Člani naše odbojkarske reprezentance bodo tri tedne trenirali na Gorenjskem. / Foto: arhiv OZS

Odbojkarji na Gorenjskem

V začetku tedna se je v Kranjski Gori zbrala slovenska moška odbojkarska reprezentanca ter začela priprave na septembrsko svetovno prvenstvo, ki ga bosta skupaj gostili Italija in Bolgarija.

Kranjska Gora – Naši odbojkarji so si udeležbo na svetovnem prvenstvu zagotovili z zmago v lanskih kvalifikacijah, ko so v Ljubljani premagali Gruzijo, Latvijo, Portugalsko, Izrael in Belgijo. Sledila sta še zmaga v drugi skupini svetovne lige in osmo mesto na evropskem prvenstvu na Poljskem.

V letošnji sezoni je Slovenija igrala v evropski ligi, a s pomlajeno reprezentanco. Nosilci igre naše izbrane vrste so po dogovoru s selektorjem Slobodanom Kovačem dobili priložnost za počitek in se pripravljali po individualnih programih. »Dejstvo je, da so se vsi igralci dobro spočili. Nekateri so imeli daljši odmor, a smo se prej dogovorili, da na priprave pridejo kar najbolje pripravljeni in da lahko že prve treninge opravimo na dokaj visoki ravni. Motiv je velik, imamo zelo kakovostno ekipo in zdaj bo vse odvisno od nas samih. Cilj je svetovno prvenstvo in v naslednjih dveh mesecih bomo dali vse od sebe, da na svetovno prvenstvo pridemo kar najbolje pripravljeni,« je na zboru reprezentance v Kranjski Gori povedal selektor Slobodan Kovač.

Naši reprezentanti bodo v Kranjski Gori ostali kar tri tedne, nato pa se bodo preselili v Maribor, kjer jih čakajo prve neuradne pripravljalne tekme. Prvi uradni tekmi v pripravljalnem obdobju bo reprezentanca predvidoma odigrala 23. in 24. avgusta v Nemčiji, med 6. in 8. septembrom pa bo Slovenija v Ljubljani gostila kar tri reprezentance z vrha svetovne lestvice, ZDA, Kanado in Iran. Turnir bo predstavljal tudi zaključek priprav na svetovno prvenstvo. Svetovno prvenstvo v Italiji in Bolgariji se bo začelo 12. septembra, Slovenija pa bo prvo tekmo v okviru skupine A v Firencah odigrala proti Dominikanski republiki. Zanimanje za obračune naše izbrane vrste je veliko, saj je Odbojkarski zvezi Slovenije ostalo le še nekaj vstopnic iz dodeljene kvote.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / petek, 27. junij 2014 / 07:00

Glas skoz' vas, št. 1

Glas skoz' vas, 27. junij 2014, št. 1

Objavljeno na isti dan


GG Plus / nedelja, 19. september 2010 / 07:00

Kronika tedna

Sodišče bo odločalo o tožbenem zahtevku Na ljubljanskem okrožnem sodišču bodo odločali o tožbenem zahtevku Stanislava Megliča, ki so ga pred štirimi leti in pol napadl...

Škofja Loka / nedelja, 19. september 2010 / 07:00

Na Gorenjskem se intervencije končujejo, sledi prijava škode

Po obilnem deževju, ki je na Gorenjskem v petek in soboto povzročilo poplave, se danes že kaže sonce. Vodostaji vodotokov upadajo in se vračajo v svoje struge. Tako so tudi pripadniki civilne zaščite...

Gorenja vas-Poljane / nedelja, 19. september 2010 / 07:00

V nedeljo srečanje na Blegošu

Blegoš - V nedeljo, 19. septembra, bo ob 11. uri pri koči na Blegošu deseto jubilejno srečanje, ki ga prirejajo občinski odbori SDS Gorenja vas – Poljane, Škofja Loka, Žiri in Že...

Prosti čas / nedelja, 19. september 2010 / 07:00

Mančinih trideset

Manca Špik je večino rojstnodnevne zabave preživela s čustvi v očeh in širokim nasmehom na obrazu.

Kultura / nedelja, 19. september 2010 / 07:00

Želja ostaja stalna razstava

V blejski knjižnici so v sredo odprli razstavo o rojaku Blažu Kumerdeju, slovenskem razsvetljencu, jezikoslovcu in pedagogu.