Predsednik Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica Aleš Klement je Lani Naumovski izročil listino o štipendiji. / Foto: Tina Dokl

Štipendija za Lano Naumovsko

Štipendijo Sare Isakovič in Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica so letos podelili že četrtič, tokrat jo je prejela Lana Naumovska.

Radovljica – Leta 2014 je Sara Isakovič prenehala z aktivnim plavanjem, že leto kasneje pa je bila ustanovljena štipendija Sare Isakovič in Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica. S tem je olimpijska podprvakinja na dvesto metrov prosto iz Pekinga 2008 tudi še naprej ostala povezana s klubom.

Štipendija je namenjena mladim, perspektivnim plavalcem radovljiškega kluba. Letos je bila podeljena že četrtič, prejela pa jo je Lana Naumovska, ki trenira pod vodstvom Aleša Rebca.

Sara Isakovič je trenutno v Dubaju, a se je po Skypu oglasila vsem prisotnim. »Nisem v Sloveniji, tako da se podelitve žal ne morem udeležiti. Čestitam za doseženo in upam, da ti bo štipendija dala še večji motiv za trening. Kmalu se oglasim v Radovljici, da ti čestitam v živo. Če boš potrebovala moj nasvet, ti bom z veseljem pomagala,« je povedala vedno nasmejana Sara Isakovič.

Lana si je štipendijo zaslužila na prvenstvu Slovenije v Kranju za kadete, mladince in člane v disciplini petdeset metrov prosto. »Štipendije nisem pričakovala. Mi pa veliko pomeni in je dobra motivacija za naprej. Upam, da bom tudi v prihodnosti uspešna,« je povedala zadovoljna 14-letna Lana s Hrušice. Štipendijo je simbolično prejela iz rok predsednika kluba Aleša Klementa. Prav tako sta ji čestitala Anja Klinar, najuspešnejša slovenska plavalka, in radovljiški župan Ciril Globočnik.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žirovnica / petek, 27. junij 2014 / 10:36

V spomin na Titovo vas v Završnici

V dolini Završnice bodo jutri ob 11. uri odprli obnovljen partizanski tabor, poimenovan Titova vas, kjer je od oktobra 1944 do januarja 1945 prezimoval 1. bataljon Kokrškega odreda.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / torek, 16. februar 2010 / 07:00

Vsaki rečem: uporabljajte kondom!

V jeseniškem zdravstvenem domu že deset let deluje ginekološka ambulanta za mladostnice, ki jo vodi Anamarija Petek, dr. med., specialistka ginekologije.

Škofja Loka / torek, 16. februar 2010 / 07:00

Pri zdravstvenem domu bodo gradili parkirišče

Škofja Loka - Občina Škofja Loka je pridobila gradbeno dovoljenje za ureditev parkirišča ob Zdravstvenem domu Škofja Loka, s čimer nameravajo na tem območju rešiti dolgoletno sti...

Gospodarstvo / torek, 16. februar 2010 / 07:00

Gorenjska banka tudi lani z visokim dobičkom

Banka je lani ustvarila 41,1 milijona evrov dobička pred obdavčitvijo.

Kronika / torek, 16. februar 2010 / 07:00

Včeraj štirikrat streslo tla

Na Gorenjskem so bili včeraj štirje šibki potresi, ki so jih čutili tudi prebivalci.

GG Plus / torek, 16. februar 2010 / 07:00

Športne sanje v Vancouvru

V soboto zgodaj zjutraj po našem času je v Vancouvru zagorel olimpijski ogenj.