Loški rokometaši so na zadnji letošnji tekmi v domači dvorani zasluženo premagali goste iz Ivančne Gorice. / Foto: Gorazd Kavčič

Ločani so se veselili

Na zadnji domači tekmi v tem letu so rokometaši ekipe Urbanscape Loka zasluženo premagali Sviš.

Škofja Loka – V 14. kolu Lige NLB so loški rokometaši v soboto v dvorani na Podnu gostili Sviš iz Ivančne Gorice. Z odlično igro so si že v prvem delu tekme priigrali pet golov prednosti, na koncu pa so slavili zasluženo s 27 : 23 (14 : 9). Najuspešnejši pri domačih je bil s sedmimi zadetki Gregor Jamnik, Matija Vrbinc pa je vrata nasprotnikov zadel petkrat. V drugem polčasu so priložnost dobili tudi mladi igralci.

»Že na začetku tekme smo vzpostavili nadzor nad igro in si priigrali lepo prednost. Nekaj prednosti smo na koncu zapravili predvsem na račun mlajših, neizkušenih igralcev, ki so naredili preveč napak. Vendar to sodi k odraščanju in nabiranju izkušenj, na koncu tekme pa je bila pomembna zgolj zmaga in novi točki,« je po tekmi povedal trener moštva Urbanscape Loka Robert Beguš.

Edini gorenjski rokometni prvoligaši so se tako letos od domačih navijačev poslovili z zmago, zadnja tekma pa jih konec tedna čaka v Mariboru. »V soboto gostujemo pri kvalitetni ekipi Maribor Branik, ki nas je doma premagala. Mi imamo trenutno štiri poškodovane igralce, kljub temu pa se bomo tudi na zadnjo tekmo v tem letu dobro pripravili in v Mariboru skušali zmagati. Nato nas čaka nekaj zasluženega počitka, potem pa boj za uvrstitev med najboljših šest ekip v Sloveniji,« je po tekmi še dodal trener Beguš.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 17. junij 2008 / 07:00

Kriminal

Z dvorišča izginilo kolo Šenčur - Neznani storilec je v petek zvečer z dvorišča stanovanjske hiše v Šenčurju ukradel srebrno modro kolo Schwin. Oškodo...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / petek, 3. september 2021 / 18:53

Jutri kar dvakrat s kolesi na Vršič

Dopoldne bo že 42. Juriš na Vršič, popoldne pa bo start že sedmega naskoka na Vršič z legendarnimi kolesi Pony, udeležbo je potrdil tudi nekdanji uspešni smučarski skakalec Jernej Damjan.

Šport / petek, 3. september 2021 / 16:50

Triglav po šesto zmago

Slovenska nogometna reprezentanca je s Slovaško igrala neodločeno, 1 : 1.

Nasveti / petek, 3. september 2021 / 16:49

Tedenski horoskop

Oven (21. 3.–21. 4.)

Šport / petek, 3. september 2021 / 16:45

Odbojkarji začenjajo evropsko prvenstvo

Kranj – Slovenska moška odbojkarska reprezentanca z današnjim obračunom proti Češki (ob 20.15) začenja letošnje evropsko prvenstvo, ki ga gostijo štiri države. Slovenija brani srebro. Skupinski del...

Tržič / petek, 3. september 2021 / 16:45

Šuštarska nedelja po tržiško

Po letu dni premora bo na 'angelsko nedeljo', 5. septembra, na ulicah Tržiča ponovno čutiti sejemski utrip. Že včeraj pa so v Galeriji Atrij odprli razstavo Prata, sovata pa tenstan krompir.