»Poletno« vzdušje pod skakalnicami v Nordijskem centru Žiri / Foto: OZS/Aleš Oblak

V Žireh igrali odbojko na snegu

Tekmovalci so se prvič pomerili za naslove državnih prvakov. Sledi turnir evropske serije.

Žiri – V Žireh se je zaključilo prvo državno prvenstvo v odbojki na snegu, naslova slovenskih prvakov pa so se veselili Tadej Boženk in Anže Bahč ter Bernarda Baron in Meta Grbec. Najboljši odbojkarji so se poleg lovorike veselili tudi uvrstitve na evropsko prvenstvo.

Ob vznožju skakalnic Nor­dijskega centra Žiri se je zbralo 13 parov, ki so se v moški in ženski konkurenci med seboj pomerili za odličja na prvem državnem prvenstvu v odbojki sede.

Tadej Boženk, ki se je poleti veselil že naslova državnega prvaka v odbojki na mivki, je povedal: »Najprej bi se rad Odbojkarski zvezi Slovenije in SSK Alpina Žiri zahvalil za zelo dobro organizirano državno prvenstvo in predvsem za izvrstno pripravljena igrišča. S svojo igro sva zelo zadovoljna. Po nekaj letih premora sva dokazala, da sva še vedno uigrana in da znava igrati odbojko na tej ravni. Borila sva se in na koncu vse skupaj pripeljala do zmage. Vesel sem, da sva izpeljala to, kar sva si zadala, in brez podcenjevanja odigrala vsako tekmo in tako prišla do prvega mesta oziroma prvega državnega naslova v odbojki na snegu.«

Odbojko na snegu bomo na Gorenjskem lahko spremljali tudi ta konec tedna, ko bo v Kranjski Gori turnir evropske serije, na katerem bo nastopilo kar 39 dvojic iz 13 držav, med njimi tudi šest slovenskih parov. V petek bo brezplačna šola odbojke na snegu za otroke, v soboto se bo tekmovanje začeloob 9. uri, finale pa bo v nedeljo okrog 14. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Jubilej gasilcev iz Žej

Prostovoljno gasilsko društvo Žeje-Bistrica je proslavilo 70-letnico delovanja z vajo, svečano sejo in parado.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Polnokrvna dnevna nadaljevanka

Medtem ko so si gledalci prvi del nove dnevne nadaljevanke Strasti v ponedeljek zvečer lahko ogledali v domačih naslanjačih, pa je bila na Ljubljanskem gradu gala projekcija prve epizode za izbrane po...

Prosti čas / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Gino ponuja srečo

Gino, pevec iz Kranja, je izdal prvi samostojni album z naslovom Sreča.

Zanimivosti / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Zlati spomini na Kranj

Najboljši kranjski spominek za leto 2008 so trije zvezki Zlati spomini avtorjev Aljaža Primožiča in Verene Vidrih Perko.

Kronika / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Kriminal

Poskušala oropati zlatarno Bled - V sredo ob 18. uri sta neznanca poskušala oropati prodajalno na Bledu, je sporočila policija, po naših podatkih pa n...

Kranj / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Plače boljše, gasilcev premalo

Kranjski poklicni gasilci so zadovoljni z novim plačnim sistemom. Problem, s katerim se še ubadajo, je premalo zaposlenih gasilcev na število intervencij.