Bohinj na Kresno noč plesal z Nino Pušlar
Tradicionalna Kresna noč v Bohinju na vrhuncu že tako rekordne turistične sezone je letos privabila še večje število obiskovalcev, ki so jih do jutranjih ur zabavali Nina Pušlar, Mono, Čupakabra in Bomb Shell.
Več kot šest tisoč obiskovalcev se je na sobotni večer zgrnilo Pod skalco v Bohinju, kjer se je tudi letos odvijala tradicionalna Kresna noč v Bohinju, ki že vrsto let predstavlja simbolično zahvalo turističnih delavcev vsem obiskovalcem Bohinja. Letošnji program je bil še posebno pester. Glasbeni večer so odprli Godba Bohinj in skupina Mono, s plesom ob drogu je navdušila domačinka Tjaša Dobravec, stalni gostje, ognjena žonglerska skupina Čupakabra, so razgreli ozračje pred ognjemetom, po ognjemetu pa so za zabavo do jutranjih ur skrbeli Nina Pušlar z bendom in skupina Bombshell.
Priljubljeno pevko Nino Pušlar je koncert navdušil, saj je v Bohinju nastopila prvič v 12-letni karieri: »Vsi so kar malo presenečeni, a tako je, zato je današnji nastop še toliko prijetnejši v tem čudovitem ambientu. Koncerti na prostem pa so že tako nekaj posebnega.« Kot je še dodala, je zanjo letošnje poletje zelo delovno, saj je zasedena s turnejo po slovenskih gradovih, za katere pravi, da so neverjetno lepi; pripravlja pa tudi nov album, ki bo predvidoma izšel jeseni.
Vtise ob prireditvi pa je strnil tudi vodja prireditve iz Turističnega društva Bohinj Jure Sodja, ki je dejal, da je letošnja Kresna noč še poseben vrhunec sezone v Bohinju, saj so turistične kapacitete polno zasedene. »Upali smo, da bo tako tudi na kresni noči – in se je zgodilo. To smo si želeli. Hoteli smo narediti dogodek, ki so ga ljudje navajeni, jim dati čim več zabave – tudi za domačine, mladino, ki se lahko za en večer sprosti in zabava, potem pa gremo v nove zmage v drugem delu poletja.« Za razliko od Blejske noči pa v Bohinju ni manjkal ognjemet, ki so ga, kot pravi Sodja, pripravili zato, ker je ljudem to pač všeč in ga imajo radi: »Leta nazaj smo tekmovali, kdo ima daljši in lepši ognjemet, to pa ni bistvo. Dejstvo je, da je ognjemet v tem okolju čaroben, ljudje ga imajo radi, in ko smo videli, da kljub zakonom, ki to omejujejo, vsaj enkrat letno lahko pripravimo ognjemet, smo se zanj odločili.« Po odzivu obiskovalcev, ki so v tisočih napolnili obalo pred ognjemetom, pa je bila odločitev prava.