Druga postaja Kranjske zimske tekaške lige je bil v nedeljo Sv. Jošt. Na startu se je zbralo več kot sto tekačev različnih starosti in različne pripravljenosti.

»Ligaši« v trinajsto sezono

Začela se je Kranjska zimska tekaška liga, ki bo tekače družila petnajst zaporednih nedelj.

Kdo bodo junaki letošnje sezone Kranjske zimske tekaške lige, bo znano po zadnji, 15. postaji, ki bo 16. februarja na Brdu, sledila pa ji bo le še zaključna prireditev na Sv. Joštu z druženjem in podelitvijo priznanj najboljšim in najvztrajnejšim.

Sveti Jošt nad Kranjem – Kranjska zimska tekaška liga je v dvanajstih letih postala prepoznavna po vsej Sloveniji. Združuje večinoma tekače rekreativce in tudi nekatere vrhunske športnike, ki se družijo vsako nedeljo od novembra do februarja.

Vsakič je pred njimi nov izziv: Kališče, Sv. Jošt, Krvavec, Sv. Mohor, Brdo. V istem vrstnem redu se program ponovi še dvakrat. V 13. sezoni sta za njimi že prvi postaji: Kališče in Sv. Jošt. »Začela se je nova sezona. Kar se pravil tiče, je vse po starem. Upamo, da bo tudi sezona številka 13 srečna, kot so bile vse doslej, da bodo vsi udeleženci na zaključni prireditvi zadovoljni in veseli, da med sezono ne bo zapletov in kakšnih poškodb. Kar se vremena tiče, se nam letos še ni pokazalo v najlepši luči, a tekači se ne damo. Kljub današnji slabi napovedi se nas je zbralo več kot sto,« je povedal Klemen Udovič iz organizacijske ekipe. Liga je organizirana na prostovoljni ravni, brez startnine. Vsak ima vnaprej določeno startno številko, pod katero se beleži na vseh »tekmah«, ki se jih udeleži. Kot pravijo, je udeležba v Kranjski zimski tekaški ligi dober trening in predvsem druženje. »Liga je vsem všeč. Prideš, kadar prideš – in v družbi narediš dober trening,« še pove Udovič. Med udeleženci so večinoma vsako leto isti obrazi, pridejo pa tudi novi, še posebno letos jih je kar precej. »Začetek lige smo najavljali na spletu in prav presenečen sem, da je bilo dodeljenih že okrog trideset novih številk. Konkurenca je tudi letošnje leto izjemno dobra,« je še dejal Udovič.

Na Kališče je bil z rekordnim časom najhitrejši najboljši slovenski gorski tekač Timotej Bečan, ki se lige redno udeležuje in je rekorder vseh petih tras. V nedeljo ga na teku na Sv. Jošt zaradi nastopa na svetovnem prvenstvu v gorskih tekih v Argentini ni bilo. Prvi je tako v cilj pritekel Sebastjan Zarnik, ki je na gorskih tekih zmagoval pred leti. Med ženskami je bila obakrat najhitrejša Tina Klinar, že trikrat tudi skupna zmagovalka lige.

Klinarjeva brani tudi zmago iz lanske sezone, v moški konkurenci pa se je med skupne zmagovalce v dvanajsti sezoni prvič vpisal Janez Uršič. Kdo bodo junaki letošnje, bo znano po zadnji, 15. postaji, ki bo 16. februarja Brdo, sledila pa ji bo le še zaključna prireditev na Sv. Joštu z druženjem in podelitvijo priznanj najboljšim in najvztrajnejšim. To nedeljo pa se bodo »ligaši« ob 9. uri podali na Krvavec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jezersko / sreda, 27. junij 2012 / 07:00

Na Ledinah odmeval Beethoven

V Kranjski koči na Ledinah so poletno planinsko sezono v soboto začeli na prav poseben način - s koncertom klasične glasbe, ki pa naj bi v koči odslej postali stalnica.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 8. avgust 2016 / 11:46

Na Brniku za kakovostne in trajnostne storitve

Zgornji Brnik – Aerodrom Ljubljana je letošnjega maja uspešno opravil redno presojo standarda ISO 14001 za sistem ravnanja z okoljem, junija pa z odliko certifikacijsko presojo za sistem vodenja ka...

Moravče / ponedeljek, 8. avgust 2016 / 11:45

Uspešni gorenjski kosci

Moravče – V Moravčah je bila ob koncu prejšnjega tedna četrta tekma v ročni košnji za naslov državnega prvaka. Na tekmovanju so bili zelo uspešni tudi gorenjski kosci in kosice. Med mladinci je And...

Gorenjska / ponedeljek, 8. avgust 2016 / 11:43

Težijo k zmanjševanju odpadkov

Na slovenskih odlagališčih konča okoli triindvajset odstotkov nastalih komunalnih odpadkov. Do precejšnjih razlik pri ravnanju z odpadki prihaja tudi med gorenjskimi občinami.

Bled / ponedeljek, 8. avgust 2016 / 11:40

Deset let Društva blejskih fijakerjev

Bled – Društvo blejskih fijakerjev letos praznuje desetletnico delovanja. Fijakerji ali izvoščki tudi v teh vročih poletnih dneh čakajo na svoje stranke v senci na postajališču za kočije ob Festiva...

Zanimivosti / ponedeljek, 8. avgust 2016 / 11:25

Čudovita srhljivost strel

V Sloveniji v povprečju beležimo okoli šestdeset tisoč udarov strele letno. Bliskanja in grmenja se nekateri bojijo, drugim pa lov za nevihtami predstavlja izziv in sprostitev.