Dobitniki priznanj ob prazniku občine Šenčur z županom Cirilom Kozjekom / Foto: Tina Dokl

Za praznik priznanja

S slavnostno akademijo, na kateri so podelili tudi sedem občinskih priznanj, so v Šenčurju praznovali občinski praznik.

Šenčur – Praznujejo na dan sv. Jurija, ki je tudi farni zavetnik Šenčurja. Letošnjo slavnostno akademijo so pripravili učenci in učitelji šenčurske šole s podružnicami, med nastopajočimi pa sta bila tudi priznana pevca Dejan Herakovič in Mojca Benedik. V uvodu je zbrane na slovesnosti pozdravil župan Ciril Kozjek, ki je nanizal nekatere dosežke minulega leta in napovedal, kaj se bo v občini dogajalo letos. Gradijo ločen kanalizacijski sistem v Sajovčevem naselju, obnavljajo vodovod v Srednji vasi, na pokopališču so uredili kostnico in prostor za raztros pepela pokojnikov, gradijo medgeneracijski center ob Blagneči hiši, v letošnjem načrtu je začetek gradnje čistilne naprave v Trbojah in gradnja infrastrukture na južnem delu občine pa nadvoz nad avtocesto in ureditev kolesarske in pešpoti proti Voklemu ... Vlagajo tudi v družbeni standard, o čemer pričajo urejanje športnega parka Rapa na Visokem, preselitev krajevne knjižnice, ozvočenje v domu krajanov v Šenčurju in še nekaj drugih drobnih dosežkov. A niso pomembni le »kubiki« betona in kilometri asfalta, temveč tudi spoznanje, da so v občini sami odgovorni za svoj razvoj (vsaj letos tudi odvisni od lastnih virov, saj ni predvidenega evropskega sofinanciranja) in da ga občinski vrh v sodelovanju z občani gradi soglasno in brez političnih konfliktov. V občini z 8600 prebivalci v dvanajstih vaseh se dobro in lepo živi, da bi ustvarjali še večjo blaginjo in zadovoljstvo, pa so najpomembnejši ljudje, je dejal župan Ciril Kozjek, ponosen na občino in njene prebivalce, ki jih v prihodnje čaka še več razvojnih izzivov.

Nekateri občani so se v preteklih letih še posebej izkazali. Tem so ob občinskem prazniku podelili priznanja. Zlato plaketo je prejela ravnateljica šenčurske osnovne šole Majda Vehovec, srebrno zborovodkinja Mojca Gabrijel, bronasta ustanoviteljica zbora Trbojske pevke Jožica Rekar, športni delavec Drago Prdan in kulturnica Vesna Čulig, spominski priznanji pa oblikovalec lesa Jože Koželj in mladi ustanovitelj izobraževalne pobude Ervin Smajič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / četrtek, 6. maj 2021 / 16:02

Največ denarja izobraževanju

Železnikarski občinski svetniki so na zadnji seji sprejeli zaključni račun lanskega občinskega proračuna.

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / sreda, 9. julij 2008 / 07:00

Tudi šola naj plača dvorano

Nova kulturna dvorana v Borštnikovem hramu v Cerkljah po novem ni več brezplačno na voljo osnovni šoli in vrtcu. "Ne želimo, da dvorana postane učilnica," pravi župan Franc Čebulj.

Medvode / sreda, 9. julij 2008 / 07:00

V Medvodah sedem nagrajencev

Ob praznovanju občinskega praznika so v Medvodah na slavnostni seji podelili občinska priznanja: dve medalji in pet plaket.

Gospodarstvo / sreda, 9. julij 2008 / 07:00

Stresno vreme za krompir

Letos na Gorenjskem težave že pri saditvi. Zgodnji krompir jo je odnesel sorazmerno dobro, pri poznih sortah opazna plesen. Pridelek bo po vsej verjetnosti podpovprečen.

Gospodarstvo / sreda, 9. julij 2008 / 07:00

V Aquasavi bodo odpuščali

Kranj - Iz Aquasave so sporočili, da so se v italijanskem lastniku Gruppo Bonazzi na podlagi skrbnega finančnega pregleda poslovanja za preteklo leto in analize poslovnih priložn...

Zanimivosti / sreda, 9. julij 2008 / 07:00

Največji kip v Sloveniji

Kamniški kipar Miha Kač je po letu dni končal izdelavo mamuta v naravni velikosti.