Podhodi za dvoživke v Hrašah čez dve leti

Hraše – Hraše v medvoški občini veljajo za eno od črnih točk v Sloveniji za dvoživke v spomladanskem času. Vrsto let pa se kot nujna rešitev poudarja gradnja podhodov za dvoživke.

Kako daleč je projekt in njegova realizacija, smo vprašali na Direkcijo RS za infrastrukturo. »V času selitve dvoživk prihaja na delu ceste skozi naselje Hraše do večjega števila povozov dvoživk. Zaradi tega je Direkcija RS za infrastrukturo naročila izdelavo idejne zasnove za pridobitev projektnih pogojev za ureditev tega dela regionalne ceste Zbilje–Vodice z ukrepi za prehajanje dvoživk skozi naselje Hraše. Projekt bo predstavljen lokalni skupnosti in nato v primeru utemeljenih pripomb ustrezno dopolnjen. Izvedba podhoda z rekonstrukcijo ceste je predvidena v letu 2022,« so sporočili.

V Hrašah dvoživkam v spomladanskem času čez cesto sicer že vrsto let pomagajo številni prostovoljci in ob tem opozarjajo na nujnost trajne rešitve problematike.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Anketa: Iz šolskih klopi na brezskrbne počitnice

Učenci so pred dnevi šolske torbe dokončno obesili na klin in začeli uživati v brezskrbnih počitnicah. V Kranju smo mlade povprašali, ali so zadovoljni z učnim uspehom in kako bodo preživljali proste...

Objavljeno na isti dan


Šport / sobota, 21. marec 2009 / 07:00

Norveška zmagala na ekipni tekmi v Planici, Slovenija peta

Norveška je zmagala na ekipni tekmi finala svetovnega pokala v smučarskih skokih na velikanki v Planici, Slovenija pa je bila peta (714,7). Druga serija je bila zaradi premočnega vetra pred zadnjimi 1...

Kronika / sobota, 21. marec 2009 / 07:00

Silovito trčenje na avtocesti

V soboto zgodaj zjutraj sta v hudi prometni nesreči na gorenjski avtocesti umrla 25-letni moški in 20-letna ženska. Nesreča se je zgodila zaradi vožnje v nasprotni smeri.