»Poletno« vzdušje pod skakalnicami v Nordijskem centru Žiri / Foto: OZS/Aleš Oblak

V Žireh igrali odbojko na snegu

Tekmovalci so se prvič pomerili za naslove državnih prvakov. Sledi turnir evropske serije.

Žiri – V Žireh se je zaključilo prvo državno prvenstvo v odbojki na snegu, naslova slovenskih prvakov pa so se veselili Tadej Boženk in Anže Bahč ter Bernarda Baron in Meta Grbec. Najboljši odbojkarji so se poleg lovorike veselili tudi uvrstitve na evropsko prvenstvo.

Ob vznožju skakalnic Nor­dijskega centra Žiri se je zbralo 13 parov, ki so se v moški in ženski konkurenci med seboj pomerili za odličja na prvem državnem prvenstvu v odbojki sede.

Tadej Boženk, ki se je poleti veselil že naslova državnega prvaka v odbojki na mivki, je povedal: »Najprej bi se rad Odbojkarski zvezi Slovenije in SSK Alpina Žiri zahvalil za zelo dobro organizirano državno prvenstvo in predvsem za izvrstno pripravljena igrišča. S svojo igro sva zelo zadovoljna. Po nekaj letih premora sva dokazala, da sva še vedno uigrana in da znava igrati odbojko na tej ravni. Borila sva se in na koncu vse skupaj pripeljala do zmage. Vesel sem, da sva izpeljala to, kar sva si zadala, in brez podcenjevanja odigrala vsako tekmo in tako prišla do prvega mesta oziroma prvega državnega naslova v odbojki na snegu.«

Odbojko na snegu bomo na Gorenjskem lahko spremljali tudi ta konec tedna, ko bo v Kranjski Gori turnir evropske serije, na katerem bo nastopilo kar 39 dvojic iz 13 držav, med njimi tudi šest slovenskih parov. V petek bo brezplačna šola odbojke na snegu za otroke, v soboto se bo tekmovanje začeloob 9. uri, finale pa bo v nedeljo okrog 14. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Kranj v ritmu Sredozemlja

Danes se v Kranju končuje teden Španije, že jutri se začenja teden Francije, predstavitev vseh 27 držav Evropske unije pa se bo konec julija zaključila s Kranfestom.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / petek, 19. januar 2007 / 06:00

Sedmica: Švica pod Karavankami

V ponedeljek, ko se je iz obtoka pred evrom umaknila nacionalna valuta in so bile oči evropske javnosti zazrte v Ljubljano, se je za Slovenijo čas za trenutek ustavil. Po pisanju Tonet...

GG Plus / petek, 19. januar 2007 / 06:00

Glavni krivec "večni nezadovoljnež"

Vse zadeve v zvezi s projektoma Platon in ISOFOV so zakonite in pregledne, je na sestanku zaposlenih v sredo zatrdil dekan fakultete za organizacijske vede dr. Robert Leskovar.

GG Plus / petek, 19. januar 2007 / 06:00

Med sosedi 21

Osrednji dogodek, pomemben za Slovence v zamejstvu, je bil torkova prva seja sveta za Slovence v zamejstvu v Ljubljani, ki jo je vodil predsednik vlade Janez Janša. Svet je...

GG Plus / petek, 19. januar 2007 / 06:00

Reci mi kar Ana

Takrat nisem vedela, da se pred menoj začenjajo najbolj kruti in težki meseci življenja ...

GG Plus / petek, 19. januar 2007 / 06:00

Iz starih časov: Lan za prejo

Ker se zdi, da je Gorenjski glas edini (?), ki še neguje starodavno tradicijo preje, ne bo napak, če o njej zapišemo še katero. »Pred kakimi sto leti in še preje se je vsa gorenjska stra...