Foto: Gorazd Kavčič

V četrtek potrdili 910 okužb z novim koronavirusom, umrlo sedem oseb s covidom-19

Ljubljana – V četrtek so po vladnih podatkih ob 4556 PCR testih potrdili 910 koronavirusnih okužb, delež pozitivnih PCR testov je znašal 20 odstotkov. Umrlo je sedem oseb s covidom-19, v bolnišnicah so zdravili 623 covidnih bolnikov, 114 jih je potrebovalo intenzivno nego. Sedemdnevno povprečje števila potrjenih okužb znaša 748.

V četrtek so opravili tudi 19.723 hitrih antigenskih testov. Vse pozitivne izvide hitrih testov pa od sobote preverjajo še s PCR testi. Dan prej so sicer opravili 24.005 hitrih testov, ob 4271 PCR testih pa so v sredo potrdili manj okužb, in sicer 872. Delež sredinih pozitivnih PCR testov je bil 20,4-odstoten.

V četrtek se je število hospitaliziranih covidnih bolnikov v primerjavi s sredo povečalo za štiri, dva manj sta potrebovala intenzivno nego.

V primerjavi s sredo se je zmanjšalo tudi sedemdnevno povprečje potrjenih okužb, ko je znašalo 768.

Po besedah Maje Bratuša, ki vodi današnjo vladno novinarsko konferenco, smo še vedno v oranžni fazi, ponovno pa se krepijo nekatera žarišča po državi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sobota, 22. marec 2008 / 07:00

V postu aleluja in smojke

Kakšno hrano so uživali na Škofjeloškem v 18. stoletju, ko je nastal Škofjeloški pasijon? O tem je pred devetimi leti v raziskovalni nalogi pisala takrat še študentka Špela Ledinek.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kaj za Vas pripravljamo letos?

Pester muzejski program za leto 2008. Lani je bilo obiskovalcev 120 tisoč.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Svet od kamna do ključa

Nekoliko drugačna muzejska razstava Od paleolita do Titana v Stebriščni dvorani Mestne hiše v Kranju bo k ogledu zagotovo pritegnila tudi obiskovalce, ki običajno ne zahajajo v muzeje.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Nominirani trije, dobitnica ena

V Galeriji Prešernovih nagrajencev za likovno umetnost je na ogled razstava treh nominiranih likovnih ustvarjalcev za nagrado Prešernovega sklada. V četrtek jo je prejela Ema Kugler.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kranjski komedijanti potujejo z Zlatolasko

Aljaž Tepina iz potujočega gledališča Kranjski komedijanti je na oder postavil duhovito in čarobno predstavo Zlatolaska, po motivu znane pravljice o svetlolasi deklici in medvedji družini.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Plavanje, drsanje, smučanje ...

V Kranjskih vrtcih otrokom ponujajo športne aktivnosti kot obogatitveni program rednemu programu. Del tega je izvajanje programa Zlati sonček, v katerega je v tem šolskem letu vključenih 343 otrok.