Šarec na Jesenicah in v Radovljici
Predsednik stranke LMŠ Marjan Šarec je bil na regijskem obisku na Jesenicah in v Radovljici.
Jesenice – V četrtek je predsednik LMŠ Marjan Šarec z ekipo obiskal Jesenice in Radovljico. Kot je povedal, na ta način želijo krepiti stranko na terenu in dejavneje vstopiti na lokalno in regionalno raven.
Na Jesenicah se je najprej srečal z županom Občine Jesenice Blažem Račičem, govorila sta predvsem o gradnji bodoče regijske bolnišnice. Župan Račič je ponovno predstavil argumente, zakaj ta mora ostati na Jesenicah.
»Župan nam je predstavil načrte za novo bolnišnico, tudi prostorske variante za novogradnjo. Obrazložil je argumente Občine Jesenice, ki si prizadeva, da bi bila novogradnja spet tukaj. Župan si seveda želi, da Jesenice ne bi stagnirale, da bi ohranile svojo vlogo in da kot obmejna občina ne bi postale obrobje,« je dejal Šarec, ki se je zatem pogovarjal tudi s predstavniki lokalnega odbora ter občinskimi svetniki stranke LMŠ na Jesenicah. Obisk je nadaljeval v Radovljici, kjer se je prav tako srečal s člani stranke.
»Epidemija nam je nekoliko onemogočila regijske obiske. Takoj ko je bilo mogoče, smo šli na teren, saj sama stranka LMŠ izhaja iz terena, iz lokalnega okolja. Zato nas seveda lokalne problematike zelo zanimajo. V nadaljevanju bomo obiskali čim več krajev in regij. Na terenu moramo najti rešitve, predvsem pa smo tukaj zato, da prisluhnemo, kaj nam imajo ljudje na terenu povedati, da bomo lahko potem v državnem zboru zagovarjali dobre rešitve,« je dejal Šarec.