Umrl je Jože Resman

Zgoša – Po krajši bolezni je v 76. letu umrl Jože Resman, v letih od 1990 do 1992 predsednik izvršnega sveta skupščine tedanje Občine Radovljica in celo desetletje, od 1992 do 2002, član Državnega sveta Republike Slovenije. Po umiku iz politike je bil aktiven na različnih področjih v gospodarstvu, pred dobrimi dvajsetimi leti pa je na Zgoši, na obnovljeni Strgarjevi domačiji, od koder izhaja njegova družina, na noge postavil domačo pekarno.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Velik uspeh mladih harmonikarjev

V Beltincih je od 10. do 13. maja potekalo 8. Mednarodno srečanje harmonikarjev, na katerem so sodelovali udeleženci iz osmih držav. Odlično so se odrezali tudi štirje učenci GŠ Radovljica v kate...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 22. julij 2015 / 13:11

Okrepiti sodelovanje turističnih kmetij

Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Dejan Židan je v ponedeljek na obisku v Sloveniji gostil deželnega glavarja avstrijske Koroške dr. Petra Kaiserja. Kot primer dobrega čezmejnega sodelova...

Kronika / sreda, 22. julij 2015 / 12:17

Prehitri, nepravilno prehitevali ...

Zadnji konec tedna je na Gorenjskem v okviru nacionalne akcije poostren nadzor motoristov potekal med Bledom in Kranjem. Rekorder je vozil s 172 km/h.

Kranj / sreda, 22. julij 2015 / 12:13

V Bruslju predstavili projekte

Prejšnji teden sta predstavnika kranjske občine na konferenci v Bruslju predstavila več investicijskih projektov, ki so bili sofinancirani iz evropskih sredstev.

Železniki / sreda, 22. julij 2015 / 11:47

Razdvojenost narodu ne koristi

V soboto je bila v Dolenji vasi slovesnost ob 72-letnici streljanja talcev in ustanovitve Prešernove brigade.

Medvode / sreda, 22. julij 2015 / 11:45

Na olimpijadi tudi zbiljske gasilke

Slovenska gasilska mladinska reprezentanca pod vodstvom poveljnika Gasilske zveze Slovenije Francija Petka ta teden sodeluje na XX. mladinski gasilski olimpijadi v mestu Opole na Poljskem.