Priznanja bodo podelili štirim
Občinski svet v Šenčurju je odločal o prejemnikih letošnjih občinskih priznanj. Podelili bodo štiri, najverjetneje septembra na nadomestnem praznovanju občinskega praznika.
Šenčur – Letošnji praznik Občine Šenčur je bil ravno sredi obdobja epidemije, zato ni bilo prazničnih dogodkov, komisija za občinska priznanja pa je imela dovolj časa tudi za predloge letošnjih občinskih nagrajencev. Občinsko praznovanje bo predvidoma septembra, takrat bodo podelili tudi občinska priznanja. Letos bo to potekalo še po dosedanjem pravilniku, o novem so letos že govorili, vendar ni bil usklajen in ga niso potrdili. Kot napoveduje župan Ciril Kozjek, bo o njem beseda na naslednji seji občinskega sveta.
Na junijski seji, ki je potekala v novih prostorih medgeneracijskega centra ob Blagneči hiši, so svetniki odločali tudi o letošnjih občinskih nagrajencih. Predsednica komisije za priznanja Vanja Umnik je poročala, da je na razpis prispelo pet vlog, od teh je bila ena oddana prepozno, predlogu za priznanje Kmetijski zadrugi Cerklje pa komisija ni pritrdila, češ da bi bilo primerneje, da ji priznanje podeli Občina Cerklje. Predlogu, da zlato plaketo občine letos prejme AMD Šenčur, sicer že dobitnik srebrnega priznanja izpred dveh desetletij, bronasti pa Zoran Sokol in Boris Krišelj, so svetniki zlahka pritrdili. Nekaj polemike pa je bilo deležno predlagano priznanje Aleksandru Sašu Zupanu, saj je predlagatelj zamudil s kandidaturo. Komisija ga ni predlagala, češ da morajo dosledno upoštevati pravila, svetniška skupina stranke SDS pa je želela, da se vloga vseeno upošteva, saj gre za predanega kulturnega delavca, ki se izkazuje zlasti na področju folklore. Tako so bili v prvem sklepu izglasovani trije dobitniki občinskih priznanj, kot je predlagala pristojna komisija. Nato pa je župan Ciril Kozjek dal na glasovanje tudi predlog svetnikov SDS glede Aleksandra Zupana, ki ga je tudi potrdila večina svetnikov. Tako bodo zdaj prejemniki štirje, Zupan bo ob občinskem prazniku prejel srebrno priznanje.
Svetnik Valerij Grašič je pozval tudi k ponovnemu razmisleku o kandidaturi kmetijske zadruge, češ da je ta 120 let stara ustanova nastala v Šenčurju, bila z njim vrsto let povezana, tudi zdaj je vanjo vključenih veliko občanov Šenčurja. Svetniki se za priznanje niso odločili. Nekaj besed pa so ob tej priložnosti namenili tudi majhnemu številu predlogov. Nekateri menijo, da to vodi k večji kakovosti nagrajencev, v komisiji pa odgovarjajo, da so postopki za kandidaturo zdaj zahtevnejši, kar društva, krajevne skupnosti in druge predlagatelje bodisi odvrača bodisi tehtneje razmislijo o tem, koga bodo predlagali.