Trak so ob odprtju nove ceste prerezali nakelski župan Ivan Meglič, predstavnik podjetja Strabag Slovenija Robert Košak in domačin Metod Pavlin. / Foto: Tina Dokl

Prenovili Glavno cesto

V Naklem so po treh mesecih obnovitvenih del slavnostno odprli prenovljeno Glavno cesto.

Naklo – Drugo fazo obnove ceste v Naklem je izvajalec podjetje Strabag Slovenija začel 26. junija in končal 10. oktobra letos. Urejen je bil odcep v dolžini 420 metrov, in sicer od kapelice pri izvozu za Pivko ter mimo Osnovne šole Naklo pa vse do restavracije Bolero. »Izkopanega je bilo približno 7600 kubičnih metrov materiala, vgrajenega 3500 kubičnih metrov tampona in tisoč sto ton asfalta, 47 jaškov, urejeno je bilo novo križišče na Pivki, izdelani izvennivojski pločnik, nova javna razsvetljava, sistem fekalne kanalizacije v ločenem sistemu in usklajeni vsi komunalni vodi. Uredili smo tudi krožišče pri restavraciji Bolero, s čimer smo zagotovili varno vključevanje vozil iz Cegelnice,« je pojasnil župan Občine Naklo Ivan Meglič in dodal, da je bila ponudbena ocena drugega dela obnove ceste v Naklem 780 tisoč evrov. »Zgodil se je čudež, ker je končni znesek vseh del 688 tisoč evrov, kar pomeni, da smo občinskemu proračunu prihranili celih 91 tisoč evrov,« je dejal župan.

Občina je z obnovo želela predvsem zagotoviti varnost šibkejših in ogroženih skupin, predvsem otrok, ki po tej cesti dnevno hodijo v šolo. »S kolesarsko stezo bomo poskušali doseči, da bi se na tem področju hitrost vozil prilagodila in zmanjšala. V ta namen smo namestili tudi prikazovalnik hitrosti, ki opozarja voznike na prehitro vožnjo. Poleg tega šteje tudi promet in ugotavlja, kakšne so dejanske hitrosti vseh voznikov, ki vozijo mimo. S tem bomo dobili tudi podatek, kdaj se zgodi največ prekoračitev, tako da bodo naši ''lovci'' na hitre voznike ukrepali pravi trenutek. Upam, da ne bo treba namestiti dodatnih radarjev in da bomo skupaj skrbeli za varno vožnjo po novi cesti,« je sklenil župan. Tretja faza obnove, tokrat stare ceste od krožišča do občinske stavbe, bo predvidoma potekala leta 2021.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 27. junij 2022 / 15:54

Z gora rešujejo že sto let

Člani Društva Gorska reševalna služba Kamnik so stoletnico delovanja pred dnevi zaznamovali s slavnostno akademijo in umetniško prireditvijo z naslovom Želja pomagati.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 11. marec 2019 / 23:13

Preteklost povezala s prihodnostjo

Martina Gregori je stari domači hiši, objektu kulturne dediščine, s prenovo namenila novo vsebino, a pri tem ostala zvesta tradiciji in tudi družinski dediščini. Za obnovo notranjosti domačije Pr' Gav...

Gospodarstvo / ponedeljek, 11. marec 2019 / 23:11

Milijonska investicija v letalstvu

Na brniškem letališču so v okviru Fraportove letalske akademije odprli sodoben center za usposabljanje. Investicija je stala šest milijonov evrov.

Gorenjska / ponedeljek, 11. marec 2019 / 23:10

Za pravno ureditev evtanazije

Društvo Srebrna nit – Združenje za dostojno starost je objavilo pobudo za pravno ureditev evtanazije, pod katero se je podpisalo več kot sto slovenskih intelektualcev, javnih osebnosti in mnenjskih vo...

Gorenjska / ponedeljek, 11. marec 2019 / 18:26

Za planinske koče zmanjkuje denarja

Turizem je v Sloveniji v razcvetu, prav tako obisk gora, a planinska društva s prostovoljnim delom in lastnimi sredstvi ne zmorejo več skrbeti za obnovo koč in planinskih poti, opozarjajo na Planinski...

Šport / ponedeljek, 11. marec 2019 / 18:25

Nordijci po vrhuncu sezone

Za športniki v nordijskem smučanju je vrhunec sezone, na katerem sta nase znova opozorila tudi dva mlada Gorenjca: smučarska tekačica Eva Urevc in smučarski skakalec Žiga Jelar.