Prenovili objekt ob Jasni
Po trinajstih letih je obrežje ob jezeru Jasna zadihalo v novi podobi – odprli so prenovljen del obrežja, na katerem stoji gostinsko-turistični objekt Resort Jasna.
Kranjska Gora – Jezero Jasna pozdravlja obiskovalce Triglavskega narodnega parka in je eno ključnih območij turistične in naravne ponudbe občine Kranjska Gora. Zdaj je obrežje jezera pridobilo še obnovljen objekt, ki je sicer na tem mestu že stal, a ni imel določene vsebine, s tem pa kazal na slabo upravljanje turistične infrastrukture. Danes v objektu lahko najdemo osem butičnih apartmajev, ki delujejo tudi kot galerija pohištva mladih slovenskih oblikovalcev, ponujali pa bodo tudi številne druge vsebine, kot so digitalna, hrupna in svetlobna detoksacija.
Odprtja se je udeležil tudi minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, saj je ministrstvo poleg Občine Kranjska Gora in drugih pristojnih institucij veliko pripomoglo k revitalizaciji tega območja in izpeljavi projekta obnove, prispevalo je kar 200.000 evrov od celotne 3,2-milijonske investicije. Počivalšek je povedal, da se mu takšne 'male' gospodarske zgodbe, kot je ta na Jasni, zdijo zelo pomembne, saj je 99,7 odstotka podjetij v Sloveniji malih ali srednjih velikosti, ta pa ustvarijo kar 75 odstotkov vseh dohodkov. Projekt Resort Jasna pa bo zagotovo pripomogel tudi k bolj zeleni, aktivni in varni Sloveniji, h kateri ministrstvo stremi.
Prenovo objekta je pozdravil tudi Janez Hrovat, kranjskogorski župan, ki je dejal, da je bila obnova le še en kamenček v mozaiku, ki je manjkal na Jasni, ki je bila ena prvih točk na programu dela občinske uprave. »Resort Jasna je primer, da moramo v Kranjski Gori nivo storitev dvigniti na višjo raven,« je še povedal Blaž Veber, direktor Turizma Kranjska Gora.
Pri obnovi so upoštevali želje lokalne skupnosti in odprli kavarno, ki že obratuje, v naslednjih dneh bodo odprli tudi apartmaje, je povedal Dominik S. Černjak, direktor družbe Alpe Adria turizem in kamping, ki je tudi investitor. Objekt je doživel energijsko sanacijo, v skladu s sožitjem z naravo pa se ogrevajo le na drva in vodo, izoliran pa je z domačo slovensko ovčjo volno.