Veliko priznanje VZS in priznanje OKS sta Mihu Aljančiču, Niku Krebsu in trenerju Milošu Janši podelila Blaž Perko in Jošt Dolničar.

Veslači pozimi ne počivajo

»Trenutno imamo precej težkih treningov, ki so včasih pravo mučenje. Zato je za nas zima marsikdaj težja od poletja,« priznava mladi up slovenskega veslanja Miha Aljančič, ki je skupaj z Nikom Krebsom letos osvojil srebrno medaljo na sredozemskih igrah. Za uspeh sta si skupaj s trenerjem Milošem Janšo prislužila veliko priznanje Veslaške zveze Slovenije in priznanje Olimpijskega komiteja Slovenije.

Bled – Kljub temu da se veslači te dni ne srečujejo na tekmovanjih, pa so se minulo soboto tako tekmovalci kot klubski delavci, trenerji in sodniki na Bledu zbrali na seminarju in skupščini, druženje pa so zvečer zaključili s slovesno podelitvijo priznanj.

»Ponosni smo na letošnjo sezono, saj se lahko pohvalimo z odličjem s sredozemskih iger in z nekaj drugimi vrhunskimi izidi naših veslačev in veslačic. Zelo nas veseli, da razvijamo eno od strategij svetovne veslaške zveze, ki zelo podpira razvoj veslaškega športa za oba spola. Ker nas leta 2020 čaka svetovno prvenstvo neolimpijskih disciplin ter članov do 23 let in mladincev, nas čaka nov organizacijski zalogaj, za katerega smo prepričani, da ga bomo uspešno izvedli. Organizacija prvenstva je še posebno pomembna zato, ker želimo podpreti razvoj mladih veslačev in veslačic ter tudi zato, ker želimo kandidirati tudi za nova velika tekmovanja tukaj na Bledu,« je v nagovoru zbranim poudaril predsednik Veslaške zveze Slovenije (VZS) Jošt Dolničar, ki je nato čestital tudi letošnjim dobitnikom priznanj.

Veliko priznanje Veslaške zveze Slovenije za letošnje leto, nato pa tudi priznanje Olimpijskega komiteja so si letos zaslužili Nik Krebs in Miha Aljančič ter njun trener Miloš Janša. Krebs in Aljančič sta osvojila srebrno medaljo na sredozemskih igrah v Tarragoni. Mariborsko-blejska posadka je osvojila tudi peto mesto na svetovnem prvenstvu do 23 let. Na članskem se kvalificirala v finale C, boj za končno uvrstitev pa jima je preprečila poškodba. »Minula sezona je bila res dobra, čeprav na svetovnem prvenstvu do 23 let ni šlo čisto po načrtih. Gotovo je tudi uvrstitev med najboljših pet na svetu lep dosežek. Seveda pa sva zadovoljna z drugim mestom na sredozemskih igrah in prvo medaljo v članski konkurenci. Tako je zdaj najin glavni cilj, da se kvalificirava na olimpijske igre in tam doseževa čim boljši rezultat,« je povedal blejski veslač v dvojnem dvojcu Miha Aljančič, sicer doma iz Loke pri Tržiču. »Seveda so se priprave na novo sezono že začele. Veliko dela posvečamo kondiciji in moči. Imamo precej težkih treningov, ki so včasih res pravo mučenje. Zato je zima za nas marsikdaj težja kot poletje. Poleti je vendarle prisotno tekmovalno vzdušje in je napore lažje premagovati,« pravi 21-letni mladi up slovenskega veslanja Miha Aljančič, ki bo še v novi sezoni lahko nastopal tudi med mlajšimi člani.

Priznanje je ob zaključku kariere dobil Matej Rojec, za dvajsetletno trenersko delo si je jubilejno priznanje zaslužil Robert Krašovec, plakete veslaške zveze pa so prejeli Lidija Verboten, Branko Kocjančič in Zorko Tul. Prav posebno glasen ap­lavz navzočih in priznanje ob zaključku kariere trenerja in veslaškega delavca je dobil Stanko Slivnik, blejski veslaški delavec in eden od očetov zgodbe o uspehu slovenskega veslanja. Njegovo dolgoletno delo v upravnem odboru Veslaškega kluba Bled se je namreč uradno končalo z letošnjim letom, tisti, ki ga poznajo, pa vedo, da bo kljub 75-letom še vedno nepogrešljiv član kluba. »Najprej sem bil krmar, nato pa sem opravljal različne funkcije. Veslanje imam res rad, doživel sem veliko lepega in še sedaj uživam ob spominih. Seveda vsak dan še grem v pisarniške prostore kluba, kjer še malce preložim papirje, ki jih nihče druge ne mara,« je povedal Stanko Slivnik, ki je priznanje prejel iz rok predsednika VZS Jošta Dolničarja in predsednika Fundacije za šport Aleša Remiha.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Nov vrtec v Ratečah

V ponedeljek so v Ratečah slovesno odprli prenovljeno stavbo, v kateri so prostori sodobno opremljenega vrtca in dve neprofitni občinski stanovanji.

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / sreda, 7. maj 2008 / 07:00

Dragocene izkušnje

Test: Citroën Jumpy Furgon X L1H1 HDi 90

Avtomobilizem / sreda, 7. maj 2008 / 07:00

Vreme: jasno z grmenjem

Audi v pomlad z dvema novima modeloma, A3 Cabrioletom in A4 Avantom.

Zanimivosti / sreda, 7. maj 2008 / 07:00

Z veziljami v pomladne dni

Bled - Tako so naslovili razstavo ročnih del članic veziljskih krožkov Bled, Rečica, Bohinjska Bela, Gorje in Zasip, ki si jo je bilo do nedelje mogoče ogledati v preddverju Fest...

Žirovnica / sreda, 7. maj 2008 / 07:00

Praznovali tudi v Domu pri izviru Završnice

Žirovnica - Minuli četrtek je v Domu pri izviru Završnice potekal dvanajsti tradicionalni shod občanov Žirovnice, ki je bil tudi tokrat posvečen 1. maju, prazniku dela. »Čeprav j...

Tržič / sreda, 7. maj 2008 / 07:00

Tržičani v Glinje na Koroškem

Tržič - Nova Slovenija in Ženska zveza pri Novi Sloveniji, krščanski ljudski stranki Tržič sta konec tedna organizirali avtobusni izlet in romanje v Glinje/Glainach na Koroškem,...