Nagrade podeljene
Uspešno se je zaključil drugi Mednarodni film fest Kranjska Gora (KGIFF), ki se razvija v uspešen desetdnevni festival.
Letos je imel festival precej več obiska, deležen je bil številnih pozitivnih odzivov, z bogatim spremljevalnim programom pa je v mesto pripeljal nov val ustvarjalne energije.
V prvih sedmih dneh so predstavili raznolike programske sklope, kjer je lahko vsak obiskovalec našel nekaj zase, saj je celoten festival predstavljal skupno 54 filmov iz kar devetnajstih držav. Po otroškem programu so nadaljevali s sklopom, posvečenim lokalnim ustvarjalcem, nato pa se osredotočili na družbeno angažirani film, kjer so s filmi in obstranskimi pogovori predstavili različne poglede na družbo ter jo kritično vrednotili.
Z uradnim odprtjem festivala pa se je v četrtek, 3. avgusta, začel tridnevni tekmovalni del, v katerem je žirija izbirala med 15 filmi in ob zaključku podelila devet nagrad. Žirijo so sestavljali: hrvaška gledališka režiserka Saša Broz, makedonska igralka Labina Mitevska, češka režiserka Lenka Kny, slovenski režiser Damjan Kozole, alžirski režiser in pisatelj Karim Traidia ter madžarska igralka in režiserka Agnes Csere. Nagrado za glavno žensko vlogo so posthumno podelili Marici Globočnik, nagrado za glavno moško vlogo pa je prejel Massud Rahnama za film Halim. Nagrada za najboljši prvenec je šla v roke Samerju Arkawiju za film Brez doma. V sekciji dokumentarnih filmov je nagrado za najboljšo kamero prejel Rožle Bregar za film Osem krogov in pol, film Dan osvoboditve pa je prejel posebno nagrado žirije. Nagrado za najboljši dokumentarni film je zaslužil Ponovni pogled na Modri žamet. V sekciji igranih filmov je nagrado za najboljši scenarij prejel Asghar Farhadi za film Trgovski potnik, nagrado za najboljšo režijo pa Mehmet Can Mertoglu za film Album. Nagrado za najboljši film je žirija podelila filmu Toni Erdmann.