Zaslišali še zadnje priče

Na Okrožnem sodišču v Kranju so končali dokazni postopek na sojenju Branku Žiberni in Janezu Pircu iz Gorenjske gradbene družbe zaradi domnevne zlorabe položaja in pomoči pri kaznivem dejanju.

Kranj – Na zatožno klop kranjskega okrožnega sodišča sta minuli teden znova sedla direktor Gorenjske gradbene družbe (GGD) Branko Žiberna in vodja logistike Janez Pirc, ki jima tožilstvo očita domnevno zlorabo položaja in pomoč pri zlorabi položaja. Z zaslišanjem še zadnjih prič se je končal dokazni postopek v tej zadevi, ki sega v leti 2006 in 2007, ko naj bi podjetje Integral Tržič, kjer je imelo tedanje Cestno podjetje (CP) Kranj največji lastniški delež, izstavljalo fiktivne račune za popravilo strojev, sredstva pa naj bi Žiberna in drugi uporabili za plačilo potovanj.

Tokrat je na zatožno klop stopil Žibernov predhodnik na direktorskem mestu CP Kranj, danes Gorenjske gradbene družbe, Janez Gradišar, ki je zdaj predsednik nadzornega sveta podjetja. Gradišar je bil v začetku postopka med soobtoženimi, a je tožilstvo proti njemu pregon umaknilo. Kot je povedal, so tudi v času njegovega dela sodelovali z Integralom Tržič in tam naročali storitve. Individualna pogodba direktorja Žiberne naj bi bila zelo podobna njegovi, podpiše jo predsednik nadzornega sveta, v njej pa naj bi bila tudi klavzula, da ima direktor dolžnost usposabljanja in pravico poslovnih potovanj na račun družbe, posamezne pogodbe pa so določale, ali lahko zraven na račun podjetja potujejo tudi družinski člani. »V moji pogodbi je bilo napisano, da z mano lahko potuje tudi žena,« je razložil Gradišar, ki je glede strokovnih potovanj povedal, da njihove cilje določa skupščina Slovenskih cestnih podjetij, potovali so tako iz vseh slovenskih cestnih podjetij. Po mnenju priče CP Kranj oz. GGD zaradi obravnavanih potovanj ni bil oškodovan, tudi revizijska poročila so bila vedno pozitivna.

Na vprašanje tožilca Tilna Demšarja, kdo je plačnik potovanj družinskih članov po podjetjih, je Gradišar odgovoril, da je bilo to različno urejeno po posameznih podjetjih: »Mislim, da je bilo določeno, da podjetje plača po pogodbi.« Na koga so se glasili računi, ni vedel povedati, saj naj bi bilo to odvisno od posameznih potovanj.

S pregledom statuta Cestnega podjetja Kranj se je dokazni postopek končal, sojenje se bo z zaključnimi govori nadaljevalo in morebiti končalo 4. januarja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sobota, 19. december 2020 / 19:14

V sedmem protikoronskem zakonu vnovič dodatki za najbolj ranljive

Vlada je danes sprejela predlog sedmega protikoronskega zakona, ki ob dodatni pomoči za gospodarstvo vnovič prinaša enkratni krizni dodatek najbolj ranljivim skupinam prebivalstva - upokojencem, štude...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Podkučarji na koledarju

Na koledarju za leto 2013 Sreča je v otroških očeh imajo glavno vlogo otroci in tradicija nakelskih vasi in obrti. Ideja je dozorela pri Otroški folklorni skupini Podkuca.

GG Plus / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Na mladih Triglav stoji

Tadej Langus, vodja programa Gorenjske in Rožle

GG Plus / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Za razkuževanje doma ni potrebe

Za ustrezno zaščito pred virusi in bakterijami zadostuje temeljito umivanje rok, zato ni treba uporabljati še razkužil, pravi specialistka pediatrije iz Splošne bolnišnice Jesenice Tina Ahačič.

Zanimivosti / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Delajo vestno in strokovno

Pri Društvu medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Gorenjske so podelili priznanja najbolj zaslužnim medicinskim sestram, častna članica pa je postala Antonija Rozman.

Gospodarstvo / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Če vas doleti davčna izvršba ...

Izkušnja samostojnega podjetnika, ki ni pravočasno plačal nekaj več kot dvesto evrov davka na dodano vrednost: za zamudne obresti in stroške izvršbe je plačal približno dve tretjini davčnega dolga.