»Poletno« vzdušje pod skakalnicami v Nordijskem centru Žiri / Foto: OZS/Aleš Oblak

V Žireh igrali odbojko na snegu

Tekmovalci so se prvič pomerili za naslove državnih prvakov. Sledi turnir evropske serije.

Žiri – V Žireh se je zaključilo prvo državno prvenstvo v odbojki na snegu, naslova slovenskih prvakov pa so se veselili Tadej Boženk in Anže Bahč ter Bernarda Baron in Meta Grbec. Najboljši odbojkarji so se poleg lovorike veselili tudi uvrstitve na evropsko prvenstvo.

Ob vznožju skakalnic Nor­dijskega centra Žiri se je zbralo 13 parov, ki so se v moški in ženski konkurenci med seboj pomerili za odličja na prvem državnem prvenstvu v odbojki sede.

Tadej Boženk, ki se je poleti veselil že naslova državnega prvaka v odbojki na mivki, je povedal: »Najprej bi se rad Odbojkarski zvezi Slovenije in SSK Alpina Žiri zahvalil za zelo dobro organizirano državno prvenstvo in predvsem za izvrstno pripravljena igrišča. S svojo igro sva zelo zadovoljna. Po nekaj letih premora sva dokazala, da sva še vedno uigrana in da znava igrati odbojko na tej ravni. Borila sva se in na koncu vse skupaj pripeljala do zmage. Vesel sem, da sva izpeljala to, kar sva si zadala, in brez podcenjevanja odigrala vsako tekmo in tako prišla do prvega mesta oziroma prvega državnega naslova v odbojki na snegu.«

Odbojko na snegu bomo na Gorenjskem lahko spremljali tudi ta konec tedna, ko bo v Kranjski Gori turnir evropske serije, na katerem bo nastopilo kar 39 dvojic iz 13 držav, med njimi tudi šest slovenskih parov. V petek bo brezplačna šola odbojke na snegu za otroke, v soboto se bo tekmovanje začeloob 9. uri, finale pa bo v nedeljo okrog 14. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žirovnica / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Zadnja možnost za kranjske smeti

Žirovniški občinski svetniki so privolili, da na Malo Mežaklo začnejo dovažati še kranjske smeti. "A največ za eno leto. To je zadnja možnost, da poiščejo rešitev," pravi župan Leopold Pogačar.

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 25. oktober 2019 / 21:03

Zloraba društvenega računa

Kamnik – Na policijski postaji v Kamniku se je pred dnevi oglasila občanka in na zapisnik prijavila kaznivo dejanje zlorabe negotovinskega plačilnega sredstva. Neznani storilec je namreč na (še) ne...

Kronika / petek, 25. oktober 2019 / 21:02

V stanovanje po denar

Kamnik – V Kamniku je neznani storilec vlomil v stanovanje, kjer si je prisvojil večjo vsoto gotovine. Z vlomom je lastniku povzročil za okoli 2500 evrov gmotne škode.

GG Plus / petek, 25. oktober 2019 / 15:43

Lutke so doma v Šmihelu

Slovenska kultura na Koroškem je trdoživa, pestra, tudi inovativna. Ne zapolnjujeta je le pesem in literatura, ampak tudi gledališče.

Šport / petek, 25. oktober 2019 / 15:41

Helios Suns doma, Šenčurjani v gosteh

Kranj – V prvi SKL za moške igrajo tekme četrtega kroga. Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur odhajajo k Rogaški, domžalski Helios Suns pa bodo igrali doma. Tekma z ekipo Terme Olimia Podčet...

Šport / petek, 25. oktober 2019 / 15:40

Nadaljevanje v Mednarodni hokejski ligi

Kranj – Konec tedna bodo aktivni tudi hokejisti v Mednarodni hokejski ligi. Kranjski HK Triglav odhaja v Novi Sad, kjer bo v dveh dneh s HK Vojvodina odigral dve tekmi, HD Hidria Jesenice pa bo jut...