Najboljše veleslalomistke so se uspeha v Kranjski Gori veselile na zmagovalnem odru. Med njimi je bila najbolj nasmejana domačinka Meta Hrovat. / Foto: Gorazd Kavčič

Veselila se je pod domačo strmino

Domačinka iz Podkorena Meta Hrovat je na veleslalomu na 56. Zlati lisici, ki jo je konec tedna gostila Kranjska Gora, v soboto navdušila s tretjim mestom, ki si ga je razdelila z Wendy Holdener. Zlata lisička je postala Petra Vlhova, ki je bila na veleslalomu druga, na nedeljskem slalomu pa je zmagala.

Kranjska Gora – Organizatorji Zlate lisice so zaradi vremena osmič morali tekmovanje preseliti iz Maribora v Kranjsko Goro, kar pa se je izkazalo kot odlična poteza, saj sta tako sobotna veleslalomska kot nedeljska slalomska tekma potekali v odličnih razmerah. »Tu nas je čez petdeset organizatorjev iz Maribora, več kot sto pa je domačinov. Sodelovanje je zelo dobro, tako tehnično kot tudi organizacijsko,« je povedal generalni sekretar organizacijskega odbora Zlate lisice Srečko Vilar, ki se je skupaj s številnimi navijači in organizatorji razveselil tudi uspeha naših tekmovalk na čelu z domačinko Meto Hrovat.

Hrovatova si je na sobotni veleslalomski tekmi priborila druge stopničke v karieri, saj sta bili od nje boljši le Novozelandka Alice Robinson in Slovakinja Petra Vlhova. »Biti med najboljšimi na zmagovalnem odru doma, na svojem terenu, je nekaj posebnega. Razlike so bile res majhne in imela sem tudi srečo. Toda včasih jo imaš, drugič pa ne,« je bila vesela Meta Hrovat, ki si je tretje mesto delila s Švicarko Wendy Holdener.

S šestim mestom se je izkazala Tina Robnik, Ana Bucik pa je bila 14. V prvi vož­nji so od naših nastopile še Neja Dvornik, Rebeka Oblak in Nika Tomšič, vendar si nobena ni zagotovila drugega nastopa. Vodilna v veleslalomskem seštevku Italijanka Federica Brignone je osvojila osmo mesto.

V nedeljo je bil na sporedu še slalom, kjer je bila naša najboljša znova Meta Hrovat, ki je bila po prvi vožnji deseta, na koncu pa je osvojila 11. mesto. »Voženj nisem izpeljala, kot bi si želela, toda glede na moje nestanovitne slalomske predstave z veliko odstopov je bilo kar dobro. Sem zadovoljna, današnji izid je lepo izhodišče za naslednje preizkušnje,« je povedala Hrovatova. V drugi vožnji je svojo uvrstitev malce pokvarila tudi druga slovenska finalistka Bucikova, ki je z 19. zdrsnila na 21. mesto. Z vitranško strmino so se od naših spopadle še Maruša Ferk, Neja Dvornik, Klara Livk in Nika Murovec, a so bile prepočasne za uvrstitev med trideset najboljših.

Nedeljsko slalomsko zmago in skupno zmago na tekmovanju 56. Zlata lisica si je priborila Slovakinja Petra Vlhova. Po polovici vodilna Švedinja Anna Swenn Larsson je bila odlična tudi na drugi progi, a je pred ciljem naredila napako in odstopila. Druga je bila Švicarka Wendy Holdener, tretja pa Avstrijka Katharina Truppe. »Tukaj sem se počutila kot doma, bilo je res veliko slovaških navijačev. Danes je bilo res toplo in v drugi vožnji so bili pogoji slabši kot prej. Ne vem pa, kaj se mi je primerilo med prvo vožnjo. Jezna sem bila, nisem nastopila sebi podobno. V finalu sem dala vse od sebe,« je ob slovesu iz Kranjske Gore povedala letošnja zlata lisička Petra Vlhova. V Kranjsko Goro ni bilo vodilne v svetovnem pokalu Mikaele Shiffrin, ki se po smrti očeta še ni vrnila na tekme.

Alpske smučarke se zdaj selijo v Crans Montano, kjer jih prihodnji konec tedna čakajo tekme hitrih disciplin. Naslednji tekmi v tehničnih disciplinah pa bosta v začetku marca v nemškem Ofterschwangu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 26. junij 2023 / 23:22

Trije nepoklicni župani

Med gorenjskimi župani so trenutno trije, ki funkcijo opravljajo nepoklicno. To so cerkljanski župan Franc Čebulj, jeseniški župan Peter Bohinec in kranjskogorska županja Henrika Zupan.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:48

Kmetje se morajo povezovati

Domača, lokalno pridelana hrana postaja znova vedno bolj pomembna, zato se kmetje zavedajo, da so izmenjave znanj in izkušenj ter sodelovanje bistvenega pomena, saj je pot do potrošnikov brez tega zel...

Medvode / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:46

Zbiljski gaj bo dobil lepšo podobo

Občina Medvode je postala lastnica vseh cest in vaškega trga znotraj naselja Zbiljski gaj.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:44

Za manjše število svetilk

Na zboru krajanov v Poljanah so minuli torek odločali o postavitvi javne razsvetljave na območju Predmosta in Hotovlje ter asfaltiranju poti za Soro za namene kolesarske povezave po Poljanski dolini.

Radovljica / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:43

Občine predstavile svoje delo

Občina Radovljica je v sredo v okviru pobude Dan odprtih vrat slovenskih občin predstavila kineziološke obravnave v novem prizidku zdravstvenega doma.

Bohinj / ponedeljek, 17. februar 2020 / 17:42

Do uradov tudi z dvigalom

Bohinjska Bistrica – Pot do bohinjske občinske uprave je po novem enostavnejša tudi za gibalno ovirane oseb. Do prostorov v občinski stavbi: Krajevnega urada Upravne enote Radovljica, Policijske p...