Staremu Hotelu Zlatorog, ki je že skoraj desetletje opuščen, popolnoma izropan in razpadajoč, se z novim lastnikom vendarle obetajo boljši časi. / Foto: Gorazd Kavčič

Stari Hotel Zlatorog želijo porušiti

Hotel Zlatorog v Ukancu je v tako slabem stanju, da ga želi novi lastnik porušiti in na njegovem mestu zgraditi nov, sodoben hotelski kompleks. V ta namen se začenja postopek spremembe občinskega prostorskega načrta.

Novi kompleks Hotela Zlatorog naj bi imel po prenovi skupaj 192 ležišč, kar je trideset več kot doslej.

Bohinjska Bistrica – Sredi marca so v Bohinju pripravili javno predstavitev in razgrnitev predloga izhodišč za začetek priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta za Hotel Zlatorog v Ukancu, ki ga je skupaj s še nekaterimi bohinjskimi hoteli lani kupil Damian Merlak, eden najbogatejših Slovencev. Zlatorog je eden od tistih bohinjskih hotelov, ki ga je v sklopu podjetja Alpinum država leta 2002 prodala družini Pačnik, ta pa vanje ni vlagala.

Zlatorog je tako že od leta 2011 opuščen in popolnoma izropan. V starem hotelu je bilo 96 ležišč, v depandansi še dvajset, v Vili Zlatorog pa 46 ležišč.

Po načrtih, ki so jih izdelali v podjetju Šabec Kalan Šabec, naj bi propadajoče stavbe porušili in na njihovem mestu zgradili tri nove sodobne hotelske stavbe: hotel, depandanso in vilo. Načrtovani glavni objekt bo razgibanega tlorisa, sestavljen iz več oblikovno enakih stavb. Stavba bo podkletena, v kleti bodo parkirna mesta in servisni prostori; zunanja parkirna mesta bodo ohranjena le v območju obstoječega parkirišča. V pritličjih posameznih objektov bodo hotelsko preddverje, recepcija, trgovina, restavracija, zdravilišče s fitnesom in zunanji atrij. V štirih etažah nad pritličjem bodo hotelske sobe. Pozicija depandanse naj bi ostala takšna kot doslej, v polkleti namerava investitor urediti kongresno dvorano, enako načrtujejo z Vilo Zlatorog.

Stavbe bodo, kot zagotavljajo projektanti, zasnovane trajnostno in oblikovane na način, da se bodo v največji možni meri zlile s krajinsko podobo Triglavskega narodnega parka. Novi kompleks Hotela Zlatorog naj bi imel po prenovi skupaj 192 ležišč, trideset več kot doslej.

V kompleksu so poleg nastanitvenih in gostinskih kapacitet predvidene tudi dvoranske dejavnosti za športno-rekreacijsko ponudbo za zimsko sezono, ki jih na območju Bohinja primanjkuje. Manjšo večnamensko športno dvorano in bazen, ki bosta obratovala tudi v zimskem času, bodo lahko v okviru razpoložljivih kapacitet poleg gostov iz hotela uporabljali tudi zunanji gostje.

Kot so pojasnili na Občini Bohinj, so v postopku priprave OPPN do konca aprila prejeli vse smernice ključnih nosilcev urejanja prostora. Po opravljeni analizi prejetih smernic bodo pripravili končna izhodišča in predvidoma junija že objavili sklep o začetku priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta za Hotel Zlatorog.

Damian Merlak oziroma njegovo podjetje Merlak Investicije je sicer skupaj z Zlatorogom odkupil in lani tudi že prenovil Hotel Bohinj v Ribčevem Lazu, Aparthotel Bohinj v Stari Fužini in Ski hotel Vogel.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Anketa: Neskončna gradnja gorenjskih cest

Prejšnji konec tedna je gorenjsko cestno omrežje spet doživelo infarkt. Na odseku med Peračico in Tržiško Bistrico, kjer gradijo, popravljajo že zgrajeno in obnavljajo tisto, kar je že dotrajano, so s...

Objavljeno na isti dan


Kronika / torek, 4. marec 2008 / 07:00

Nepredvidljivi in učinkoviti

Gorenjski policisti so v zadnjih mesecih pri svojem delu bolj nepredvidljivi kot v preteklosti, kar vsaj za zdaj daje tudi boljše rezultate. Po novem bo brez prisotnosti policistov deloval tudi stacio...

Železniki / torek, 4. marec 2008 / 07:00

Iz solidarnostnega sklada 8,25 milijona evrov

Železniki – Slovenija naj bi za odpravo posledic septembrske vodne ujme iz evropskega solidarnostnega sklada dobila 8,25 milijona evrov, je v torek popoldne ob obisku v Železniki...

Avtomobilizem / torek, 4. marec 2008 / 07:00

Že takoj prvo mešanje kart

Prodaja novih avtomobilov je stekla bolje kot lani, vendar je statistika zaradi dnevnih registracij še vedno popačena.

Avtomobilizem / torek, 4. marec 2008 / 07:00

Prestižne želje

Subaru se postavlja s prenovljenim prestižnim športnim terencem Tribeca.

Avtomobilizem / torek, 4. marec 2008 / 07:00

Volvo izdelal 15 milijonov avtomobilov

Prvi Volvo z imenom ÖV4 (kratica ÖV v švedščini pomeni »odprti avtomobil«, številka 4 pa je označevala število valjev v motorju novega švedskega avtomobila) je tekoče trakove zapustil 14. aprila...