V TNP-ju spet odprli informacijska središča

Bled – Infocenter Triglavska roža Bled, Center Triglavskega narodnega parka Bohinj in Informacijsko izobraževalno središče Dom Trenta so včeraj znova odprli svoja vrata. Obiskati jih je mogoče vsak dan od 10. do 14. ure.

Obiskovalci bodo v informacijskih središčih lahko dobili predvsem informacije o Triglavskem narodnem parku, v majhnem delu bodo odprte tudi trgovine, obisk razstav pa do nadaljnjega ni mogoč, so pojasnili v javnem zavodu TNP. »Obiskovalcem in tudi zaposlenim želimo v prvi vrsti zagotoviti varnost, zato prosimo vse, ki nas boste obiskali, da upoštevate navodila, navedena ob vhodu v info mesto, in navodila, ki jih podajo informatorji.« Obiskovalcem parka sicer priporočajo, da se ta čas še vedno odločajo za obisk lažjih poti, saj so v gorah še vedno zimske razmere. »Gorska reševalna zveza bi morala reševanje v času epidemije opravljati v posebnih pogojih, prav tako pa je zdravstveni sistem v tem času zelo obremenjen,« opozarjajo v javnem zavodu Triglavski narodni park.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žiri / / 11:02

Valvasor v Žireh

Tako celovite predstavitve Valvasorjevega dela, kot so je bili pred občinskim praznikom deležni Žirovci, najbrž še ni bilo. V enem večeru smo spoznali tako njegov besedilni kot slikovni opus.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / / 19:18

Elvis je vstopil v hišo

V dvorani kulturnega doma Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici so v soboto obudili nora šestdeseta, saj je oživel kralj rokenrola Elvis Presley s skupino Sam’s fever.

Rekreacija / / 19:02

Vztrajal sedemdeset kilometrov

Dobrodelnega mednarodnega teka na krilih življenja ali Wings for Life World Run, ki je v nedeljo potekal na 35 lokacijah po vsem svetu, se je udeležilo tudi 2500 tekačev pri nas.

Kronika / / 19:01

Kranjčani urili turške reševalce

Sedem kranjskih poklicnih gasilcev se je pred kratkim vrnilo iz turške Antalije, kjer je potekalo zaključno usposabljanje tamkajšnjih reševalcev v okviru evropskega programa Leonardo da Vinci.

Šport / / 18:58

Gorenjca na italijanski pentlji

Na letošnjem Giru d'Italia bosta nastopila dva slovenska kolesarja, Gorenjca Luka Mezgec (Giant-Alpecin) in Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice). Oba bosta kapetana v svojih ekipah.

Gorenja vas-Poljane / / 18:52

Pohodnike je pričakala tudi medvedka Štefka

Letošnjemu pohodu skozi Zalo, ki ga je peto leto pripravilo Turistično društvo (TD) Žirovski Vrh, se je kljub kislemu vremenu pridružilo več kot tristo pohodnikov.