Cveto Uršič / Foto: Gorazd Kavčič

Uršič na čelu Karitas

Slovenski škofje so imenovali novega generalnega tajnika Slovenske karitas. Radovljičan Cveto Uršič bo petletni mandat začel tretjega januarja.

Radovljica – Slovenski škof­je so v začetku meseca Radovljičana Cveta Uršiča, nekdanjega generalnega direktorja direktorata za invalide, sedaj sekretarja na ministrstvu za delo, imenovali za novega generalnega tajnika Slovenske karitas. Petletni mandat, nasledil bo dosedanjega tajnika Imreta Jerebica, bo začel 3. januarja prihodnje leto.

Kot poudarja Uršič, bodo tudi pod njegovim vodstvom temeljne naloge Karitas ostale takšne kot doslej, torej uresničevati karitativno in socialno poslanstvo Cerkve na Slovenskem z nudenjem podpore vsem revnim in socialno izključenim. Ob tem pa se bo morala Slovenska karitas, tako Uršič, z novimi programi odzivati tudi na nove izzive v družbi. Pri tem poudarja medgeneracijske centre, hospic in pomoč umirajočim, post-rehabilitacijske programe za odvisnike od drog in invalidne osebe, programe za begunce in migrante ... Ob tem dodaja, da ostajajo prioritete tudi dobro sodelovanje in usklajevanje med (nad)škofijskimi Karitas v Sloveniji, nudenje podpore starejšim prostovoljcem ter pridobivanje mlajših ter ohranjanje dobrega sodelovanja z državo in partnerskimi humanitarnimi organizacijami.

Uršič, ki je od leta 2004 član razširjenega strokovnega sveta Slovenske karitas, je bil skoraj dvajset let direktor programa v Inštitutu RS za rehabilitacijo, pet let generalni direktor direktorata za invalide na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, krajši čas pa je bil neprofesionalno direktor Fundacije za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij (FIHO).

Dosedanji generalni tajnik Slovenske karitas z novim letom zaključuje svoj tretji mandat generalnega tajnika; skupaj je organizacijo v času od ustanovitve v letu 1990 vodil 17 let, več kot deset let je bil tudi direktor Zavoda Pelikan - Karitas, ki izvaja socialnovarstvene programe na področju pomoči zasvojenim in ženskam žrtvam nasilja. Od lani je upokojen in zadnji dve leti Slovensko karitas vodi kot prostovoljec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Preddvor / nedelja, 23. junij 2024 / 18:09

V grajskem parku posadili divjo češnjo

Preddvor – Župan Občine Preddvor Rok Roblek je skupaj z otroki iz enote Storžek preddvorskega vrtca v parku gradu Dvor posadil drevo – divjo češnjo. Otroci so v vrtcu spoznavali poklice in so obisk...

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 29. junij 2009 / 07:00

Rumena majica med navijači

Besničani so pripravili sprejem za kolesarja Tadeja Valjavca, ki je bil pet dni na dirki Po Švici v središču pozornosti.

Slovenija / ponedeljek, 29. junij 2009 / 07:00

Na Trojanah se spominjajo rokovnjačev

Ob dvestoletnici napada rokovnjačev na Francoze so domačini postavili spomenik.

Gospodarstvo / ponedeljek, 29. junij 2009 / 07:00

Gozdarji proti neosnovanim obtožbam

Ljubljana - Združenje za gozdarstvo pri GZS ugotavlja, da že od konca prejšnjega leta potekajo proti gozdarskim družbam neosnovane obtožbe, ki so se začele na Odboru Državnega zb...

Gospodarstvo / ponedeljek, 29. junij 2009 / 07:00

Obeta se solidna letina krompirja

Krompir sicer napada črna noga, a domače seme je letos zelo kakovostno.

Gospodarstvo / ponedeljek, 29. junij 2009 / 07:00

Elektrodistributerje bodo delili

Ljubljana - Potem ko so revizorji pri pregledu ureditve elektrodistribucijskih podjetij ugotovili, da je ta nesmiselna, so na ministrstvu za gospodarstvo odločili, da bodo vseh p...