Število okuženih v CSS Škofja Loka narašča. / Foto: Gorazd Kavčič

Rdeča cona za okužene stanovalce bo v dvorani šole

Danes imajo v Centru slepih, slabovidnih in starejših v Škofji Loki z novim koronavirusom okuženih že 25 stanovalcev in sedem zaposlenih. Prostora v t. i. rdeči coni centra jim je zmanjkalo, danes začenjajo preurejanje dvorane OŠ Jela Janežiča v bolnišnični del.

Škofja Loka – Direktorica Centra slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka Silva Košnjek je za Gorenjski glas že večkrat v minulih dneh povedala, da prostora za nameščanje stanovalcev, obolelih z boleznijo covid-19, v t. i. rdeči coni centra zmanjkuje, saj se število obolelih povečuje. Po zadnjih podatkih je zbolelo 25 stanovalcev in 7 zaposlenih. Danes so vzeli še skoraj trideset brisov. Zato začenjajo preurejanje dvorane Osnovne šole Jela Janežiča v Škofji Loki, saj je bil tudi predlog koordinacijske skupine in strokovno mnenje epidemiologov, kot je pojasnila Košnjekova, da obolele stanovalce premestijo na drugo lokacijo in s tem zaščitijo drugih 180 oz. 190 stanovalcev. »Pri preurejanju dvorane v nekaki bolnišnični del pomagajo hišniki, v nadaljevanju bomo prosili še za kakšno pomoč pri selitvi pohištva, postelj ... Dvorana bo fizično pregrajena, ima lasten vhod in ne bo nobene povezave s šolo. Za to smo pridobili soglasje ministrstev za delo in izobraževanje. Imamo podporo vseh županov štirih občin, zahvala gre tudi ravnateljici šole, ki je pozitivno pristopila k reševanju te krizne situacije,« je povedala Silva Košnjek.

Za obolele stanovalce bodo za zdaj skrbeli zaposleni Centra slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka, za pomoč so prosili Zdravstveni dom Škofja Loka, saj bodo potrebovali še vsaj pet do šest medicinskih sester. S pomočjo študentskega servisa iščejo za pomoč jo tudi študente programov zdravstvenih ved.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 27. junij 2012 / 07:00

K sosedom v Avstrijo in nazaj

Najtežji slovenski kolesarski maraton je prav gotovo maraton Alpe Scott. Pa vendar, toliko kolesark in kolesarjev, ki pravijo, da je najtežji, pravi tudi, da je najlepši.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Dnevi groze v Železnikih

"Poskusila sem zadelati vrata trgovine, nakar sem opazila svoj avto, ki ga je voda že nesla po cesti proti cerkvi. Hitro se napotim po torbico v skladišče, pa nisem več mogla odpreti vrat. Ničesar nis...

Škofja Loka / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Podlubnik znova pod vodo

Šolski center Podlubnik, dvorana in dijaški dom je po nekaj letih znova zalila deroča Sora.

Železniki / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Železniki morajo preživeti

Župan Mihael Prevc upa, da zaradi pogostih naravnih nesreč prebivalci ne bodo začeli zapuščati kraja, zato je treba poskrbeti za njihovo varnost.

Šenčur / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Srečanje, da se otroci ne bi zaljubljali med seboj

Na sončno, prvo septembrsko soboto so se pod Tavčarjevim kozolcem zbrali in spoznavali člani rodbine Andrejon.

Gorenja vas-Poljane / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Oktet ogrel duše in srca

Nastop Slovenskega okteta lepo zaključil prireditve ob zaključku obnove cerkve sv. Urbana.