»V letu 2021 ostajam v ekipi Ale BTC Ljubljana. Priprave na novo sezono se bodo začele po dvotedenskem premoru. Stremim k visokim ciljem, želim postati še boljša.« / Foto: osebni arhiv

Cilji so visoki, postati želi še boljša

Najboljši cestni kolesarji in kolesarke na svetu so sezono zaključili v Madridu v Španiji, kjer je bila tudi Gorenjka Urša Pintar. Kranjčanka je letos kljub težavam s poškodbo na začetku sezone zabeležila rezultat kariere in na svetovnem prvenstvu prišla v prvo dvajseterico.

Kranj – Za slovensko cestno kolesarstvo je bila sezona izjemna. Kolesarji so jo zaključili v nedeljo v Madridu z zadnjo etapo Dirke po Španiji, ki jo je v skupnem seštevku dobil Primož Roglič (Jumbo-Visma). Prav tako v Španiji so imela zaključek svetovne serije tudi dekleta – na dirki Ceratizit Madrid Challenge by La Vuelta 2020. Na dirki s tremi etapami je nastopila tudi Kranjčanka Urša Pintar (Ale BTC Ljubljana), ki sodi med najboljše slovenske cestne kolesarke. Sezono je končala na skupnem 38. mestu.

Je lepo biti slovenska kolesarka v tako izjemni sezoni?

Za nami je posebno leto. Kljub vsemu smo nastopali od julija in vse do novembra, ko smo sezono tako kot moška elita končali v Madridu na znameniti Vuelti, ki je že več let organizirana za kolesarke. V ponos mi je, da se je slovensko žensko kolesarstvo razvilo do te mere, da lahko nastopamo na največjih dirkah. Vsekakor smo tudi dekleta ponosna na odlične dosežke naših fantov.

Ocena vaše sezone?

Moja sezona se je začela katastrofalno, s poškodbo, ki me je ustavila za dva meseca. Kasneje mi je ob pomoči trenerja Gorazda Penka in strokovnjakov za rehabilitacijo uspelo v zelo kratkem času dvigniti pripravljenost na nivo, na kakršnem praktično še nisem bila. Zaradi poškodbe se je sicer poznalo, da v pripravljalnem obdobju ni bilo kontinuiranega treninga, in to je prineslo padce in vzpone na dirkah. Osvojila sem naslov državne prvakinje, v Bologni na dirki prve kategorije v zelo močni konkurenci sem dosegla rezultat kariere s četrtim mestom, na svetovnem prvenstvu na cestni dirki pa prišla v prvo dvajseterico. Osvojila sem 17. mesto. To je rezultat, s katerim sem lahko zadovoljna, sploh na tako zahtevni trasi, kot je bila letos v Imoli. Mislim pa, da sem sposobna priti še više, a se zaradi nihanj v sezoni nisem mogla maksimalno pripraviti.

Kaj bi iz letošnje sezone še poudarili?

Združitev slovenske ekipe BTC City Ljubljana z italijansko ekipo Ale Cipollini. Prinesla je veliko promocijo pokroviteljev in hkrati možnost, da se slovenske kolesarke obdržimo na najvišji svetovni ravni.

Kaj vas čaka v naslednjih tednih, kdaj boste začeli priprave na novo sezono?

Sedaj najprej sledi nekaj počitka. Sezona kljub vsemu ni bila lahka. V letu 2021 ostajam v ekipi Ale BTC Ljubljana. Priprave na novo sezono se bodo začele po dvotedenskem premoru. Stremim k visokim ciljem, želim postati še boljša. Upam, da mi bo uspelo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / nedelja, 24. junij 2018 / 20:07

Prvi pristanek »reaktivca«

Prejšnji konec tedna je v Lescah prvič v zgodovini tamkajšnjega letališča pristalo letalo na reaktivni pogon. Z njim se je na Gorenjsko pripeljala ena od udeleženk turnirja na bližnjem golfskem igrišč...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Zvezdica poje o ljubezni

Na tekmovanjih za različne miss največkrat naletimo na Štajerke, na avdicijah za filme ravno tako prednjačijo štajerska imena, zadnje čase pa se med mlajšimi na glasbeni sceni pojavljajo tudi Gorenjke...

GG Plus / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Nekdanja košarkarica

Jeleno Justin bralci Gorenjskega glasa poznate predvsem kot ljubiteljico gora, ukvarja pa se tudi z drugimi športi.

Zanimivosti / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Raje na stojnico kot v smeti

Kljub kislemu vremenu je na Glavnem trgu v Kranju minulo soboto potekal prav poseben sejem, kjer je vsak podaril, kar je želel, in brezplačno odnesel, kar je potreboval.

Nasveti / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Avče

Nepozaben dopust v Posočju (1)

Šport / torek, 27. julij 2010 / 07:00

V Barceloni tudi Gorenjci

Danes se v Barceloni začenja člansko evropsko prvenstvo v atletiki, na njem pa bodo nastopili tudi Gorenjci: Matic Osovnikar, Rožle Prezelj, Tina Murn in Anton Kosmač.