gostinski in turistični šoli Radovljica so minuli torek predstavili poklice, za katere se je mogoče izobraževati na Gorenjskem.

Radovljica / nedelja, 3. november 2013 / 16:51

Cenjeno delo skrbnih rok

Sveče leškega podjetja Emma, skrbno in natančno sestavljene v radovljiškem varstveno delovnem centru CUDV Matevža Langusa, gorijo na grobovih po vsej Evropi.

Bohinj / nedelja, 3. november 2013 / 16:49

Prevzeli devetdeset prenočišč

Na Voglu so v poletni sezoni zabeležili rekordni obisk, s prevzemom devetdesetih prenočišč v brunaricah in novim najemnikom hotela Vogel pa si obetajo tudi dobro zimsko sezono.