Društvu izmikala denar
Kranj – Radovljiški kriminalisti so zaradi več kaznivih dejanj ponarejanja listin in izneverjenja kazensko ovadili odgovorno osebo društva iz Radovljice, ki si je v povezavi s finančnim poslovanjem organizacije več let nezakonito prilaščala njena finančna sredstva, so sporočili s Policijske uprave Kranj. Po naših podatkih naj bi šlo za invalidsko društvo v Radovljici.
Tiskovni predstavnik gorenjske policije Bojan Kos je pojasnil, da si naj bi si ovadena oseba v okviru povračil potnih stroškov, članarin, oddaje počitniških kapacitet društva, organizacije srečelovov, sejnin in v več drugih primerih nezakonito prilastila več tisoč evrov društvenega denarja. Kriminalisti so ugotovili, da naj bi si ovadena na ta način društveni denar nezakonito prilastila več kot dvestokrat, v vsakem primeru pa naj bi šlo za finančno korist od nekaj pa do več sto evrov, v vsaj enem primeru pa tudi za več kot tisoč evrov. Sum kraje denarja so kriminalistom po ugotovljenih nepravilnostih naznanili iz oškodovanega društva.
Za izneverjenje gre, če nekdo, ki zastopa premoženjske koristi kakšne osebe ali oskrbuje njeno premoženje, zavestno ne dela v njeno korist. Za posebne primere ponarejanja listin pa gre, če nekdo izda listino v imenu kakšne osebe brez pooblastila ali koga preslepi o vsebini listine, da jo ta podpiše, misleč, da podpisuje drugo listino oziroma drugačno vsebino itd., pojasnjuje policija.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
