Med številnimi posamezniki in organizacijami, ki so društvu čestitali ob jubileju, je bil tudi predsednik gorenjskega združenja upokojencev Zdravko Malnar (desno), ki je predsedniku DU Radovljica Petru Ravniharju (levo) izročil darilo. / Foto: Luka Rener

Jubilej društva upokojencev

Društvo upokojencev Radovljica je v petek slovesno obeležilo sedemdesetletnico delovanja. Delo društva zaznamuje pestra dejavnost na različnih področjih.

Radovljica – Društvo upokojencev Radovljica je visoki jubilej, 70-letnico delovanja, zaznamovalo z imenitno slovesnostjo, na katero so povabili svoje člane, prijateljska in sosednja društva ter posameznike in organizacije, s katerimi veliko in dobro sodelujejo. Prav vsi so bili navdušeni nad prireditvijo, ki so jo zaznamovali predvsem nastopi vrhunskih glasbenikov, kot so Slovenski oktet, sopranistka Janja Hvala, Simona Vodopivec, Damjana Golavšek in Alenka Godec in drugi.

»V svojem bivanju tu in zdaj mora vsakdo poiskati svoje priložnosti za delo in druženje s prijatelji, saj osama vodi v nemalo težav, ki imajo večinoma zdravstveni prizvok,« je v svojem nagovoru dejal predsednik društva Peter Ravnihar, ki je upokojence pozval, naj bodo čim bolj aktivni. »Vključite se v eno od mnogih sekcij našega društva, ki so v dobri kondiciji, in ne pozabite, da v Radovljici deluje Ljudska univerza, kjer so vam na voljo mnogi programi za oživljanje in krepitev duha.«

Društvo upokojencev, ki je ob letošnjem občinskem prazniku prejelo tudi plaketo Občine Radovljica, šteje več kot sedemsto članov, ki sodelujejo v številnih sekcijah, od športnih do kulturnih; ženski pevski zbor Lipa, ki je s svojim nastopom tudi zaključil petkovo prireditev, v okviru društva deluje že 37 let. Društvo redno pripravlja kulturne in športne aktivnosti, izlete in pohode. Člani si z združenimi močmi aktivno prizadevajo za informiranje, medsebojno pomoč in medgeneracijsko povezovanje, društvo pa prizadevno skrbi za socializacijo in druženje starostnikov v kraju. Sekcija za socialne zadeve uspešno izvaja program Starejši za boljšo kakovost življenja doma, usposobljeni prostovoljci upokojenci obiskujejo starejše in jim nudijo pomoč. Njihov program sledi cilju vključiti vse starejše od 69 let in spoznati njihov način življenja, potrebe in predloge, da bodo lahko čim dlje kakovostno živeli v svojem domačem okolju.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / ponedeljek, 8. julij 2024 / 07:27

Vovkovi vili bodo povrnili staro slavo

Na lokaciji Prešernove ceste na Bledu poteka obsežna rekonstrukcija stare Vovkove vile. Objekt, ki je bil več let zapuščen, bo zdaj pod okriljem novega lastnika ponovno zasijal v vsej svoji veličini.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / / 07:00

Tina se je vrnila v Slovenijo

Zloglasna svetlolaska iz slovenskega Velikega brata je bila ponovno gostja finalne oddaje Big Brotherja na Filipinih.

Zanimivosti / / 07:00

Izobraževanje za kakovostno starost

Medgeneracijsko društvo za kakovostno starost Komenda je uspešno sklenilo drugo leto svojega delovanja.

Slovenija / / 07:00

Štirje kandidati za Gobčevega naslednika

V četrtek bodo izvolili novega predsednika Zveze društev upokojencev Slovenije.

Zanimivosti / / 07:00

Ustanovili novo društvo upokojencev

Maja so ustanovili Društvo upokojencev Bitnje-Stražišče.

Zanimivosti / / 07:00

Uspešni tudi v športu

V Društvu upokojencev Kranj skrbijo za različne dejavnosti, med njimi tudi za športne in rekreacijske.