Poziv delodajalcem k uvedbi zaščitnih ukrepov

Kranj – Epidemiološki podatki kažejo, da se okužba z novim koronavirusom vedno pogosteje pojavlja tudi v podjetjih. Ker se z dopustov vračajo na delo tudi delavci, ki so dopust preživeli v bolj ogroženih državah, v Gospodarski zbornici Slovenije pozivajo delodajalce, da ponovno uvedejo zaščitne ukrepe, ki so jih po koncu epidemije opustili. Okrepijo naj sodelovanje s svojimi izvajalci medicine dela in varnostnimi inženirji in skupaj pripravijo ocene tveganja in ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / ponedeljek, 27. junij 2016 / 10:36

Nov način naročanja na preglede v bolnišnici

Jesenice – V Splošni bolnišnici Jesenice so uvedli nekaj novosti pri naročanju pacientov. Kot so pojasnili, so se odločili, da bodo v prihodnje večino informacij o predvidenem terminu pregleda, pre...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:23

Obresti so rekordno nizke

Zaradi negativnega gibanja medbančnih obrestnih mer so v bankah rekordno nizke tudi obrestne mere za vpogledna sredstva na osebnih računih in depozite, še zlasti kratkoročne.

GG Plus / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:22

Naše informacije za Velikega brata

Starejši bralci, predvsem tisti z izkušnjo življenja v bivšem sistemu, se bodo dobro spomnili dveh krilatic iz nekdanjih časov. Obe sta v srbohrvaščini, kar še posebej poudarja njuno pristnost. Prv...

Preddvor / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:01

Prihodnje leto bo Valjavčevo

Prihodnje leto bo minilo 120 let od smrti slovenskega pesnika, pripovednika, jezikoslovca, prevajalca in zbiratelja ljudskega slovstva Matije Valjavca s Srednje Bele. Domačini mu želijo v jubilejnem l...

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 22. februar 2016 / 12:46

Dom Taber poln, iščejo še direktorja

Dom Taber v Šmartnem pri Cerkljah je po štirih mesecih obratovanja poln. Popolna je tudi kadrovska zasedba, manjka le še direktor, za katerega so pred kratkim objavili že tretji razpis.

GG Plus / ponedeljek, 22. februar 2016 / 12:45

Zasvojen z bencinskimi hlapi

Kljub temu da v Sloveniji sploh nima možnosti za trening, se naš najboljši avtokrosist Marcel Grgič uspešno kosa s konkurenco na najvišji evropski ravni.