Marcel Rodman je po odločilni tekmi v Tivoliju sporočil, da ne bo več trener Jeseničanov. / Foto: Tina Dokl

Domača zmaga premalo za naslov

Hokejisti moštva SIJ Acroni Jesenice so po zmagi na domačem ledu v Športni dvorani Podmežakla morali v Tivoliju priznati premoč ekipe SŽ Olimpija, ki je osvojila naslov državnih hokejskih prvakov.

S tekmo proti domači ekipi Kazahstana je naša hokejska reprezentanca včeraj začela nastope na svetovnem prvenstvu divizije I-A in s tem boj za vrnitev med svetovno hokejsko elito. Danes se bodo naši pomerili s Korejo, v četrtek z Belorusijo, v petek z Madžarsko in v nedeljo z Litvo.

Ljubljana – Potem ko so na prvi tekmi finala državnega hokejskega prvenstva v domači dvorani hokejisti moštva SIJ Acroni Jesenice SŽ Olimpijo premagali z rezultatom 4 : 2, je bil minuli četrtek zvečer rezultat v Tivoliju 5 : 2 za domačine, kar je pomenilo, da je bila po dveh tekmah v skupnem seštevku golov SŽ Olimpija boljša in si prislužila naslov državnih hokejskih prvakov. Ljubljančani so že jeseni osvojili naslov pokalnih prvakov, le nekaj dni pred domačim finalom pa so se veselili tudi zmage v Alpski ligi. »Dve lovoriki v nekaj dneh in tretja to sezono. Res sem navdušen. Takšno sezono bo težko ponoviti,« je po tekmi povedal trener Olimpije Jure Vnuk.

»Dolgo smo čakali zmagovalno miselnost, našli smo jo, pa smo bili prekratki v Brunicu v najbolj ključnem delu. Očitno je bilo podobno tudi danes. Premalo je bilo zmagovalne miselnosti,« je razmišljal trener Jesenic Marcel Rodman, ki je dan po koncu sezone sporočil, da ne bo več trener jeseniških hokejistov.

Marcel Rodman je trenerski izziv na Jesenicah sprejel decembra, ko so v klubu zamenjali dotedanjega trenerja Gabra Glaviča.

»Najprej bi se rad zahvalil klubu HDD SIJ Acroni Jesenice za zadnjih pet mesecev. Rad bi se zahvalil Anžetu Pogačarju za zaupanje in dano priložnost, da sem svojo trenersko kariero tako kot igralsko začel na Jesenicah. Z veseljem sem deloval skupaj z Alešem Burnikom in Petrom Škrabljem ter z vsakim igralcem posebej in vsemi skupaj. Od vsakega sem se nekaj naučil in za to izkušnjo sem zelo hvaležen,« je v svoji izjavi med drugim povedal Marcel Rodman, ki je nov izziv že našel na Madžarskem, kjer je prevzel ekipo DVTK Jegesmedvek (Polarni medvedje). Ti igrajo v močnejši slovaški Extraligi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sreda, 28. junij 2017 / 19:22

Čarobna Prešerna noč

Na kresno noč je v Vrbi nastopil Aleksander Mežek z gostoma Severo in Galom Gjurinom.

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / sobota, 14. marec 2015 / 09:06

Poleg žičnice tudi postelje

V RTC Krvavec načrtujejo postavitev nove šestsedežnice na Jezercih, ki pa je ekonomsko upravičena le ob hkratni ureditvi dodatnih nastanitvenih kapacitet na tej planini.

Kronika / sobota, 14. marec 2015 / 16:21

V Kranju brutalno pretepli moškega

Kranj – Včeraj so v kranjskem mestnem jedru brutalno pretepli 37-letnega Jeseničana, so sporočili s Policijske uprave Kranj. Moškega so hudo poškodovanega našli okoli 19. ure pred trafiko...

Bled / sobota, 14. marec 2015 / 10:29

Uspešno porabiti sredstva

Trajnostni razvoj in kohezijska politika v prihodnjih letih sta bila v središču letošnjega devetega srečanja županov in občin Slovenije ter razglasitve razvojno najbolj prodornih občin, ki se je odvij...

Naklo / sobota, 14. marec 2015 / 10:26

Spor zaradi prodaje zemljišč

Gorenjska gradbena družba in Občina Naklo se na kranjskem sodišču vzajemno tožita zaradi 1,6 milijona evrov vredne prodaje zemljišč v Gobovcih. Tožba tudi po več kot šestih letih še ni končana.

Kamnik / sobota, 14. marec 2015 / 10:23

Odprli del Tunjiške ceste

Po večmesečnih zahtevnih gradbenih delih so v ponedeljek slavnostno odprli del prenovljene Tunjiške ceste. A gradnja kanalizacije proti Tunjicam se nadaljuje, zato se je župan zahvalil krajanom za pot...