»Poletno« vzdušje pod skakalnicami v Nordijskem centru Žiri / Foto: OZS/Aleš Oblak

V Žireh igrali odbojko na snegu

Tekmovalci so se prvič pomerili za naslove državnih prvakov. Sledi turnir evropske serije.

Žiri – V Žireh se je zaključilo prvo državno prvenstvo v odbojki na snegu, naslova slovenskih prvakov pa so se veselili Tadej Boženk in Anže Bahč ter Bernarda Baron in Meta Grbec. Najboljši odbojkarji so se poleg lovorike veselili tudi uvrstitve na evropsko prvenstvo.

Ob vznožju skakalnic Nor­dijskega centra Žiri se je zbralo 13 parov, ki so se v moški in ženski konkurenci med seboj pomerili za odličja na prvem državnem prvenstvu v odbojki sede.

Tadej Boženk, ki se je poleti veselil že naslova državnega prvaka v odbojki na mivki, je povedal: »Najprej bi se rad Odbojkarski zvezi Slovenije in SSK Alpina Žiri zahvalil za zelo dobro organizirano državno prvenstvo in predvsem za izvrstno pripravljena igrišča. S svojo igro sva zelo zadovoljna. Po nekaj letih premora sva dokazala, da sva še vedno uigrana in da znava igrati odbojko na tej ravni. Borila sva se in na koncu vse skupaj pripeljala do zmage. Vesel sem, da sva izpeljala to, kar sva si zadala, in brez podcenjevanja odigrala vsako tekmo in tako prišla do prvega mesta oziroma prvega državnega naslova v odbojki na snegu.«

Odbojko na snegu bomo na Gorenjskem lahko spremljali tudi ta konec tedna, ko bo v Kranjski Gori turnir evropske serije, na katerem bo nastopilo kar 39 dvojic iz 13 držav, med njimi tudi šest slovenskih parov. V petek bo brezplačna šola odbojke na snegu za otroke, v soboto se bo tekmovanje začeloob 9. uri, finale pa bo v nedeljo okrog 14. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 07:00

Ema zmagala na rojstni dan

Ema Kožuh s kmetije Okršljan od Sv. Florijana nad Škofjo Loko je v soboto postala mlada kmetica leta 2009.

Objavljeno na isti dan


Šport / sreda, 14. februar 2018 / 19:39

Slovenija na olimpijskem hokejskem turnirju po podaljšku premagala ZDA s 3:2

Slovenska hokejska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Južni Koreji v prvem krogu predtekmovalne skupine B presenetljivo premagala ZDA s 3:2 (0:1, 0:1, 2:0; 1:0).

Gorenjska / sreda, 14. februar 2018 / 16:17

Zaradi stavke danes večina otrok ostala doma

Današnji stavki v vzgoji in šolstvu se je po podatkih Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije pridružilo okoli 40 tisoč zaposlenih. Polovica njih se je udeležila shoda v Ljublja...

Rekreacija / sreda, 14. februar 2018 / 13:39

Iz Laškega v Laško ...

Rečiška krožna pot, 1. del – … lahko tudi na zasluženo »flaško« ali dve, sploh če pot prehodimo v enem dnevu. Deset vrhov, 38 kilometrov in 2400 m višinske razlike..

Zanimivosti / sreda, 14. februar 2018 / 13:34

Danes začetek posta

Za post bodo danes zvečer v baziliki Marije Pomagaj na Brezjah prvič izobesili postni prt.

Kronika / sreda, 14. februar 2018 / 11:45

Napihalo osem voznikov

Kranj – Gorenjski policisti so v soboto zvečer poostreno nadzirali, kako vozniki upoštevajo predpise glede uporabe alkohola. V nekajurnem nadzoru so preizkusili 230 voznikov, osmim med njimi pa so...