Poraza nogometašev Triglava in Domžal

Kranj – Nogometaši v Prvi ligi Telekom Slovenije so v soboto in nedeljo odigrali tekme predzadnjega kroga državnega prvenstva. Triglav je srečanje z Bravom na domačem igrišču začel dobro. Prvi polčas tekme se je kljub nekaj priložnostim končal brez zadetkov. V drugem polčasu je Bravo povedel z 0 : 1. Dvajset minut kasneje so nogometaši Triglava izvajali strel iz kota, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Žan Luka Kocjančič, ki je z glavo zabil za izenačenje na 1 : 1. Sledila je slabša igra domačih nogometašev, nogometaši Brava pa so dosegli še tri zadetke. Končni rezultat je bil 1 : 4. Tekma v Mariboru med Mariborom in Domžalami se je končala z zmago domačinov, ki so slavili z 2 : 1. Za Domžale je zadel Arnel Jakupović. Ekipa Celja je z novo zmago in 68 točkami na vrhu prvenstvene lestvice, Olimpija na drugem mestu pa ima dve točki manj. Z 32 točkami je Triglav na predzadnjem mestu in jasno je, da bodo morali Kranjčani za obstanek v ligi odigrati tekmi dodatnih kvalifikacij. Še prej jutri ekipe čaka zadnji krog rednega dela prvenstva. Ob 18. uri se bosta v Domžalah pomerila domače moštvo Domžal in Triglav. Nogometaši Triglava bodo nato prvo tekmo dodatnih kvalifikacij z Gorico odigrali že v nedeljo v Novi Gorici, povratna bo v četrtek, 30. julija, ob 17. uri v Kranju.

Slovenija / ponedeljek, 21. julij 2014 / 09:55

Za koga sta navijala papeža?

Za koga sta na nedeljskem finalu navijala papeža? Frančišek za svoje rojake Argentince? Zaslužni papež Benedikt pa za »svoje« Nemce? In Kristus Odrešenik, čigar kip kraljuje nad Riom in Maracano?

Zanimivosti / četrtek, 5. marec 2009 / 07:00