Jakov Fak (desno) je nastopil prvi in Klemnu Bauerju predal kot četrti. / Foto: Matic Klanšek

Prvo tekmo dobili Norvežani

Uvodno preizkušnjo svetovnega prvenstva v biatlonu na Pokljuki je slovenska mešana štafeta končala na šestnajstem mestu. Danes na sporedu moški sprint.

Rudno polje – Na svetovnem prvenstvu v biatlonu na Pokljuki so v sredo podelili prvi komplet medalj.

Tekmo mešanih štafet so v sneženju dobili favoriti Norvežani v postavi Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Boe, Tiril Eckhoff in Marte Olsbu Roiseland. Srebro so osvojili Avstrijci, za katere je tekmovala tudi koroška Slovenka Dunja Zdouc, bron pa Švedi. Slovenija je bila v postavi Jakov Fak, Klemen Bauer, Polona Klemenčič in Živa Klemenčič šestnajsta. Najvišje je bila po prvi predaji. Fak jo je končal na četrtem mestu. »Napovedali smo težke razmere, kar se je uresničilo. Skozi tekmo se je nabiralo vse več vode. Proga je bila zelo zahtevna: veliko neravnin, palice se udirajo in teči je bil kar izziv. Sneg je svež in prehitevati je bilo zelo težko, posebno če si bil vzporedno s tekmecem. S streljanjem leže sem opravil perfektno, stoje sem žal zgrešil zadnji strel in ga nato pokril z eno popravo. V bistvu sem bil prepričan, da sem zadel, puško sem že skoraj dal na hrbet, potem pa sem videl, da strel ni padel. Gledano v celoti sem s svojim nastopom in občutkom na progi zadovoljen. To je dobra popotnica za naprej,« je povedal Jakov Fak.

Prvenstvo se je sicer uradno začelo v torek z večerno otvoritveno slovesnostjo na Bledu, ki je zaradi epidemije covida-19 potekala virtualno. Uvodoma sta udeležence prvenstva pozdravila župan Bleda Janez Fajfar in župan Bohinja Jože Sodja. Predsednik organizacijskega odbora Jelko Kacin je zagotovil, da so se organizatorji izjemno potrudili, da bi tekmovalkam in tekmovalcem omogočili najboljše pogoje v boju za nazive najboljših na svetu. Zbrane je nagovoril tudi predsednik Smučarske zveze Slovenije Enzo Smrekar. Po slavnostnem mimohodu zastavonoš in pozdravov reprezentantov držav, ki ga je zaključil slovenski reprezentant Jakov Fak, je prvenstvo uradno odprl predsednika Mednarodne biatlonske zveze Olle Dahlin. Slovesnost se je zaključila z dvigom zastave Mednarodne biatlonske zveze, ki jo je prinesel najuspešnejši slovenski športnik novejše zgodovine, olimpijski in svetovni prvak v veslanju Iztok Čop.

Po včerajšnjem dnevu tekmovalnega premora bo danes nova tekma. Ob 14.30 se bo začel sprint za moške. Jutri se bodo v sprintu pomerile ženske (ob 14.30), v nedeljo pa bosta še zasledovalni tekmi (ob 13.15 za moške, ob 15.30 pa še za ženske). Prvenstvo bo potekalo vse do 21. februarja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / / 07:43

Ob podražitvi še subvencija

V Železnikih so v veljavo stopile višje cene vrtcev. Po novem bodo subvencionirali varstvo otrok, ki niso v vrtcih.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 25. januar 2008 / 07:00

Nekatere ovce so naravno odporne proti bolezni

Med ovcami se je lani pojavila bolezen TSE, ki se med živalmi prenaša predvsem prek krme.

Splošno / petek, 25. januar 2008 / 07:00

Hokej v likovnih delih učencev

Na Osnovni šoli Prežihov Voranc na Jesenicah je veliko športnih navdušencev, ki z veseljem spremljajo aktualne uspehe moštva Acroni. Na tej šoli so se »kalili« tudi sedanji hokejski zvezdniki, ko...

Splošno / petek, 25. januar 2008 / 07:00

Ocvirki in pohvale

Ob praznovanju 60-letnice hokeja na Jesenicah so lepo počastili uspehe naših mojstrov na ledu. Žal pa so pozabili na informacijske table kluba, ki so ostale take, kot so bile...

Splošno / petek, 25. januar 2008 / 07:00

Krofi, flancati, miške ...

Bliža se pust (letos je pustni torek že 5. februarja) in na spletni strani mojirecepti.com smo poiskali nekaj receptov za slastne domače krofe, flancate in miške.

Splošno / petek, 25. januar 2008 / 07:00

Plesne delavnice s Tino

V Mladinskem centru Jesenice tudi letos potekajo plesne delavnice za najmlajše, ki jih vodi učiteljica plesa Tina Jakopič. Delavnice potekajo v dveh skupinah, začetni in nadaljevalni, mlad...