»Poletno« vzdušje pod skakalnicami v Nordijskem centru Žiri / Foto: OZS/Aleš Oblak

V Žireh igrali odbojko na snegu

Tekmovalci so se prvič pomerili za naslove državnih prvakov. Sledi turnir evropske serije.

Žiri – V Žireh se je zaključilo prvo državno prvenstvo v odbojki na snegu, naslova slovenskih prvakov pa so se veselili Tadej Boženk in Anže Bahč ter Bernarda Baron in Meta Grbec. Najboljši odbojkarji so se poleg lovorike veselili tudi uvrstitve na evropsko prvenstvo.

Ob vznožju skakalnic Nor­dijskega centra Žiri se je zbralo 13 parov, ki so se v moški in ženski konkurenci med seboj pomerili za odličja na prvem državnem prvenstvu v odbojki sede.

Tadej Boženk, ki se je poleti veselil že naslova državnega prvaka v odbojki na mivki, je povedal: »Najprej bi se rad Odbojkarski zvezi Slovenije in SSK Alpina Žiri zahvalil za zelo dobro organizirano državno prvenstvo in predvsem za izvrstno pripravljena igrišča. S svojo igro sva zelo zadovoljna. Po nekaj letih premora sva dokazala, da sva še vedno uigrana in da znava igrati odbojko na tej ravni. Borila sva se in na koncu vse skupaj pripeljala do zmage. Vesel sem, da sva izpeljala to, kar sva si zadala, in brez podcenjevanja odigrala vsako tekmo in tako prišla do prvega mesta oziroma prvega državnega naslova v odbojki na snegu.«

Odbojko na snegu bomo na Gorenjskem lahko spremljali tudi ta konec tedna, ko bo v Kranjski Gori turnir evropske serije, na katerem bo nastopilo kar 39 dvojic iz 13 držav, med njimi tudi šest slovenskih parov. V petek bo brezplačna šola odbojke na snegu za otroke, v soboto se bo tekmovanje začeloob 9. uri, finale pa bo v nedeljo okrog 14. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / torek, 27. junij 2023 / 21:11

Naš Janez Čimžar se je upokojil

Janez Čimžar je sodelavce iz časopisne hiše Gorenjski glas ob upokojitvi nedavno povabil na pozno kosilo v Gostilno Lakner na Kokrici. Pri Gorenjskem glasu je bil zaposlen dobrih 25 let. Bil je trž...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Postopači v bazenu

Ljubljansko-kranjski blues rock band Mestni postopači bo danes z žurom navdihoval v Izbruhovem kulturnem bazenu.

Kultura / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Ne, nikoli ni prepozno

V nedeljo bodo v Prešernovem gledališču uprizorili drugo premiero letošnje sezone, igro Lep dan za umret avtorja in režiserja Vinka Möderndorferja.

Prosti čas / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Večer neuveljavljenih skupin

V soboto ob 21. uri se bodo v gasilskem domu na Trebiji predstavile skupine, ki običajno nastopajo kot predskupine. Nastopili bodo Platoniks, Red Pill in Drugi Čut.

Gospodarstvo / sobota, 21. november 2009 / 07:00

V Jelovici izdelali 12-tisočo hišo

Razvoj izdelkov Jelovice je usmerjen k energetski varčnosti. Kupili so zemljišče v Preddvoru.

Gospodarstvo / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Krava ni zbolela za BSE

Ljubljana - Centralni referenčni laboratorij v Veliki Britaniji ni potrdil suma na bolezen BSE (bovino spongiformno encefalopatijo) pri tri leta in pol stari črno beli kravi, ki...