Loški orkestraši ob uspehu v Ormožu niso skrivali zadovoljstva. / Foto: Andreja Novljan

Loški orkester zmagal v Ormožu

Mestni pihalni orkester Škofja Loka je na tekmovanju za pokal Vinka Štrucla dosegel najvišje število točk in s tem naslov absolutnega zmagovalca.

Škofja Loka – Na Martinovo soboto je v Ormožu potekalo 22. Tekmovanje godb Slovenije v zabavnem programu za pokal Vinka Štrucla. Na tekmovanju, ki spodbuja kvaliteto izvajanja programov zabavne glasbe za pihalne orkestre oziroma godbe, je nastopilo deset slovenskih godb, v katerih igra več kot petsto godbenikov, med njimi tudi Mestni pihalni orkester Škofja Loka, z Gorenjskega pa je nastopila še KD Mengeška godba. Sestavi so nastopali v treh kategorijah, Mengšani v kategoriji nad 41 članov, Škofjeločani pa v kategoriji orkestrov do 34 članov.

Orkestre sta ocenjevala strokovna žiranta dirigenta Mitja Dragolič in Boštjan Dimnik ter v vseh kategorijah podelila pet zlatih plaket s pohvalo in pet zlatih plaket. Mestni pihalni orkester Škofja Loka, katerega umetniški vodja in dirigent je Roman Grabner, je izmed vseh orkestrov prejel tudi največ točk in si tako prislužil naslov absolutnega zmagovalca ter pokal Vinka Štrucla. »Leta 2013 smo se tekmovanja za pokal Vinka Štrucla udeležili prvič in že takrat prinesli domov pokal z najvišjim številom točk 91 od stotih možnih,« je povedala tolkalka in predsednica orkestra Neja Mlakar, ob letošnji ponovni udeležbi pa niso pričakovali, da bodo suvereno pometli z vso konkurenco in zbrali toliko točk. »Menim, da je to zgovoren dokaz, da naša kvaliteta z leti narašča, veseli pa smo tudi, da se nam je v teh štirih letih, posebno pa letos, pridružilo kar nekaj novih mladih članov, za katere je bil to tudi prvi ''zaresni'' nastop z našim orkestrom,« je še povedala Mlakarjeva in dodala, da je zmaga dobra spodbuda za naprej, pri tem pa gre še zlasti zahvala dirigentu Romanu Grabnerju, ki vztraja z orkestrom in skrbi za njegovo nenehno kakovost in rast. Izkazala se je tudi Mengeška godba, saj je bila najboljša v svoji kategoriji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / torek, 25. junij 2019 / 16:59

Prihaja SubArt

Trainstation SubArt ostaja prizorišče alternativnih glasbenih in kulturnih dogodkov. Od 28. junija bo – poleg Layerjeve hiše – ponovno lokacija uveljavljenega SubArt festivala.

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / / 15:15

Ljubo krožno križišče

Krožna križišča ustvarjajo posebne trenutke. Od tega, da lahko ponoči vozilo pripelje iz nasprotne smeri; te prehiteva po enojnem pasu; z vklopljenim smernikom zavija v krožno križišče, a...

Gorenja vas-Poljane / / 15:05

Trmasti in z jasnimi cilji

Tako župan Milan Čadež ob prazniku opisuje delo in posledični napredek občine Gorenja vas – Poljane.

Tržič / / 15:04

Sokolnica je spet zaživela

V Tržiču, kjer letos zaznamujejo 110. obletnico ustanovitve sokolskega društva, so minuli teden slovesno prerezali trak ob odprtju prenovljenega Sokolskega doma.

Zanimivosti / / 15:04

Prevladujeta rjava in zelena

Marjan Česen iz Velesovega je letos pripravil že svojo sedmo razstavo adventnih venčkov z naslovom Advent v steklu, tokrat je na ogled v Pristavi gradu Strmol. V znamenju prednovoletnega časa je bilo...

Šport / / 15:02

Tanja in Matej zvezdi sezone

Pri Kolesarski zvezi Sloveniji so uspešno sezono zaključili s slovesnostjo, za vrhunska uspeha pa sta priznanji kolesarke in kolesarja leta prejela Tanja Žakelj in Matej Mohorič.