Nov primer ošpic je potrjen v moščanski enoti Osnovne šole Komenda Moste.

Ošpice tudi v Komendi

Po prvih primerih ošpic v Škofji Loki so ta teden potrdili tudi dva primera ošpic v Komendi.

Komenda – Po potrjenih primerih okužbe z ošpicami v Škofji Loki so tudi v Komendi potrdili dva primera. Že v torek so potrdili primer okužbe učenca moščanske enote Osnovne šole Komenda Moste, včeraj pa še otroka v komendskem Vrtcu Mehurčki. »V torek zvečer smo bili obveščeni, da je učenec naše šole zbolel za ošpicami. O bolezni smo prek spletne pošte nemudoma obvestili starše učencev naše šole in objavili obvestilo na naši spletni strani. Šolo smo temeljito prezračili, pogosteje razkužujemo prostore. V nadaljevanju smo se ravnali po navodilih Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) in Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Informacije, ki smo jih pridobili z NIJZ, smo povzeli v novici na spletni strani, poslali smo jih staršem, seznanili smo učence in zaposlene na šoli. V skrbi za učence in zaposlene sodelujemo tudi z ZD Kamnik in Občino Komenda,« je povedala v. d. ravnateljice OŠ Komenda Moste Barbara Janežič Bizant.

Kot dodaja Janežič Bizantova, ne vedo, ali je bil učenec že 2. in 3. decembra prenašalec bolezni, zato starše pozivajo, naj preverijo cepilni status svojih otrok. Enako priporočajo tudi vsem tistim, ki so se v torek, 3. decembra, udeležili dobrodelne prireditve, ki je potekala na njihovi šoli. »NIJZ nas pomirja, da zaradi dokaj visoke precepljenosti ne pričakujejo večjega števila obolelih. Zdrave oziroma zaščitene osebe virusa ne morejo širiti. Če pa vendarle pri otrocih oziroma udeležencih prireditve opazite znake prehladnega obolenja, solzne ali vnete oči oziroma vročino, ostanite doma in pokličite v zdravstveni dom, kjer boste dobili nadaljnja navodila. Vse starše pozivamo, naj svoje otroke cepijo, če le ni zdravstvenih kontraindikacij, in se tako izognejo težjim oblikam te bolezni.«

V Zdravstvenem domu Škofja Loka, od koder smo že pred časom poročali o prvih potrjenih primerih okužbe z ošpicami, so včeraj obravnavali en sum na okužbo, za končno diagnozo so še čakali laboratorijske rezultate. Pacient ni prestopil praga zdravstvenega doma, ampak so ga obravnavali v zasilni izolirnici reševalnega vozila, ki so jo vzpostavili za primer epidemije ošpic. V ponedeljek je pacient s sumom na ošpice v ZD Škofja Loka obiskal čakalnico zasebne zdravstvene ambulante, zaradi česar so morali ta del stavbe zdravstvenega doma zapreti za kar nekaj časa in ga prezračiti. Pomembno je, da upoštevate navodila zdravstvenega osebja. Vse osebe z vročino in izpuščajem, prehladnimi znaki ali vnetjem očesnih veznic prosijo, naj ne vstopajo v stavbo zdravstvenega doma, ampak pokličejo svojega izbranega zdravnika. Če ta v času obiska ne dela, naj ne vstopajo niti v čakalnico dežurne ambulante, temveč naj tudi v tem primeru prej pokličejo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Spoznajmo naravo in zdravje Dolenjskih Toplic

Ob doživljanju kulturne dediščine na območju Dolenjskih Toplic najdemo veliko idej za krepitev zdravja, aktivno preživljanje obiska ter kulturno-naravoslovno izobraževanje.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 24. november 2014 / 15:16

Obramba kritizira postopek

Tožilec za nekdanjega vodjo poslovalnice AMZS v Lescah Florjana Gašperina, ki naj bi bil najbolj odgovoren za domnevne nepravilnosti pri tehničnih pregledih avtomobilov, predlaga zaporno kazen, za soo...

GG Plus / ponedeljek, 24. november 2014 / 14:41

Plezala sta po ledenih gorah

Tržiška alpinista in ledna plezalca Klemen Premrl in Aljaž Anderle sta del letošnjega poletja preživela med plavajočimi ledenimi gorami na Grenlandiji, kjer sta snemala promocijski film z ekipo znaneg...

Gospodarstvo / ponedeljek, 24. november 2014 / 14:39

Tri banke odslej pod neposrednim nadzorom ECB

Od 4. novembra so tri slovenske banke pod neposrednim nadzorom Evropske centralne banke (ECB), ostale banke bo po enakih merilih kot ECB nadzirala Banka Slovenije.

Šenčur / ponedeljek, 24. november 2014 / 14:38

Sto let olševske šole

V obstoječi šolski stavbi na Olševku je pouk prvič stekel 12. novembra 1914, ko so imeli tudi šolsko sveto mašo za pričetek šole, slovesnost pa se je končala s cesarsko pesmijo, piše v šolski kroniki....

Naklo / ponedeljek, 24. november 2014 / 14:37

Znanje za vsakdanjo rabo

V Biotehniškem centru Naklo v Strahinju je bila pred kratkim mednarodna konferenca Vivus z udeležbo predavateljev iz enajstih držav.