Predsednik Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica Aleš Klement je Lani Naumovski izročil listino o štipendiji. / Foto: Tina Dokl

Štipendija za Lano Naumovsko

Štipendijo Sare Isakovič in Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica so letos podelili že četrtič, tokrat jo je prejela Lana Naumovska.

Radovljica – Leta 2014 je Sara Isakovič prenehala z aktivnim plavanjem, že leto kasneje pa je bila ustanovljena štipendija Sare Isakovič in Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica. S tem je olimpijska podprvakinja na dvesto metrov prosto iz Pekinga 2008 tudi še naprej ostala povezana s klubom.

Štipendija je namenjena mladim, perspektivnim plavalcem radovljiškega kluba. Letos je bila podeljena že četrtič, prejela pa jo je Lana Naumovska, ki trenira pod vodstvom Aleša Rebca.

Sara Isakovič je trenutno v Dubaju, a se je po Skypu oglasila vsem prisotnim. »Nisem v Sloveniji, tako da se podelitve žal ne morem udeležiti. Čestitam za doseženo in upam, da ti bo štipendija dala še večji motiv za trening. Kmalu se oglasim v Radovljici, da ti čestitam v živo. Če boš potrebovala moj nasvet, ti bom z veseljem pomagala,« je povedala vedno nasmejana Sara Isakovič.

Lana si je štipendijo zaslužila na prvenstvu Slovenije v Kranju za kadete, mladince in člane v disciplini petdeset metrov prosto. »Štipendije nisem pričakovala. Mi pa veliko pomeni in je dobra motivacija za naprej. Upam, da bom tudi v prihodnosti uspešna,« je povedala zadovoljna 14-letna Lana s Hrušice. Štipendijo je simbolično prejela iz rok predsednika kluba Aleša Klementa. Prav tako sta ji čestitala Anja Klinar, najuspešnejša slovenska plavalka, in radovljiški župan Ciril Globočnik.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sobota, 26. junij 2021 / 18:13

V petek potrdili 11 okužb z novim koronavirusom, umrla dva bolnika s covidom-19

Ljubljana – V Sloveniji so v petek ob 952 PCR testih potrdili 11 okužb z novim koronavirusom, je objavila vlada. V bolnišnicah zdravijo 74 bolnikov s covidom-19, 24 na intenzivni negi. Zaradi koron...

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:37

Najlepši Slovenec je ...

To bomo izvedeli že konec naslednjega tedna. So se pa finalisti za mistra Slovenije 2015 dva dni družili v gorenjskem Hotelu Špik v Gozdu - Martuljku. Tokrat izbor za najlepšega Slovenca poteka že sed...

GG Plus / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:23

Slikovita Krnica, vrata v gorski svet

Šest kilometrov dolga alpska dolina je vse leto privlačna izletniška točka za številne pohodnike, za planince pa odlično izhodišče za osvajanje bližnjih vrhov.

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:17

Bolj ekonomično in bolj ekološko ogrevanje

Skoraj vso zimo so pet kranjskogorskih hotelov ter prav toliko tamkajšnjih občinskih objektov ogrevali prek sistema daljinskega ogrevanja na lesno biomaso, s čimer so se za več kot dvajset odstotkov z...

Bohinj / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:00

Zlatorog na muhi politike

Zaradi zahtev občinskega sveta po doslednem izvajanju Zakona o gospodarskih javnih službah turiste, ki čakajo na turistično ladjico Zlatorog, ki jo upravlja zasebnik, čakajo zaklenjena vrata na pomolu...

Kronika / ponedeljek, 1. junij 2015 / 14:54

Frentz je priznal krivdo

Nizozemec Johannes Henrik Frentz, ki je v kleti nekdanjega hotela Gora oziroma TGT v Podljubelju gojil konopljo v modernem laboratoriju, se je odločil za priznanje.