Tri ekipe iz treh držav – vsi starejši od petdeset let

V »kopačkah« starejši od petdeset let

Na mednarodnem veteranskem turnirju v Medvodah so se domačini pomerili z ekipama iz Italije in Hrvaške. »Rezultat ni v prvem planu, najpomembnejša sta rekreacija in druženje,« je pojasnil Sašo Šulc.

Medvode – Ekipe veteranov, starejših od petdeset let, NK Jezero Medvode, Dajle iz Hrvaške in Mariana iz Italije so se v soboto na nogometnem igrišču v Medvodah pomerile na mednarodnem turnirju.

»Pogoj je, da ekipo sestavljajo igralci, starejši od petdeset let. Nismo imeli težav s številom igralcev. Med seboj se dobro poznamo, saj nas nogomet druži že od otroških let. Je pa res, da se zberemo le priložnostno. Lani smo prvič igrali v Dajli, letos smo gostitelji mi, prihodnje leto gremo v Italijo,« je povedal Sašo Šulc iz medvoške ekipe. Prikazali so dobro igro, kljub temu da je bilo igrišče zaradi dežja razmočeno. »Vreme nas ne moti. Bolje tako, kot pa igrati v kakšni vročini,« je bilo slišati. Dokazali so, da se tudi v teh letih z žogo na igrišču še dobro znajdejo. »Nogometa nismo začeli igrati pri petinštiridesetih, temveč ga igramo od mladih let. Igrali smo v različnih ligah. Nogometa ne pozabiš igrati, je pa res, da hitrost in okretnost nista takšni kot včasih. Tudi streli na gol niso več tako močni. Ne igramo agresivno, tako da kakšnih poškodb k sreči ni. Smo starejši, ljubezen do nogometa pa nas povezuje in ostaja. Igramo naprej,« je še dejal Šulc in dodal, da rezultat na turnirju ni bil najpomembnejši. To sta bila rekreacija in druženje.

Medvoščani so prvo tekmo igrali z Italijani in remizirali z 1 : 1, enak rezultat je bil na drugi tekmi s Hrvati pa tudi na srečanju obeh gostujočih ekip.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / petek, 28. junij 2019 / 18:48

V Merkurju sklenili socialni dogovor

Zaposlenim bodo izplačali 1500 evrov regresa, višje bo tudi povračilo stroškov prehrane.

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 10. december 2021 / 23:38

Sneg povzročal težave predvsem v prometu

Kranj – Zaradi obilne pošiljke snega je bil včeraj promet upočasnjen, zaradi zdrsov predvsem tovornih vozil pa so ponekod nastajali zastoji. Gorenjski policisti so do včerajšnjega jutra obravnavali...

Slovenija / petek, 10. december 2021 / 23:16

Slovo samozavestnega Slovenca

V nedeljo, 5. decembra, popoldne so na boroveljskem pokopališču pokopali 86-letnega Melhijorja Verdela, samozavestnega in zavednega Slovenca, ki se je trudil in uspeval, da so bili Slovenci in slov...

Kranjska Gora / petek, 10. december 2021 / 23:12

Tekaške smučarske proge urejene tudi v Mojstrani

Mojstrana – Proge za tek na smučeh so že urejene v Mojstrani, so sporočili iz Turističnega društva (TD) Dovje - Mojstrana. »Novi lastnik žičnice, družba Altema, jih bo urejal predvidoma enkrat tede...

Zanimivosti / petek, 10. december 2021 / 23:10

S plugom na centimetre med vozili

Davča – Izvajalci zimske službe imajo v tej zimi precej dela. Ob sneženju se trudijo, da čim prej očistijo ceste, njihovo delo je še posebej zahtevno v hribovitih območjih, kjer so običajno ceste o...

Nasveti / petek, 10. december 2021 / 23:05

Po sneženju ne hodite v gore

Zasnežene gore zahtevajo bistveno drugačno pripravo na obisk kot poleti, zima v hribih pa skriva tudi veliko pasti – ena največjih so snežni plazovi, opozarjajo na Planinski zvezi Slovenije.