Nastopi v Jedru so dokazali, da se za perspektivo mladih bobnark in bobnarjev ni treba bati. / Foto: arhiv dogodka (Jadran Tomšič)

Bobnarska petletka

V medvoškem Klubu Jedro so z nastopi, polnimi energije, znova navdušili nadarjeni učenci glasbene šole znanega bobnarja Klemena Marklja.

Vsestranski glasbenik Klemen Markelj je svojo glasbeno pot začel že v osnovni šoli z igranjem kitare, ki jo je kmalu zamenjal za bobne, nato pa se je glasbeno izobraževal v Los Angelesu. Sedaj že dolga leta uspešno vodi šolo bobnov v Škofji Loki, kjer poučuje nadarjene glasbenike vseh generacij. Učenci v času enega ali več let pridobijo osnovno znanje vseh glasbenih žanrov, vključno z branjem not, Klemen pa pripravlja tudi delavnice za ljudi s posebnimi potrebami, vodi programe bobnov za osnovne in srednje šole ter poletne delavnice. Tudi sam je član številnih zasedb (Obidil, Antorino, The Drinkers, Unspoken, Nessy, Prevara, Arina, Sašo Guščin), v svojem studiu pa snema tudi za druge znane domače glasbenike.

Na tokratnem tradicionalnem predstavitvenem koncertu se je že peto leto zapored na odru Kluba Jedro predstavilo kar trideset učencev vseh starosti – prevladovali so sicer mladi, perspektivni bobnarji – z rokovsko obarvanim repertoarjem skladb legendarnih izvajalcev. Pisana druščina navdušenih bobnarjev večinoma iz gorenjske regije je zaigrala dve pesmi iz rok repertoarja skupaj s spremljevalno skupino glasbenikov, ki sicer igrajo pri zasedbi Sams Fever, da je vse potekalo gladko, pa je skrbel Rok Tomšič. Nabor skladb je bil pester: od klasičnih rokovskih skladb, kot so We Will Rock You, do zahtevnejših skladb, kot je Hold The Line zasedbe Toto, ki jo je zaigral Borut Brezovec, in zelo zahtevne progresivne metal instrumentalne skladbe Dance of Eternity skupine Dream Theater, ki jo je zaigral Žan Tavčar. Med bobnarji sta izvrstno nastopila tudi dva gluha bobnarja, poleg že omenjenega Boruta Brezovca tudi Anton Gryban. Oba sta navdušila in dokazala, da glasbeni svet ne pozna ovir. V kar tri ure trajajočem bobnarskem večeru pa so na svoj račun prišli tudi vsi obiskovalci, ljubitelji pravih udarnih ritmov.

Po nastopu je vsak izmed nastopajočih prejel zasluženo diplomo in darilo, tako za uspešen nastop kot uspešno vadbeno leto. Klemen Markelj je sklenil: »Vsi nastopajoči so bili naravnost fantastični, zelo sem ponosen nanje! Rokovska glasba zagotovo še kako živi!«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / ponedeljek, 21. maj 2018 / 07:44

Med nami in z nami

Kranj – V ponedeljek, 21. maja, bo ob 18. uri v dvorani Mestne knjižnice odprtje razstave Med nami in z nami. Gre za izbor likovnih del, ki so jih ustvarili osnovnošolci po srečanju z osebami z beg...

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Gostovanje argentinske Pristave

Slovenska gledališka skupina Pristava iz Buenos Airesa v Argentini je gostovala tudi v Cerkljah in Podbrezjah.

Šenčur / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Obnovljena šenčurska šola

Osnovna šola Šenčur je v zadnjih dveh letih dobila povsem novo, sodobno podobo.

Mengeš / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Mengeš potrebuje obvoznico

Mengeš - Mengeš je prometno eno najbolj obremenjenih mest v Sloveniji. Skozenj teče promet s Štajerske proti Ljubljani in Gorenjski, veliko je tudi tranzitnega prometa....

Zanimivosti / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Srečanje psov meščančkov

Kranj - Pred vrtnim centrom Kalia na Zlatem polju v Kranju so v soboto dopoldne izbirali najbolj simpatičnega, največjega, najmanjšega in najbolj ubogljivega mešančka. Zbralo se je...

Cerklje na Gorenjskem / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Pravi kmet ne rabi fitnesa

Če bi potencialne slovenske misice in mistri vedeli, da je nagrada na izboru Lepotice in Fanta slovenskega podeželja najprej obisk Brazilije, potem šele John Deere, bi si vsi omislili kmetijo.