»Poletno« vzdušje pod skakalnicami v Nordijskem centru Žiri / Foto: OZS/Aleš Oblak

V Žireh igrali odbojko na snegu

Tekmovalci so se prvič pomerili za naslove državnih prvakov. Sledi turnir evropske serije.

Žiri – V Žireh se je zaključilo prvo državno prvenstvo v odbojki na snegu, naslova slovenskih prvakov pa so se veselili Tadej Boženk in Anže Bahč ter Bernarda Baron in Meta Grbec. Najboljši odbojkarji so se poleg lovorike veselili tudi uvrstitve na evropsko prvenstvo.

Ob vznožju skakalnic Nor­dijskega centra Žiri se je zbralo 13 parov, ki so se v moški in ženski konkurenci med seboj pomerili za odličja na prvem državnem prvenstvu v odbojki sede.

Tadej Boženk, ki se je poleti veselil že naslova državnega prvaka v odbojki na mivki, je povedal: »Najprej bi se rad Odbojkarski zvezi Slovenije in SSK Alpina Žiri zahvalil za zelo dobro organizirano državno prvenstvo in predvsem za izvrstno pripravljena igrišča. S svojo igro sva zelo zadovoljna. Po nekaj letih premora sva dokazala, da sva še vedno uigrana in da znava igrati odbojko na tej ravni. Borila sva se in na koncu vse skupaj pripeljala do zmage. Vesel sem, da sva izpeljala to, kar sva si zadala, in brez podcenjevanja odigrala vsako tekmo in tako prišla do prvega mesta oziroma prvega državnega naslova v odbojki na snegu.«

Odbojko na snegu bomo na Gorenjskem lahko spremljali tudi ta konec tedna, ko bo v Kranjski Gori turnir evropske serije, na katerem bo nastopilo kar 39 dvojic iz 13 držav, med njimi tudi šest slovenskih parov. V petek bo brezplačna šola odbojke na snegu za otroke, v soboto se bo tekmovanje začeloob 9. uri, finale pa bo v nedeljo okrog 14. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / / 07:00

Poletno prekrivanje tal

Slišala sem, da je poleti koristno tla brez rastlin prekrivati. Zakaj je to dobro? In s čim jih lahko prekrijem?

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sobota, 17. februar 2007 / 06:00

Na sejmu tudi razstava divjadi in rib

Gornja Radgona - Na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni se že pripravljajo na peti mednarodni sejem lovstva, ribištva, turizma in aktivnosti v naravi, ki bo od 20. do 22. aprila. Pol...

Gospodarstvo / sobota, 17. februar 2007 / 06:00

Marca spet tržnica kmetijskih pridelkov

Škofja Loka - Razvojna agencija Sora bo marca že osmo leto zapored začela prirejati Tržnice kmetijskih pridelkov in izdelkov, ki se bodo potem vrstile vse do konca leta....

Gospodarstvo / sobota, 17. februar 2007 / 06:00

Prva licitacija visoko vrednega lesa v Sloveniji

Slovenj Gradec - Društvo lastnikov gozdov Mislinjske doline je v sodelovanju z nekaterimi ustanovami pripravilo prejšnji teden na letališču v Slovenj Gradcu prvo licitac...

Gospodarstvo / sobota, 17. februar 2007 / 06:00

Družba Iskraemeco je kapitalsko ustrezna

Kljub slabi donosnosti je Iskraemeco še kapitalsko ustrezen.

Gorenjska / sobota, 17. februar 2007 / 06:00

Aerodromu nagrada Rating leta

Nagrado so prejele tri družbe, ki so lani dosegle najvišjo bonitetno oceno.