V četrtek potrdili 900 koronavirusnih okužb, umrlo šest covidnih bolnikov
Ljubljana – V četrtek so po vladnih podatkih ob 5371 testiranjih potrdili 900 koronavirusnih okužb, delež pozitivnih testov je bil torej 16,8-odstoten. Sedemdnevno povprečje potrjenih okužb se je nekoliko zvišalo, na 689. V bolnišnicah se zdravi 629 covidnih bolnikov, kar je prav tako nekoliko več kot dan prej. V četrtek je umrlo šest covidnih bolnikov.
V četrtek so po vladnih podatkih opravili tudi 29.266 hitrih testov na okužbo z novim koronavirusom, pri katerih pozitivne izvide potrjujejo še s PCR testi. V četrtek so sicer potrdili 155 okužb več kot v sredo, delež pozitivnih testov pa je bil nekoliko nižji, v sredo je znašal 17,5 odstotka.
V primerjavi s četrtkom prejšnjega tedna so tokrat potrdili 40 primerov okužb več, delež okužb pa je bil prejšnji teden v četrtek višji, in sicer je znašal 20,2 odstotka, je na vladni novinarski konferenci predstavila voditeljica konference Maja Bratuša.
Sedemdnevno povprečje števila okužb, ki je v četrtek znašalo 684, se je po danes objavljenih podatkih zvišalo za pet.
V bolnišnicah se zdravi devet bolnikov več kot dan prej. Med njimi jih 159 potrebuje intenzivno nego, kar je pet več kot dan prej. V četrtek je bilo v bolnišnice sprejetih 77 covidnih bolnikov, odpuščenih pa 62, je navedla Bratuša.
Pojavnost okužbe z novim koronavirusom v Sloveniji po navedbah Bratuše ostaja visoka, po v četrtek objavljenih podatkih Evropskega centra za preprečevanje bolezni je 14-dnevna pojavnost okužbe v Sloveniji med najvišjimi v EU. Višjo pojavnost ima osem članic EU, in sicer Francija, Poljska, Nizozemska, Švedska, Madžarska, Hrvaška, Estonija in Ciper.
V Sloveniji 14-dnevna pojavnost okužbe na 100.000 prebivalcev znaša 520,3. Najvišja je v primorsko-notranjski (712), savinjski (656,5) in zasavski regiji (652,7). Najnižja pojavnost pa je v obalno-kraški regiji (299,5). Manj kot 500 okužb na 100.000 prebivalcev v zadnjih 14 dneh beležijo tudi na Goriškem, v Pomurju, na Koroškem in v osrednjeslovenski regiji. Čeprav je razlika med regijo z najvišjo in najnižjo pojavnostjo okužb precejšnja, v splošnem po besedah Bratuševe velja, da se razlike med regijami počasi zmanjšujejo.